Výpočetka "z voleb"

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Výpočetka "z voleb"

#1 Příspěvek od Celeron »

Mám tady nabídku na tiskárnu Xerox Phaser 3020BI za trapných 14 stovek. Je to skoro za půlku než nová. Xerox kdysi býval pojem a značka. Nemáte se součastnejma laserkama od Xeroxu nějaký osobní zkušenosti? Nerozpadnou se na tom plasty rok po záruce jako na jinejch "značkách". Chci to jen na nenáročný tisky. Kompatibil toner s válcem na 1500 listů za 5 stovek, to taky celkem jde. Ale origo je za tu samou cenu co tiskárna, to je horší. :roll:
A předpokládám, že to má počítadlo toneru...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

je to +- rovnake. Ja mam xerox, ale aj so scannerom uz niekolko rokov, tlacim malo, ale funguje bez najmensich problemov, stale vyzera ako nova a instalacia uplne v pohode aj na sedmicky, aj na linux.
U mna bol jediny problem, ze slubovali tlac z mobilu, ale apka pise, ze moj model je nepodporovany.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

pocitujlasku píše:je to +- rovnake.
Jako že se rozpadnou a nebo že jsou stejně kvalitní jako před léty? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Plasty sa rozpadavaju akurat na 25-rocnych HP.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#5 Příspěvek od Ivan_01 »

xerox je z tých lepších, za tie prachy ber

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od nixdorf »

Celeron píše:A předpokládám, že to má počítadlo toneru
Ostatne, tak ako všetky značky dnes.
Zo vzorca prach lacná a (zvlášť) nenáročná čb tlač s univerzálnou kompatibilitou drivrov a schopným konštrukčným spracovaním bez kurvítok mi vychádza akurát tak ihličková Epsonka, ktorá bude trieskať do papiera dekády - ale na tú dotaz nebol...

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#7 Příspěvek od samec »

Celeron píše:
pocitujlasku píše:je to +- rovnake.
Jako že se rozpadnou a nebo že jsou stejně kvalitní jako před léty? :)
Rozpadavajú sa atramentovky. Čierno-biele laserovky sú super. +- nezáleží na značke.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Přesně tak. Mám letitou OKI Okipage (čb laser) a furt žije a tiskne. Jen tedy plasty jsou poněkud do žluta, ale na funkci to vliv nemá. Jen kvůli tomu udržuju notebook s XP, poněvadž s desítkami si to nerozumí. Zato byly ke stažení ovladače pro Win 3.11, pro DOS a OS/2.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Vyhodil jsem plně funkční pagepro 1400 a to předtím makala ve fabrice . Ale již nebyly ovladače , tak tady mám HP asi 5let , ale jen domácí tisk , jednou toner a jinak jede úplně OK . Žádné rozpadání .

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Okipage 14ex jsem deportoval z domu, když už na ní nešly sehnat tonery - Jinak tiskla do poslední chvíle, než se vypráznil toner.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Spatna zkusenost nedavno 2 x tiskarna HP laser kolem 6k stejny model koupeny 2x po sobe tesne po zaruce rozpadla folie pece.
Canon multifunkce laser kolem 8k tesne po zaruce stejna zavada jako u HP, u druhe Canon stejna cenova kategorie vada scaneru a zacal se objevovat hluk pri tisku a pruh, Stihla se reklamovat ve lhute 3 roky (po koupi registraci prodlouzena zaruka o 1 rok).
Ze zoufalstvi z te nekvality jsem zkusil do toho provozu za 14k Kyoceru, ale je tam jen asi 3 mesice. Tak se uvidi.

Jinak stare robustni laserovky (velke asi jako pulka stolu) HP kolem 10k cena tisknou dodnes a ne male objemy tisku.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Artaban001 píše:Okipage 14ex jsem deportoval z domu, když už na ní nešly sehnat tonery - Jinak tiskla do poslední chvíle, než se vypráznil toner.
Nevím jak jdou sehnat nyní (nebo nejdou), ale sehnal jsem je když se na poště tyto tiskárny rušily a tento materiál byl k dispozici. Takže můj exemplář má nový válec a nový toner (ten větší) snad na 20 tis stránek. To do smrti nevytisknu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

Hejnicek píše:Jinak stare robustni laserovky (velke asi jako pulka stolu) HP kolem 10k cena tisknou dodnes a ne male objemy tisku.
Ne jen ty robustní. Mám HP LJ1100, tiskárna stará 25 let a tiskne pořád. Ovšem jinde mám asi 5 let levnou Brother a jede taky bez problémů.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od pocitujlasku »

Celeron píše:
pocitujlasku píše:je to +- rovnake.
Jako že se rozpadnou a nebo že jsou stejně kvalitní jako před léty? :)
Ze tieto lacne laserovky proste funguju roky, bez ohladu na znacku.
Ak to chces len na domace tlacenie, tak kludne zober, vydrzi roky a zltnutie plastu je skor problem umiestnenia.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Minoltu Page Pro 1250E mám taky dost přes 20 let a jede bez problémů, jen se mění válec a toner. USB jsem ji nikdy připojenou neměl, jede stále přes Centronix. Počítadlo toner ještě nemá. Sice pro W7 nemá origo driver ale jedu přes driver HP LJ4 a ten snad uměj všecky laserky tiskárny.
Ale už jsou dost zpuchřelý rolny, sem tam někde vydřená drážka v kovu i plastu od hran papíru. Natiskla toho opravdu hodně, stačí když se podívám v archívu na ty stohy papírů z účetnictví a to je jen cca 1/3, co se tisklo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“