Poprvé na OpenAI

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Poprvé na OpenAI

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem se regnul na OpenAI. Teda to je síla, už dlouho jsem si s nikým tak nepokecal. Za hodinu jsem se dozvěděl víc odborných informací než za den na Googlu a nebo za týden na Bastírně. 8O
Neuvěřitelný, zadal jsem třeba co chci dělat na Arduinu s jakejma vstupníma senzorama, zobrazením a ukládáním dat a už ten program chrlil. S českým podrobným popisem a vysvětlením. Chtěl jsem to udělat trochu jinak a hned to přepsal. Zkopíroval jsem to do IDE, zkompiloval a nahrál a ono to chodí. 8O
Měl jsem tu nějakej jinej program se kterým jsem nemohl hnout a tak jsem mu poslal odkaz na soubor na ulozto.cz. A během pár minut to bylo zpět a chyba vyřešená. No to je opravdu síla. Jen aby z toho nebyla další závislost. :lol: Asi si zaplatím přístup, rozhodně to staji za to.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Umi to treba i assembler x51? Ja se tam chtel regnout, ale porad psali ze to mam zkusit pozdeji.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

A51 nevím, ale C a C++ určitě. Jak jsem si všiml, hodně protlačuje Adafruit. Zrovna koukám na OLED výškoměr, co jsem si nedávno napsal a místo U8glib knihovny tam navrhl Adafruit SSD1306 co je o polovinu menší a základní věci umí taky a hlavně nemusíš zobrazovat v cyklu do-while, co se taky občas nehodí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Teda divím se, že to nikoho zde nezajímá. Podle mě to je asi tak přelomová věc, jako puštení Arpanetu mezi plebs.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaZ »

Ale zajímá...

Četl jsi toto?

Chci tím říct, že fakt nesdílím bezvýhradné nadšení.

Pokud by někdo snad nechápal, jak to souvisí, nechť si prostuduje pojem big data atd.

Další možný nežádoucí (nebo z hlediska výše uvedeného snad žádoucí?) efekt je ještě větší pokles inteligence, schopností a hlavně motivace u lidí. Proč se o cokoliv snažit, když to za mě někdo či něco vyřeší...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Tak, oprasit kladiva a jdem ty stroje co nam berou praci rozmlatit... :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Celeron si posypal PC kratomem? :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#8 Příspěvek od Ruprecht »

Lidi online (občanky, řidičáky, identifikace...)
Technologie připojené online (výroba, elektrárny...)
Spousta online mouder o ochlazování (70'-80')/oteplování (90'-00')/změně klimatu (10'- ) způsobené člověkem
Hloupá AI, která kompiluje dostupná data (zatím ne dost chytrá na vlastní přemýšlení, ale dost chytrá na to být nejlepším hackerem)
Jak asi AI zachrání planetu? :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Není to jen AI, co se bouřlivě rozvíjí. Máme tu neuronové sítě a díky nim vznikající skvělé překladače (používá se 300D prostor a funkce s 250M parametry) nebo strojové učení, které se, díky vývoji počítačů, rozvíjí obrovským způsobem. Co bylo nemyslitelné před pár lety, to je nyní realitou. Takže třeba sportovní zprávy (taková ta shrnutí, jak dopadly zápasy v ELH o víkendu), už v klidu píše stroj. Má k tomu, vše, co potřebuje - aktuální výsledky, historická data, soupisky, ...
Měli bychom možná vyslat do kosmu sondu Prometheus, aby, až se roboti osamostatní, měl lidem kdo pomáhat (seriál Vzpoura mozku z r. cca 1978 v ABC).
Na setkání Matematika pro život, kde jsem v lednu viděl AI poprvé, ale padlo slovo i o Anti AI. Uvidíme, co budoucnost přinese.

PF

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#10 Příspěvek od HF_Tech »

Doporučuji k přečtení: "Limes inferior, Janusz Andrzej Zajdel" :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:Celeron si posypal PC kratomem? :D
Jakou to má souvislost s listím? Myslel jsem, že Ty si nešleháš. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Bernard »

Co tak předhodit té AI Zdeňkovu slovní hádanku
RTC APNL VOLTAGE ERROR
Třeba by získal odpověď i respekt. :wink:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

petrfilipi píše:...Takže třeba sportovní zprávy (taková ta shrnutí, jak dopadly zápasy v ELH o víkendu), už v klidu píše stroj. Má k tomu, vše, co potřebuje - aktuální výsledky, historická data, soupisky, ...
A proc by zrovna tohle nemohl psat stroj? Vzdyt je to kazdy tyden to same, vsechno na jedno brdo. Ze ty vysledky nepisou jen v novinach vytistenych na rucne sazenych strankach ti nevadi? Ale tiskarsky stroj je taky stroj, takze spravne by to melo byt napsano jen kridou nekde na tabuli a po svete by to roznaseli jezdci na konich? Pak by jste tu nedavali linky na nejake knizky a byli spokojeni? :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Na tie sportove spravy by stacil nejaky skript.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Mam pocit, ze vsechny ty ordinace v ruzove zahrade, ulice, okresni prebory... uz davno pomoci nejakeho scriptu pisou :-)
Takze zadna zmena.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“