výkon dnešních zesilovaèù

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

výkon dnešních zesilovaèù

#1 Příspěvek od bart1 »

Prosím mùžete laikovi vysvìtlit jak se poèítá v dnešní dobì výstupní výkon? Chci si postavit zesilovaè pro domácí kino a pøipadám si jako absolutní blbec 8O .

Výtah z návoru recievru Panasonic Panasonic SA-XR57
Specifikace (norma DIN 45 500)
nSEKCE ZESILOVACÈE

Výstupní výkon (pøi 230 až 240 V støíd.)
DIN 1 kHz (T.H.D. 1 %) 2 x 100 W (6 )
20 Hz až 20 kHz plynulého výstupu obìma øízenými kanály
2 x 80 W (6 )
Celkové harmonické zkreslení
jmenovitý výkon pøi 20 Hz až 20 kHz 0,09 % (6 )
Výkonová šíøka pásma
oba kanály buzené, –3 dB 4 Hz až 88 kHz (6 0,9 %)
Výstupní výkon oba kanály buzené (pøi 230 až 240 V støíd.)
DIN 1 kHz (T.H.D. 1 %)
Èelní (L/R) 100 W (6 )
Centrální 100 W (6 )
Prostorové (L/R) 100 W (6 )
Zadní prostorový (L/R) 100 W (6 )

Napájení 230 až 240 V støíd, 50 Hz
Pøíkon 140 W

Takže jestli tomu dobøe rozumím tak to máme 700W kraválu pøi pøíkonu 140W.

Pokud já použiji takovéto trafíèko tak se dostávám k výkonùm nanejvýš 7*20 (0% ztrát což i tak je blbost) až 7*10W podle zráty na koncáku.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Že by nakonec vymysleli perpetuum mobile?
A to jsem se bál, že za mýho života na to nikdo nepřijde!
Je to v tzv. PMPO- Peak Music Power Output

Jedna moje kolegyně přinesla do rachoty malý rádio (je v tom i baterka, hodinky, no prostě věci důležitý na přežití :D :D :D ).
Na repráčku o průměru cca 5cm byla samolepka 150W :lol:, přičemž repráček byl 1.5W


P.S.: NEBOJTE SE NIKDO UDĚLAT 500W ZESÍK- STAČÍ NA TO MBA810!!! :lol:
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 12 led 2007, 13:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od bart1 »

Jó to bych brach Èína je zemì neomezených možností :D .
Ale pokud si vzpomínám tak DIN 45 500, tzv Hi-Fi norma byla docela seriózní :roll: .
Hold èasy se mìní :cry: .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Za absolutní blbce především mají výrobci, resp. prodejci toho zboží svoje zákazníky a pokud jim to zákazníci zobou, částečně platnost toho "tvrzení" ospravedlňují.
Jestli si zesilovač postavíš, budeš sám nejlíp vědět, jak se počítá nebo měří výkon. Myslím že ztrácet čas nad samolepkama na Panasonicu je zbytečné. Ty samolepky jsou tam pro poněkud jiný typ lidí.
Kdysi tady (a v Německu atd.) platila praxe závazných postupů při označování parametrů výrobků včetně sankcí při obcházení norem nebo dokonce při obelhávání zákazníků. Dneska jsme se ovšem silně přiblížili asijskému bordelu. Děláme si to dost sami.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Ale, jak to tu tak čtu, tak výrobce zase nijak moc nekecá, jen takticky uvádí výkon jen v jednom kanálu (ostatní zticha), případně ve dvou (ostatní zticha). Jestli ty dva kanály nebudou buzené stejným signálem ve fázi, případně budou, ale buzené úrovní -3dB (což je 50% výkonu), je možné takové hodnoty pro hudební výkon při použití metodiky podle DIN 45 500 dosáhnout, a to snad i při uvedeném zkreslení.
Jenže tahle situace v provozu normálně nenastane: budeš používat všechny kanály současně a předpokládá se, že v nich nebudou stejné signály ve stejný okamžik. Takže zdroj nebude v téže chvíli zatížen plným odběrem všech zesilovačů a bude schopen "na střídačku" dodávat dostatečný proud do všech zesilovačů.
Jinak by to skutečně bylo při těch výkonech perpetuum mobile (pardon, dnes se tomu říká "volná energie").

Uživatelský avatar
pelktech
Příspěvky: 51
Registrován: 25 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pelktech »

Já tomu výkonu PMPO říkám jednou a naposledy. Přepudím to na takový výkon a to shoří. Jesliže má repráček 1,5W a PMPO je 150W tak to znamená, že je PMPO 100krát větší, než sinus. To by znamenalo, že můj 80W zesík do 8Ohm by měl 8 000W do 8Ohmů, a to by mi zahrál tak jednou.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Ale vono neznamená, že když máš např. 100W PMPO, tak to automaticky vydělíš 100.
Např. mám věžičku, která má na krabici napsáno 48W, přitom repráčky v bedýnkách má pětiwattový.
Ve svým postrkovadle mám zesík 2×20W, na obale je gigantickej nápis 200W.

Měli by to PMPO tady zakázat!

Za chvíli se tady budou prodávat přemisťovadla z bodu A do bodu B s výkonem 250kW, se spotřebou 3l/100km a přitom je bude předjíždět i blbá škodovka!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

priklonil bych se k Hillovi. Ono toto nema s PMPO opravdu nic spolecneho. Tady ten konec je proste schopen dodat ten výkon v danem kanale. Mám Technics o vykonu 2x 100W a prikonu 190W. Taky takove perpetum ale ten hajzlik to fakt da. Spis tipuji na to ze jsou v mem pripade schopni pretizit trafo ktere je pak castecne chlazeno ventilatorem a Vykon 190W je standart takze nejakych dejme tomu 2x70W coz odpovida vykonu uvedenem do 16ohmu. Krasa tohoto ze mu nedela problem dynamika. Proste dany kanal je v dany okamzik dost tvrdy. Coz by slabsimu delalo problem i kdyz by prumernou hodnotou vykonu stacil. To je muj nazor.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

metalgod píše:Že by nakonec vymysleli perpetuum mobile?
A to jsem se bál, že za mýho života na to nikdo nepřijde!
Je to v tzv. PMPO- Peak Music Power Output

Jedna moje kolegyně přinesla do rachoty malý rádio (je v tom i baterka, hodinky, no prostě věci důležitý na přežití :D :D :D ).
Na repráčku o průměru cca 5cm byla samolepka 150W :lol:, přičemž repráček byl 1.5W


P.S.: NEBOJTE SE NIKDO UDĚLAT 500W ZESÍK- STAČÍ NA TO MBA810!!! :lol:
TO JE VONO a já blbec se tahám na akce se dvěma koncena á 500W a každej má 31kg, takže říkáš 2xMBA 810 :wink:
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “