Statistický úřad zešílel?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Statistický úřad zešílel?

#1 Příspěvek od tomasjedno »

Dnes mi přišel přípis ze staťáku, že mi vznikla zpravodajská povinnost vyplňovat ÚNP 4-01 Výkaz o úplných nákladech práce. To jim jeblo?
Podle vyhl. 404/2021 a 324/2022 Sb. ji mají všechny právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, což já nejsem - jsem jen v živnostenském rejstříku.
Tak teď nevím, jestli jim mám napsat, že jim na to kašlu, nebo to nechat plavat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Ten formular musis vyplnovat i jako fyzicka osoba s poctem zamestnancu 0-∞.
Proste tam neco natukej, oni stejne nemaji jak si to overit a ani to nedelaji, pokud tam neuvedes vyslovene nesmysly.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

Napsal bych jim patřičně "nekorektní" dotaz, zda to myslí vážně (s poukazem na fakta) a na závěr bych poznamenal, že čekám omluvu (protože samotné je to ani nenapadne).
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Muzes jim psat co chces, povinnost podat ten vykaz mas. Kdyz je budes srat nejakymi kecy misto abys do tech policek neco natukal a tusim do brezna jim to poslal, dostanes flastr za nepodani.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaZ »

Jo, nejen progresivistickej svazák, ale navíc dobrovolně leze byrokratickému bolševikovi do pr.ele a ještě tomu tleská.

No že mě to překvapuje...

Rada pro autora dotazu: zjisti si, jak to opravdu je a pokud jsou mimo, tak je pořádně osol. Nic jiného si nezaslouží.
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 31 led 2023, 14:11, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Tohle na mě zkoušeli za 30 let jen jednou asi před 8 lety. Nic jsem neposlal a oni mě od tý doby taky už vůbec nic neposlali. Ale třeba jsou dnes přísnější.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron: na mě to zkoušeli 2x, jenže dle bolševických tzv. zákonů (které jsem nepsal, ani pro ně nehlasoval) to v oněch konkrétních případech mohli udělat.

Tak jsem vyhověl ;-) a doprovodil to příslušným komentářem.

Později přestali.

Kdybys věděl, co za matroš tam "já tam jenom pracuju", tak bys zíral...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Az ti napali pokutu (tusim ze do vyse 100.000), pak si zajdi za pitomci co ti radili at to ignorujes nebo je vyfuckujes at ti ji proplati.
Dopadnes jak babisovy ovce s tou sazkovou kancelari. :D

Je to proste jen jedna z mnoha povinnosti ktere mas kdyz se rozhodnes podnikat, treba jako povinnost podat danove priznani. Myslet si o tom muzes co chces, psat jim k tomu muzes taky co chces (pokud si myslis ze to bude nekdo cist), ale to je tak vsechno co s tim udelas. Garantuju ti, ze brigadnice ktera cisla pretukava do compu maximalne rekne buchte vedle u stolu "podivej, dalsi magor" a hodi tvuj dopis do kose :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Jo pokuty to uměj. Někde mám založenou výzvu z finančáku, že mám při kontrole pod pokutou 2 milióny CZK doložit skladovou inventůru spojovacího materiálu, kde bylo aktuálně k 31.12 pouze 50 podložek M3. A tu inventuru podepsanou komisí. Někde jsem zjistil, že komise musí mít minimálně 2 členy. Co na tom, že jsem OSVČ bez zaměstnanců, což samozřejmě finančák má v záznamech.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#10 Příspěvek od JirkaZ »

Pro tazatele: máš zaměstnance?

Když se podíváš sem, tak zjistíš, že i pro ty, co je nemají, existuje formulář s názvem "Výkaz o úplných nákladech práce".

V něm vyplníš, kolik jsi jako majitel firmy odpracoval v roce hodin. Ostatní kolonky jsou v případě "bez zaměstnanců" mimo.

No a protože jistě nejsi magor, co má svoje soukromé píchačky, tak to číslo bude naprostá hovadina vycucaná z prstu. To ovšem nikdo neřeší, protože "tak pravil bolševik" a je to přece v pořádku, že...

Celej ten systém evidentně navrhoval a schválil úplnej kkt s pohledem na svět typu "korporát nebo ovčan". Prostě ukázková bolševická buzerace.
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 31 led 2023, 14:56, celkem upraveno 2 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#11 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron: a vyhověl jsi jim?

Pokud ano, tak mlčky, nebo jsi zavolal svému "referentovi" (podobnost se stejným názvem u vyšetřovatelů StB je čistě náhodná) a zeptal se ho, co to je za megakravinu (ta "komise")?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Já tedy nevím, ale tato vláda je u koryta už jeden a půl roku a ona musí přece vědět, co je potřebné hlásit. Takže hlaste nebo bude pokutička. :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

JirkaZ píše:Pro tazatele: máš zaměstnance?

Když se podíváš sem, tak zjistíš, že i pro ty, co je nemají, existuje formulář.
...
Tam ses mel podivat predevsim ty, nez jsi zacal mlit ty nesmysly o svazacich a radit at to ignoruje.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#14 Příspěvek od JirkaZ »

Já jsem nikdy nenapsal, ať to ignoruje (ještě ke všemu lžeš, ale to plně zapadá do toho obrazu).
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

Musel bych se podívat do dobového tisku, ale neříkalo se v raných devadesátkách, když nám byla předestírána budoucnost v konečně už svobodných časech, že byrokracie, papírování, úřednická buzerace byly procesy typické a vlastní 🤐 bolševikovi? který buzeroval, podmiňoval kariéru členstvím ve straně, fízloval, cenzuroval a bránil iniciativě nezávislého jednotlivce? Protože vlastně nic jinýho neuměl? Takže v roce 2023 je uváděná tupá buzerace ze strany byrokracie s těmi očekáváními nějak v rozporu?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“