Čínský elyty

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Čínský elyty

#1 Příspěvek od Celeron »

O čínskejch elytech bylo už napsáno hodně a že je to hnůj, to se obecně ví.
Dnes mi kámoš přinesl STB Evolveo, před měsícem skončila záruka. Že postupně začal dělat psí kusy a včera zcela umřel. Rozdělám a jasný, na sekundáru zdroje oba elyty 2G2 smekly čepice. Vyměnil jsem ale efekt byl, že se jen rozsvítil displej ale signálově nic.
Vzal jsem zajícometr a zkoušel dalších asi 30 ks elytů, co jsou v STB, většinou 47M/25V, 100M/16V a pod. Víc než půlka byla ESR o 1 až 2 řády horší než je tabulka na zajícometru.
Ty s největším ESR jsem vytáhl a opravdu třeba 100M/16V měl ERS 150R, dobrej by měl mít kolem 1-3R. 47M/25V měly některý přes 300R. Kapacita ale byla kupodivu téměř u všech zachovaná, jen o cca 10% nižší.
Přitom jsem si všiml, že všechny s vysokým ESR mají na sobě nápis WiCAN. Tak jsem všechny WiCANy vytahal z desky a byly špatný úplně všecky :!: :!: 8O
Kromě nich tam je hromada elytů Chang a ty byly kupodivu všechny dobrý.
STB po výměně maká.
Teda viděl jsem kolem elytů kdeco, ale aby těsně po záruce odešly v zařízení naprosto všechny bez rozdílu kapacit a napětí od jednoho výrobce, to tedy ne. :roll:
Ten Wican je jednoznačně zatím největší sra čka, co se mi dostala do ruky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Čínskej elektrolyt pro mě neexistuje. Už hodně dlouho (od doby, kdy jsem se s nimi poprvé setkal).

Prostě jako by tam nebyl. A je jedno, zda to je v zapojení, nebo v obchodě.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Mna fascinuje, ze takmer v kazdom takomto cinskom smejde sa objavi nova "znacka" elytov.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaZ »

rnbw: no, je jich skoro půldruhé miliardy a snaží se neustále oblbovat zbytek světa, tak jak to asi může dopadnout...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

JirkaZ píše:Čínskej elektrolyt pro mě neexistuje. Už hodně dlouho (od doby, kdy jsem se s nimi poprvé setkal).

Prostě jako by tam nebyl. A je jedno, zda to je v zapojení, nebo v obchodě.
Tak to asi už hodně dlouho nekupuješ žádnou elektroniku. Ten čínskej sajrajt je úplně všade.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Přesně tak! Je důležitější napsat, které jsou vhodnější než vymýšlet ptákoviny, že nic čínského se nebere.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

V tom je dost problém. Jednak ty značky často vymýšlejí nové a taky výrobce nemá stálou kvalitu. Takže asi lze určit jen ty, co jsou vždycky zmetky :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

No a za 20 let i tady jsou miliony zařízení , které pracovaly a pracují a budou pracovat s těmito elyty . Jenom ty miliony kondů v PC .
Ale bohužel se právě ani zde na EB neobjevila tabulka o pár řádcích , kde by ti co hromadně elektroniku opravují uvedli své výsledky .
mohl by to být bloček jako o barevném značení , přístupný třeba jen registrovaným . .

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron píše:
JirkaZ píše:Čínskej elektrolyt pro mě neexistuje. Už hodně dlouho (od doby, kdy jsem se s nimi poprvé setkal).

Prostě jako by tam nebyl. A je jedno, zda to je v zapojení, nebo v obchodě.
Tak to asi už hodně dlouho nekupuješ žádnou elektroniku. Ten čínskej sajrajt je úplně všade.
Nepochopil.

Polopaticky: v zapojení to znamená, že je všechny okamžitě měním, v obchodě že je nekupuju.

Kapišto?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

JirkaZ píše:
Celeron píše:
JirkaZ píše:...
...
Nepochopil.
Polopaticky: v zapojení to znamená, že je všechny okamžitě měním, v obchodě že je nekupuju.
Kapišto?
To si ovšem jenom myslíš, že je nekupuješ ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

[quote="Celeron"]O čínskejch elytech bylo už napsáno hodně a že je to hnůj, to se obecně ví.
Dnes mi kámoš přinesl STB Evolveo, před měsícem skončila záruka. Že postupně začal dělat psí kusy a včera zcela umřel. Rozdělám a jasný, na sekundáru zdroje oba elyty 2G2 smekly čepice. Vyměnil jsem ale efekt byl, že se jen rozsvítil displej ale signálově nic...

To je úplně v pořádku. to je naplánovaná životnost. Kola ekonomiky se musí přece točit dál
(ironie)

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#12 Příspěvek od JirkaZ »

Ekkar: no, kdybych přistoupil na teorii, že všechno je padělek, tak asi máš pravdu.

V otázce elytů doporučuju prostudovat web (nebo názory) jinak "poněkud svérázného" kolegy s nickem Behemot, web badcaps atd. apod.

Za desítky let praxe jsem nezávisle dospěl k prakticky stejným závěrům. Nejlepším potvrzením je přitom zpětná vazba od zákazníků.

Poznámka závěrem:
pokud si renomovaná (v této branži skoro výhradně japonská) firma nechá fyzicky svoje elyty vyrábět u PRCáka a stojí mu přitom s karabáčem za zády (jak při výrobě, tak výstupní kontrole atd.), tak to akceptuju a výsledek nepovažuju za tradiční PRCáckou "kvalitu". Stejně tu fyzickou lokaci v podstatě nemám šanci zjistit ;-)
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 15 úno 2023, 13:11, celkem upraveno 2 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já používám kvalitní korejský elyty (RD,RZ,WL) a nemusím nic řešit. Zpětnou vazbu mám velmi dobrou. Prostě se to po opravě už nevrací a umírá to na morální zastarání. A nebudu Korejcům cpát do jejich zdrojů japonský elyty jen proto, že je to in.

Je to jak debata, jaká baba je nejlepší.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Jo zbytečné slzy . Krámy jsou plné zboží z číny a to se prodá TEČKA . Jen pohádky ovčí babičky .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:Já používám kvalitní korejský elyty (RD,RZ,WL) a nemusím nic řešit.
Ale já píšu o zařízení, co koupím v obchodě. To bych musel mít věšteckou kouli abych tušil, co v tom je za elyty, od kterýho výrobce s jakou životností a jestli se ta série náhodou povedla nebo ne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“