Opět nové svinstvo v online bankovnictví - COMGATE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Opět nové svinstvo v online bankovnictví - COMGATE

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Chtěl jsem zaplatit online platbu přes KB na eva.cz a vyskočilo na mě tohle. Okamžitě jsem to zrušil a vyžádal si fakturu. Co to sakra zase je?

To je vir nebo to myslí vážně ten KEVIN?

hxxps://payments.comgate.cz
Přílohy
comgate.png
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 01 bře 2023, 09:55, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Chvíli počkej, vyhrál jsi nové auto. Očekávej potvrzení v další informaci a připrav si číslo karty a podrobnosti pro kontrolu. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od LADER »

Na mě to také neudělalo dobrý dojem. Údaje jsem tam radši nevyplnil a objednávku telefonicky zrušil. Raději jsem použil jiný obchod, kde používají jiné možnosti.
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Že já mám vždycky takový štěstí, že vyhraju auto a ještě čtu podmínky.

Ale tohle je už docela síla.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak jsem obratem dostal od KB vyjádření (v posledních letech jsou nějací hodní) a přeposílám důležitou část, se kterou naprosto souhlasím.
V souvislosti se směrnicí PSD2 jsou banky povinny oprávněným subjektům předat údaje o účtech klienta v rozsahu, v jakém o ně v rámci legislativního rámce požádají. Předání těchto informací je samozřejmě vždy bezpodmínečně podřízeno souhlasu klienta s jejich předáním.

V případě, že s podmínkami provozovatele platební brány nesouhlasíte a upřímně Vás zcela chápu, žádné informace mu neposkytneme. Doporučuji Vám zvolit jiný způsob úhrady, pokud jej obchodník nabízí, v opačném případě nezbývá, než zvolit obchodníka jiného.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

To je hezké, teď ještě jak je to s "bezpodmínečně podřízeno souhlasu klienta" pokud ten "oprávněný subjekt" je třeba nějaký státní, ehm, orgán.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#7 Příspěvek od mluno »

Už jsem se s tím taky setkal, ale až když jsem to odpálkoval, tak jsem si uvědomil, že jsem si mohl udělat printscreen.
Vypadalo do dost podobně, byly tam jen drobné odchylky.
Ale opravdu nehodlám udělit přístup společnosti česká spořitelna k mým účtům a to navíc na věčné časy (ne jen na 90 dnů jako zde). Taky jsem to to stopnul a zaplatil normálně převodem. A to byla jen ceska sporitelna a ne nějaký neznámý název.
Bylo to někde, kde se kartou platit nedalo. Už nevim, v jakém obchodě to bylo, jestli laskakit (tam jsem zaplatil pak kartou, takže ne), ale to je asi jedno, hledám v historii plateb a možná to byla platba přes aukro nějakému obchodu, to bude asi ono.
Každopádně volbu rychlý bankovní převod už nikdy víc zkoušet nebudu. Přitom jsem to už několikrát v minulosti takhle udělal (to ještě když jsem se bál platit kartou na internetu) a bez problémů. Ale jak je vidět, tak se všechno komplikuje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

To neni problem bankovnictvi, ale pochybnych praktik toho eshopu. Objednavku zrus, zablokuj domenu eva.cz v adblocku aby te v budoucnu ani nenapadlo tam nakupovat a mas klid.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty umíš někdy "poradit". Tady je řeč o platební bráně, takže eva.cz za to nemůže. Čti znovu, zvolna a lépe.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

eva.cz pouziva takovou platebni branu. Muze za to jednoznacne eva.cz, je to pochybny eshop, osobne jsem si tyhle stranky uz bloknul. I kdyz asi by mne maloco primelo nakupovat ne eshopu s tak dementnim nazvem. Od nich se neco takoveho da cekat. Dela to podobny dojem serioznosti asi jako smejdi ojebavajici duchodce.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já tam nakupuju roky, naposledy v prosinci a nic takovýho se tam nikdy nedělo. Ale máš právo na svůj názor.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Njn, az si nejakeho ojebu podobneho razeni nevsimnes, treba z duvodu ze bude nekde v 10 strankovych obchodnich podminkach apod. pak si nestezuj.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Napřed bys měl vystřízlivět a zjistit si, o kom píšeš. Ten eshop je OK, problém je platební brána. Nebo narušitel, co jim tam vlezl. Pane velkopodnikateli :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#14 Příspěvek od mluno »

Stejně pořád nechápu, kdo soudný může dát jakémukoliv obchodu právo nahlížet do účtů. To snad ani člověk, který pozbyl zdravého rozumu přece nemůže odsouhlasit.
Ale přesto to zkoušeji. A k čemu vůbec taková data potřebují. PSD2 tu snad máme k úplně jinému účelu.

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#15 Příspěvek od LADER »

Souhlas, problém je platební brána. Pokud obchod nabízí i jinou možnost, zvolím jinou. Já jsem nakupoval u obchodu, který jinou volbu neměl, proto jsem pak nakoupil jinde.
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“