Schrack BZ 326 350

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Schrack BZ 326 350

#1 Příspěvek od Artaban001 »

přeji hezký podvečer. Našel jsem kdesi výše zmiňovaný modul. Měl by to být časovač pro schodišťový osvětlení. Na internetu jsem si našel schéma zapojení, tak jsem se ho pokusil otestovat:
Na svorky P a N jsem přivedl 230V, a časovač vydával nějaký zvuk, jakoby škrčení. Myslel jsem si, že je vadný, tak jsem jej hned odpojil. Pojistky to ale nevyrazilo a dým taky neunikal, tak jsem na něm nastavil jednu minutu a pokus jsem opakoval a čekal jsem. Zvuk za chvílu přestal - ve stejným okamžiku odpadl spínací kontakt. Když jsem propojil svorky N a 4, ozvalo se klapnutí a ten skrčivý zvuk se zase objevil a sepl se kontakt. Je tohle normální chování? - že by časování dělal nějaký synchronní motorek a časovač se neumí zresetovat při výpadku napájení? a další hádankou je pro mě nějaký otočný prvek na pravý straně ve tvaru zapuštěného plastového šroubu, který má polohy označené "3" a "4" (momentálně je na "3") - ten je k čemu?
Rozebírat se mi to zatím nechce.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ked vyhladas na webe BZ326350, najdes, ze je to Schodiskový automat mechanický, 1-7 minút. Takze tam je nejaky mechanicky prvok.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Takže mechanika, zvuk se dá být asi normální činnost nějakého minimalistického synchronního motorku s převodem. To, že po přerušení napájení a znovu zapnutí se odčasuje zbytek času nejspíš bude taky standart tohoto. Teď zbývá jen ten nastavovací element na pravoboku. nepíše se o něm ani v návodech, který se mi podařilo najít.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Na boku je přepínač pro 3 nebo 4 vodičové zapojení, viz schémata v návodu.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“