SSR FOTEK 60 DD

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hlavolam
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2023, 01:00

SSR FOTEK 60 DD

#1 Příspěvek od Hlavolam »

Dobrej,

co je v těchto SSR jako spínací prvek? A jakou mají prodlevu IN/OUT. Něco jsem projel na YOU tube a výsledek neadresný, U Drátka sem našel dokument, kde je udáváno "triak". Né že by to nešlo, ale je to nejspíš pitomost.
Může tam být MOSFet nebo Bipolár, ceny jsou dneska spíš ve prospěch těch Fetů.

Odkaz https://www.hadex.cz/l670h-bezkontaktni ... -5-200vdc/

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Je tam normalni triak v pouzdru TO220 prisroubovany k tomu plechu, plus par soucastek zajistujicich spinani v nule. Cele je to zalite cinskym lausem. Konkretni typ triaku ti nikdo nepovi, bude tam to co zlutak zrovna koupil nejlevneji.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od dreamer »

Je to DC. Tam průchod nulou asi nebude.

Uživatelský avatar
Milda134
Příspěvky: 65
Registrován: 11 zář 2013, 02:00
Bydliště: jižně od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Milda134 »

Tipuju MOSFET, triak by nevypnul v DC režimu

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Jo, toho DC jsem si nevsiml.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Jako normálně , jen žvaníš brabenče bez čtení . Problém bude v tom , že tam na východě to nejspíše seká jedna firma a ostatní to mají jen přeštítkované . Před nedávnem brabenec tady dokonce tvrdil , že nejsou AC spínané v nule . Pochopitelně jsou . Zde musí být prvek , který je schopen rozepnout ss proud . Takže prvek za rozumnou cenu bude jedině FET . U některých dodavatelů z východu bývá u těchto SSR relé tabulka vlastností . Spíš , by mne zajímalo , proč to potřebuješ vědět . Ale aby to vydrželo 60A 200V musí být to vypnutí sakra rychlé .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Co to zas meles? Mel bys s tim chlastem prestat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

spíš ty s tím žvaněním do všeho i bez čtení . Klapeš úplný blbosti .

Uživatelský avatar
Hlavolam
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2023, 01:00

#9 Příspěvek od Hlavolam »

BOBOBO píše:Spíš , by mne zajímalo , proč to potřebuješ vědět.
Projektuju si spínání foto panelů a napadlo mě že krom spínání bych s tím mohl řídit i nabíjení, nepotřebuju vysokou rychlost, ale co nejmenší ztráty. Proto to chci vědět.
Nakonec to stejně zkusím, koupím vzorek, napjím na kontrolér, a výstup změřím osciloskopem.
Někde sem viděl podivný schéma kde jsou na vstupu kondenzátory 1uF, to nebude moc rychlí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Vyrobce SSR s takovym oznacenim ani nevyrabi https://www.fotek.com.tw/en-gb/product-category/144
U originalu uvadi response time 1ms.

Uživatelský avatar
Hlavolam
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2023, 01:00

#11 Příspěvek od Hlavolam »

termit256 píše:Vyrobce SSR s takovym oznacenim ani nevyrabi https://www.fotek.com.tw/en-gb/product-category/144
U originalu uvadi response time 1ms.
Toho sem si taky všiml. Dokonce i ty relátka sem našel k prodeji, ale stály asi 1.500,-, což je skoro 5x tolik.
Mám v provozu DA 100A a po několika zkratech, kdy vypadl jistič 25/B a triak v nich se neprorazil, tak nevidím obavy. Je tam BTA 100, na jaké napětí to nevím, to je to pouzdro se dvěma dírama, tak se to dá vidět zezadu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Pokud to mas pro sebe, asi bych se na DC SSR vykaslal a dal tam proste mosfet znamych parametru a zapojeni.

Uživatelský avatar
Hlavolam
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2023, 01:00

#13 Příspěvek od Hlavolam »

termit256 píše:Pokud to mas pro sebe, asi bych se na DC SSR vykaslal a dal tam proste mosfet znamych parametru a zapojeni.
Kdyby to bylo udělaný součástkově dobře, tak je to lepší než se s tím dělat, co vím tak je tam vše zalitý izolační hmotou, navíc bude to umístění venku, ten kontrolér bude v tom chladiči pro to relé určeným, ten chladič má taky Hadex, nebo na Ali stojí i míň, to je ten s tou dutinou. Bude to v elektrikářský krabici, ta bude ze všeho nejdražší. S tím zalitým SSR to vidím pozitivněji.
Moh bych ho kuchnout, ale obávám se toho že na tom spínacím prvku žádné hodnoty nebudou, protože bude dovezen bez potisku. No, možná to risknu, opravovat to se mi ale nechce.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Tohle je evidentni padelek, takze to moc dobre udelane nebude a tech 60A budes muset podelit cinskym koeficientem. Ale pokud se ti s tim nechce bastlit...
Ta kovova plocha na SSR je pochromovany zinkovy odlitek, takze ma tepelnou vodivost nevalnou a je navic krivy jak prase, takze ho musis zabrousit nebo tam dat tunu pasty. Kolik to hreje netusim, ale netipuju ze ten mosfet bude nejaka hvezda.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

Já ten původní AC Fotek (z Ali) kdysi jeden obětoval. Uvnitř triak 16A i když potisk byl 25A. Ale mně šlo o elektrickou izolaci a na tu s megmetem prošel.
Vše hezky zalito, takže provedení celkově potěšilo.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“