Jak zmenšit pdf na 200 kB ?

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Jak zmenšit pdf na 200 kB ?

#1 Příspěvek od dvorak »

Chci do poradny připojit schema ve formátu pdf, které má velikost 2.5 MB, ale podařilo se mi to zmenšit jen na 330 kB pomocí komprimace na dálku.
Jak to mám udělat ? Děkuji.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

snížit barevnou škálu . . .
nebo zvětšit komprimaci

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Uložit na nějaké úložiště a sem vložit jenom odkaz
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

V prve rade bys mel prestat pocitat s tim, ze mame vesteckou kouli abychom zjistili kde je problem bez toho abychom dotcene pdf videli.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#5 Příspěvek od dvorak »

Zkoušel jsem různé aplikace na dálku, ale žádná to pod těch 330 kB neumí.
Věštěckou kouli snad netřeba, problém je jasný - jak zmenšit pdf všeobecně, proč je nutno vidět předlohu ?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#6 Příspěvek od Cust »

pokud tam máš zabalený 20 MB obrázek stáhnutý na 0.5 MB jépegem, tak to asi bude problém stáhnout na 0.2 MB...

Nainstaluj si PDF tiskárnu, té zadej, že to do ní chceš vytisknout v rozlišení 5 čtvrečků na 1 cm a pak se snad vlezeš.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

dvorak píše:Zkoušel jsem různé aplikace na dálku, ale žádná to pod těch 330 kB neumí.
Věštěckou kouli snad netřeba, problém je jasný - jak zmenšit pdf všeobecně, proč je nutno vidět předlohu ?
Duvodu proc to je velke je asi milion a kdyz ty jsi zdechly to jednim kliknutim nahrat na ulozto a druhym sem zkopcit link, nikdo ti je nebude postupne vyjmenovavat jen aby tys rekl ze tim to neni, kdyz na dotcenem PDF by kazdy poznal okamzite proc je soubor tak velky.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#8 Příspěvek od dvorak »

Tak jsem to vyřešil za pomocí programu, který umožní z pdf stáhnout pouze vybrané stránky. Požadované 3 stránky jsou v normě 200 kB.
Děkuji za náměty.

https://avepdf.com/cs/extract-pdf-pages

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od dracekvo »

tak vybrané stránky lze vyřešit i tiskem do PDF a není k tomu potřeba extra program.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

To je presne ten duvod proc na takovy typ dotazu zdechlych uzivatelu uz nehnu ani prstem a cim dal vic lidi dela to same. Nekteri ti zde zbytecne vysvetluji jak mas zmensit obrazky a z tebe vypadne ze v tom pdf mas milon dalsich stran ktere nepotrebujes.

No comment...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Vláďo, jestli to nacpeš do mailu, pošli to a já se podívám, co s tím půjde udělat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

dvorak píše:...problém je jasný - jak zmenšit pdf všeobecně, proč je nutno vidět předlohu ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Jde o to, že kdekdo nechává komprimovat grafiku pro PDF z formátu JPG. Ten při každém převodu a uložení nadělá kolem hran další a další sotva viditelné artefakty. Každý další převod je bere jako užitečnou informaci, soubor bobtná a drobné popisy ztratí čitelnost.
Přitom stačí v předloze vyčistit všechny prázdné plochy a do PDF vložit obrázek například v LZW zipu nebo v PNG.
Samozřejmě se to snadněji dělá se skenem, než s fotkou z mobilu.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#14 Příspěvek od dvorak »

To schema jsem přiložil k dotazu ohledně závady u RMG Crown 435 v rubrice "opravy a restaurování starých přístrojů", takže to bylo jen takové intermezzo, dál se tím zmenšováním nebudu zajímat. I tak děkuji.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Jenže odtud se nedá stáhnout - odkaz vrátí další odkaz a tak dále.
Každopádně - jestli naměříš nějaký rozdíl napětí mezi plusem filtračního elektrolytu zdroje a přívodem na R131 rádia, ty přepínače (včetně pérového svazku u síťového konektoru) to dělají.

Odpovědět

Zpět na „Software“