Slabé rušení obrazu sony bravia

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajkaa
Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2019, 01:00

Slabé rušení obrazu sony bravia

#1 Příspěvek od pajkaa »

Zdravím, povšiml jsem si, slabého rušení obrazu z herní konzole u televize sony Bravia. Konzoli mám připojenou originálním hdmi kabelem od konzole a projevuje se to vždy když vyvolám nastavení nebo nabídku pro změnu vstupu a jakoby překryje obraz z konzole Při pohybu v nabídce se tam mihotají takové slabé světlé pruhy. Když se pak ta nabídka zavře a zobrazuje se jen obrazovka z konzole tak už se to rušení neprojevuje. V odkazu je video, nevím jestli to dobře popisuju. Věděl by někdo jak tomu předejít? Jako, žít se s tím dá ale mám rád když vše funguje na 100% :D

https://youtu.be/qCKkJyBNx10

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#2 Příspěvek od UDS114 »

Mám určitú teoriu, ale nebudem ju zverejnovať, pretože pokiaľ TV inak funguje, nemá zmysel robiť tak hlboký zásah do dosky TV pre začiatočníka.
Ak ti to tak strašne vadí, tak TV predaj niekomu, komu to nevadí.

Uživatelský avatar
pajkaa
Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2019, 01:00

#3 Příspěvek od pajkaa »

Mám takové tušení, že je ještě několik měsíců v záruce. Má smysl to kdyžtak řešit? Mohlo by to časem přerůst v nějakou jinou závadu?

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#4 Příspěvek od UDS114 »

Má a mal by si to riešiť kým môžeš.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Souhlas - tohle by tam nemělo být vidět, pokud to nedělají i další kusy stejného typu a nejedná-li se tedy o vlastnost.
Nemáš-li to kde zjistit, tak uplatni nárok ze záruky, ale nehrab se v tom.
Byla by škoda o záruku předčasně přijít.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

reklamuj to kým sa dá, pretože to jedného dňa skape, a možno to ako naschvál bude týždeň po záruke.

Uživatelský avatar
pajkaa
Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2019, 01:00

#7 Příspěvek od pajkaa »

Díky za vaše názory, zkusím reklamaci snad v servisu vyjdou vstříc a vadu uznají. A jaká může být tedy technická příčina? Jak to pozoruji tak se to projevuje po řádcích a jen když se má zobrazovat obraz z hdmi společně s obrazem v samotné televizi

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#8 Příspěvek od Ivan_01 »

tipol by som to na mikroprasklinu pod nejakým BGA čipom, možno prehrievanie kvôli absencii chladiča na čipe, atď...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“