Nabíjecí článek 9V

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

Nabíjecí článek 9V

#1 Příspěvek od kejki »

Například https://www.aliexpress.com/item/1005004307072023.html , ale jsou většinou mnohem dražší.
Skutečnost - lion článeček, napětí tedy 8,4V, někde naměřeno 300mAh, někdo 480mAh.
Obrázek

Chybovost čínská, takže vysoká

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od Valdano »

kejki píše:lion článeček, napětí tedy 8,4V, někde naměřeno 300mAh, někdo 480mAh
Li-ion i Li-pol články mají při plném nabití napětí 4,2V. Pokud to má napětí 8,4V tak by to měly být dva články spojené do série v packu 2S, ale podle té fotky to tak nevypadá. Vypadá to spíš jen na jeden článek.

Opravdu má ten článek na fotce 8,4V a nebo má v reálu jen těch 4,2 a v té elektronice je step-up měnič na 9V?

Jinak z hlediska velikosti by to odpovídalo na článek okolo 300 až 500mAh. Hodnota 12800mAh tj. 12,8Ah, kterou uvádějí na Aliexporessu na obalu těch 9V baterek je samozřejmě vzhledem k velikosti nereálná.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Co jsem kdy viděl, měly všechny nabíjecí devítky 8,4V. Uvnitř 2x LiIon nebo Lipol do série. Takže pozor, některé přístroje je vyhodnotí jako vybité. Je to stejné jako tužkové alkaliky vs NiMh.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Lepsie maju dva clanky, horsie maju jeden + menic. Ten menic rusi a zbytocne zerie. Drzi to sice 9V, ale pred vybitim nie je ziadne varovanie.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od Valdano »

Mám doma pár 9V dobíjecích NiMH baterek Tesla a ty mají jmenovité napětí 8,4V a kapacitu jen 250mAh.

U li-ion dobíjecích baterií ve formátu 9V se dvěma články tj. 2S uvnitř a bez měniče je uváděno jmenovité napětí baterie 7,4V a nikoli 8,4V, protože se neuvádí napětí článku při plném napětí, ale při jmenovitém napětí a jmenovité napětí jednoho li-ion článku je 3,7V. Takže při 2S v sérii je to 2 x 3,7 =7,4V.

Viz třeba Conrad energy 6LR61 9V Li-Ion akumulátor 500 mAh 7.4 V.

Pokud je v elektronice té 9V baterky z fotky step-up měnič tak by to vysvětlovalo, že je tam jen jeden článek li-ion.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mam niekolko takychto baterii zn. OKcell. Starsi typ ma 4 indikacne LED a dva clanky bez menica. Novsi typ je horsi (ako to uz byva) - ma len 3 LED a jeden clanok s menicom. Rusi to napr. pipak v multimetri - vydava rusive zvuky.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od Valdano »

Step-up měnič se postará o to, že baterie bude mít na výstupu do poslední chvíle napětí blízké 9V a pokud napětí li-ion článku klesne pod vypínací úroveň tak dojde k náhlému přerušení obvodu. Obvod se poté obnoví až po připojení nabíjení přes USB port.

Pokud je tam jen jeden článek tak má ta 9V baterie mnohem menší kapacitu než ten samotný článek, protože jeden li-ion článek s kapacitou například 500mAh by znamenal při výstupním napětí 9V a při účinnosti měniče řekněme cca 90% jen cca 185mAh.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#8 Příspěvek od ransom »

Popravdě nějak nechápu kdo a proč potřebuje nabíjecí náhradu 9V baterie. A když už, tak proč řeší kapacitu.
9V destičková baterie je určená pro přístroje s minimálním odběrem. V měřácích mi alkalická 9V baterka většinou vydrží i několik let. V těch víc používaných třeba rok.
Běžná alkalická mívá kapacitu kolem 200mAh a stojí padesátku. Lepší lithiová má i něco přes ampérhodinu a stojí pod stopadesát.
K čemu akumulátor?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Mi například v multimetru METEX M-3660D vydržela 9V alkalická velice málo. Je už to hodně dávno tak už si přesně nevzpomínám jakou dobu tak jsem si pro tento účel pořídil nejdříve 9V NiCd a později když mi táto odešla tak NiMh 9V akumulátorek. Jak jsem na Aliexpress objevil tyto Li-Ion tak jsem objednal 4ks a jsem spokojený. Dva používám v multimetrech, jeden je v kuchyňské váze a jeden je vždy připravený nabitý na výměnu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Používám v mikroportech. Co akce, to baterie. A dotaz, ty zázraky s měničem mají vypínač?
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 17 bře 2023, 21:15, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Vypinac nemaju - menic bezi stale. Ma teda slusne nizku spotrebu, ale nenulovu.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Téma již bylo vyčerpáno ve vláknu:
t=102178
Tady, prosím, Koš.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

ransom píše: 9V destičková baterie je určená pro přístroje s minimálním odběrem. V měřácích mi alkalická 9V baterka většinou vydrží i několik let. V těch víc používaných třeba rok.
Jo to říkej třeba Raytecu u optickejch pyrometrů, dálkoměru Leica, laserový vodováhy Bosch a jinejch značkovejch měřáků. Všude tam smaží laser ledka buď v zaměřování nebo přímo v měření. V něčem jsem měnil primární baterku každej měsíc a nebylo to používaný denně. Tak tam mám nabíjecí Parkside a jednou za čas je nabíjím. Rnbw říká, že to jsou rychloodcházecí sráče, já mám 4 ks už asi 6 let a stále jedou. Nabíjím 16 hodin 20mA. Možná to je tím než na baterce psaných 8 hodin 40mA.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od kevin_mitnick »

mi-ro píše:Používám v mikroportech. Co akce, to baterie. A dotaz, ty zázraky s měničem mají vypínač?
Ty zazraky s menicem hlavne maji ve vetsine pripadu EMC certifikaty na Cinskem ryzovem papiru ktery vydrzi opravdu hooodne. Jednou strcil kamos co hraje v kapele nejakou baterku s menicem do kytaroveho efektu, cimz jej promenil v sumovy generator...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#15 Příspěvek od kejki »

Habesan píše:Téma již bylo vyčerpáno ve vláknu:
t=102178
Tady, prosím, Koš.
Omlouvám se, to jsem minul. Asi to i vysvětluje, proč některé stojí 500 a některé 130,-
A hledal jsem konektor, tohle vyplivlo jako vedlejší výsledek.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“