E bay, Ali expres , platba kartou, potvrzení SMS???

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

E bay, Ali expres , platba kartou, potvrzení SMS???

#1 Příspěvek od jardafiala »

Nějak nechápu jak to funguje. Kdykoli platím u nás v internetových obchodech tak to po zadání platby chce vždy ještě potvrzení SMS. Na e-bay a na Ali to nic takového nechce?
Jenom poznámka - mám účet kam posílám minimální částky a platbu kartou na tyto účty zadávám z něj, účet kde mám peníze mám jinde, nésu blbé a nějak se mi to zdá divné.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#2 Příspěvek od nixdorf »

Viď SCA, Strong Customer Authentication a zoznam výluk (exemptions), pre ktoré to prejde durch bez 3D Secure; konečné slovo má na tom pravdepodobne vždy banka (ako card issuer, teda "poskytovateľ platobnej karty")
Konkrétne, mBank SK nazýva SCA ako "silné overenie klienta" a vo vlastnostiach karty v internet bankingu sú tieto transakcie filtrované trocha krypticky ako "karta uložená u obchodníka". V kocke viď link hore, alebo ak sa ti chce čítať tie euroúnijné regule, tak tu, kapitola 3 EXEMPTIONS FROM STRONG CUSTOMER AUTHENTICATION. Summa summarum, poďakuj sa bruselu že to majú tak prehľadné a jasné.

Za mňa - už som "párkrát" na jebaji a alibabe niečo zaplatil, takže väčšina transakcií za "pár šupov" prebieha už bez overenia, ale nie je to pravidlom.
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 08 úno 2023, 23:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Jenomže neplatíš jednotlivým obchodníkům , ale zastřešující organizaci , která ti taky zajistí vrácení peněz . Kšeftuješ se stále stejným bodem .

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od DedVseved »

Dnes jsem platbu na AE potvrzoval v George klíči.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“