Spriahnutie pohonov.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

Spriahnutie pohonov.

#1 Příspěvek od kutilmil »

Ahojte chalani. Neviete niekto náhodou ako funguje tento stôl?

https://www.goyartshop.sk/kancelarske-s ... zWEALw_wcB

Jedná sa mi o to, ako sú spriahnuté pohony v nohách, aby sa to nezaseklo a neskrivilo.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#2 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, dle mého názoru bude použit jeden pohon pod pracovní deskou, v nohách budou šnekové tyče, které budou propojené úhlovými převody

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#3 Příspěvek od ACDC »

Je to vlasně vidět dole na videu

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Jo, je tam průběžná hřídel, která přes závitovku v nohách stolu zdvihá desku na obou stranách stejně. Se závitovkou je to samosvorný, takže po vypnutí motoru to nesjede vahou desky zase dolů. Podobnej stůl jen s trojpolohovou kolíbkou spínačem nahoru-stop-dolů jsem viděl v jedný helmutský fy už před cca 15 lety.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

No jo, ale nebude to mít (nepříjemnou) vůli v tom posunu? "Miluji" stoly, které se kývají. A pokud tam budou mít nějakou ručně ovládanou matici, tak je zase nutné ji před každou manipulací povolit a pak dotáhnout.
Pro koho má být stůl určen? Já jsem dětem dělal stoly doma - resp. jsem koupil stolové podnože (šířkově stavitelné s pevnou výškou) a desky jsou z bukové cca 35mm spárovky.

PF

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#6 Příspěvek od kutilmil »

Ja to teda nemám doma, ale kamarát čo s tým má problém hovoril, že pod doskou je riadiaca jednotka a že do každej nohy vedie drôt. Preto predpokladám, že v každej nohe je samostatný motor. Ak by to bolo spriahnuté kuželovým ozubením tak by mi to potom bolo jasné. Údajne tam nič také nevidí.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#7 Příspěvek od kutilmil »

to petrfilip.
To nie je moje, to je kamaratove. Údajne to má v práci a keď má chuť stáť u PC tak zdvihne stôl a stojí za ním. Keď chce sedieť tak ho dá dolu a sedí. Mne to príde úplne že divné, ale údajne to tak praktizuje.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

kutilmil píše: Preto predpokladám, že v každej nohe je samostatný motor. Ak by to bolo spriahnuté kuželovým ozubením tak by mi to potom bolo jasné. Údajne tam nič také nevidí.
Koukals na to video? Je tam průběžná hřídel a kolmo na ní válcovej motor. Žadný dráty do noh ale jen do motoru. Pokud to nějaký dráty do noh má, tak to je jinej stůl, než jsi dal odkaz.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#9 Příspěvek od kutilmil »

Ano. Je to inakší stôl. To foto čo som dal malo byť len ilustračné.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#10 Příspěvek od samec »

Normálne závitové tyče a dva krokové motory. Nie je dôvod, aby niektorý šiel rychlejšie alebo pomalšie. Až dojdu na koniec, prvý sa sekne a druhý ho dobehne, Tým sa zrovnajú. Vôľu to nemá žiadnu. Ťažké je to jak sviňa, že jeden človek má problém ten stôl posunúť. Ak sa naňho posadíš, tak tou trojpolohovou páčkou sa môžeš voziť hore a dole jak na kolotoči.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#11 Příspěvek od ransom »

Existuje něco jako tzv. "elektrická hřídel". Používalo se to dávno třeba pro pohon pojezdu portálových a mostových jeřábů s velkým rozpětím. Pohony se mezi sebou jednoduše samy synchronizují. Jsou to dva indukční motory s kroužkovou kotvou, kotvy navzájem propojené. Zpomalení jednoho motoru zpomalí i druhý a naopak.
V době krokových pohonů už není vůbec problém pohyby sesynchronizovat.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#12 Příspěvek od bdn »

Jeden typ "pojízdného" stolu, který jsem viděl, měl jen jeden motor, normární kartáčový, spínáno 2x relátkem-změna polarity, krmené trafem 230V 50Hz/??V.
Průběžná tyč pod deskou a závitové tyče v nohách. Jednoduchá elektronika, hlídá se proud, pokud to dojede do úvratě, pohyb přestane. Trafo je trvale napájeno 230V. Pokud se stolem jezdíte nebo ne, zvyšuje vám spotřebu energie. Holt spotřební elektronika, made in P.R.C. fokus na cenu.
Krokové motory jsou spíše na přesné aplikace, navíc mají horší poměr výkon/cena/hmotnost než DC.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“