Jaký tabák a kde v česku koupit do tlakové plničky.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Jaký tabák a kde v česku koupit do tlakové plničky.

#1 Příspěvek od robo »

Koupil jsem si z druhé ruky plničku Powermatic 3+. a
cigaretový tabák CHESTERFIELD Blue. Ze 71g balení, 360kč nabouchám 98 cigaret. 20 cigaret je nabaleno rychle a výhoda je že si to "láduje" samo, jedna jako druhá. Původní záměr byl kvalita než kvantita. Mám krabku na dva, tři dny. Chci nějaký kvalitní tabák, třeba i bio určený do tlakových plniček. Takový tabák musí být řezaný a tím se výběr zúží na pár běžných značek. Nic extra. Kde v česku koupit kvalitní řezaný tabák do tlakových plniček. Díky.

PS: kometáře typu kouření škodí zdraví a pod. si nepotřebuji číst.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Kouření škodí zdraví!
Hlavně ty nervy, když dochází materiál a není k dispozici dobrý tabák. :lol:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Koupil jsem si kávovar Delonghi a zkouším různé druhy zrnkové kávy. Chtěl jsem si i kávu pražit ale to jsem vzdal. Taková sranda to zas není. A takovou představu mám i u té plničky. Když dochází matroš což se stalo tak jsem koupil z nouze krabičku a tu mám jako poslední záchranu kdyby něco.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Ono to není tak jednoduché. Jak u té kávy, tak i u tabáku hodně záleží na tom polotovaru a získat něco kvalitního v malém množství a za slušnou cenu je asi stejný problém jako u pekařské mouky. :wink:

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

[quote="robo"]Chtěl jsem si i kávu pražit ale to jsem vzdal. Taková sranda to zas není..[/Quotes]
U nás v práci to kotelník pražil. Jeho zeťák jezdil s kamionem a přivezl mu pytel nepražené, tak to zkoušel :D . No nebylo to nic moc. Byla to taková poslední záchrana když došlo kupované kafe :D .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

A přitom je to tak jednoduché a mohu potvrdit, že to umí každý Arab, co má někde tu svou kavárničku a cukrárnu. Nejsložitější je se to naučit a o tom to právě je.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Arabáči kafe nepražej, ti ho zuhelnaťujou ... a pak to přetlučou cukrem, kterej do kafe nasypou ještě ve fázi zpěněnýho varu. Výsledkem je přehnaně hořkosladkej tlamolep, o kterým se nedá říkat, že to je kafe. Jo, to takový Talijáni, ti o kafi něco vědí - ale Arabáči, ti vědí akorát kterou ovci nebo velbloudici ojedou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Tento topic není o kávě ale nedá mě to okomentovat. Kousek od baráku mám prodejnu kde praží kávu a také prodávají. Šel jsem tam že si něco koupím. Borec by byl schopen o kávě mluvit hodiny, má přehled. Ten popis co mají u pražené kavy, přívlastek, to mě připomělo víno. Několik různých chutových pocitů, na úvod i na konci. Na ochutnávku mě udělal z čersvě upražené kávy malý náprstek přes profi kávovar. Mě i sobě. On byl z té kávy hotověj ale já měl pocit že to ani nedopiji. Teźko mohu soudit jestli to tak opravdu mělo chutnat nebo byla někde chyba. Ale je taky možné a víc pravděpodobné že na to prostě nemám tu správnou hubu.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Otkundes »

Na „gůglu“ je snad těch nabídek tabáků habaděj, stačí zadat vyhledání „řezaný tabák“ a vybírat si z nabídek. Možná by prodejce i poradil.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Řezaný tabák se najde ale třeba zn. Baren je pro ruční balení. Takový tabáček jsem zkoušel ale na tlakovou plničku není vhodný. Každou chvíli se výstup ucpe.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Otkundes »

Tak s tím nemám zkušenost. Kluci na intru kouřili cigarety zn. Detva, Bystrica, a občas bafali tabák zn. Taras Bulba. To byla síla! Plničky byly v té době pojmem neznámým.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

Taras bulba nakuřovali horníci co fárali a pak ho v dole žvýkali. Na šachtě měli zvláštní prostor s vodou kde ho nakuřovali. Ŕíkali tomu bago.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“