Xiaomi Mi 9 Lite M1904F3BG

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

Xiaomi Mi 9 Lite M1904F3BG

#1 Příspěvek od Bendy »

Zdravím, neporadil by prosím někdo? Spadl mi mobil na zem a prasklo v rohu sklo a od té doby tma, displej se nerozsvítí
Koupil jsem tedy nový originální displej za 1750 včetně rámečku a vše přeskládal. Vím byl drahý, ale mám v mobilu fotky co potřebuji dostat ven. Bohužel když podržím tlačítko pro zapnutí podržením, tak telefon zavibruje a hotovo, displej se vůbec nerozsvítí. Když podržím tlačítko pro zapnutí a současně volume down, tak mobil zavibruje a na zadní straně mobilu se rozsvítí na krátko modře dioda a nic. při odpojení baterky a zapojení zpět a zasunutí kabelu s napájením se ta sama dioda rožně zeleně. Ale stále tma, dokonce když byl na nabíječce, tak začal sám z ničeho nic hrát současně s vibrací jakoby budík, což jsem vypl tlačítkem pro zapnutí, ale displej se nerozsvítil.
Tak nevím, co ještě může být špatně.
Ta dioda je vzadu pod zadním krytem, tak odhaduji, že je to nějaká diagnostická dioda, co podle barvy ukazuje druh poruchy? K čemu slouží?
Přílohy
dioda.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Jsi si jist ze za ty smesne prachy jsi poridil Amoled displej? Tyhle displeje byvaji drahe... Je mozne ze jsi koupil obyc LCD a s nim to proste nechodi. To ze to po padu zhaslo cele je bohuzel vlastnost oled displeju.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#3 Příspěvek od Bendy »

Aha, tak možná si na to Keemo kápl a to by mohlo sakra být ono.
Dokonce mi mobil teď jede, protože se dokola spouští asi budík s vibrací, takže je funkční, ale displej se nerozsvíti a je vyplej.

Koupil jsemtenhlea piše se tám OLED
Naposledy upravil(a) Bendy dne 27 bře 2023, 17:49, celkem upraveno 7 x.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od Valdano »

Nebylo by lepší dát to do nějakého místního servisu na mobily než se v tom patlat sám?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

V tom servisu zaplatí totéž, co za použitý a plně funkční stejný mobil...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Pokud nelzou a opravdu je to oled tak muze byt vadny nebo nekde je spatny kontakt... Skontroluj si vsecky konektory vedouci k displeji

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od Valdano »

Hubert_79 píše:V tom servisu zaplatí totéž, co za použitý a plně funkční stejný mobil...
Pokud mu to vezmou do servisu s tím, že použijou při opravě ten nový náhradní displej co si k tomu už koupil a podaří se jim to s ním zprovoznit tj. pokud byla závada nejen v původním displeji, ale i v něčem jiném tak mu budou účtovat méně a ty peníze co vynaložil za ten náhradní displej aspoň nevyhodil zbytečně. Diagnostiku závad v řadě servisů dělají zadara nebo za minimální poplatek. Tak ať si nechá udělat diagnostiku závady a pokud mu to pak opraví s využitím toho displeje co koupil a připlatí si jen minimum tak se mu to vyplatí. Podle mého názoru to měl dát do servisu rovnou a mohl mít už funkční mobil i s těma fotkama co v něm má.
Naposledy upravil(a) Valdano dne 25 bře 2023, 23:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#8 Příspěvek od Bendy »

Jo no, chapu, ze koupit jinej mobil by bylo asi cenove vyhodnejsi, ale mam tam fotky co potrebuju.
Konektory jsem kontroloval porad dokola a nic. Nevim mozna je fakt ten displej vadnej. Posilam mobil s koupenym displejem tam, kde jsem displej koupil at to proveri.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

To je jasný, použije-li se displej, co už má, tak servis smysl dává.
Jinak stran zálohování se lidé dělí na dvě skupiny. Na ty, co zálohují a na ty, co ještě o data nepřišli.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Já mám dojem, že tam nemusel prasknout jen displej, ale i něco jiného. Taková ta klasická drobnost pro napájení. :wink:

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#11 Příspěvek od josef_novak »

Když telefon propojíš kabelem s PC, tak ho nevidíš? V defaultu bývá navolený MTP přenos.
Pokud je v telefonu povolené ladění USB, tak pro zrcadlení displeje v PC jde použít scrcpy https://github.com/Genymobile/scrcpy , akorát v A13 a výš není vidět obrazovka pro odemčení, ale šikovný to odemkne i po slepu.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Mtp sice ano ale pokud je nastaven zamek obrazovky tak vetsinou pak musis jeste stahnout roletku a potvrdit to, zrovna nedavno se to resilo ze nebyl videt obsah

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#13 Příspěvek od josef_novak »

Tak je to od A12, kdy není vidět odemykací obrazovka, ale myš simuluje dotyk a jak jsem psal, telefon odemknu i po slepu, protože na monitoru vidím displej telefonu jako obdélník. Ladění USB mám povolené na každém telefonu v rodině a ke svému mám spárovanou i BT myš.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#14 Příspěvek od Bendy »

Na připojení v PC to jen klinkne, ale nevidím co to chce no.
Už jsem odeslal tam , kde jsem koupil displej, že to omrknou a dají vědět co a jak. Prý ale displej je ORIGINAL dodávaný výrobcem Xiaomi (Service pack) a pravděpodobnost, že je displej nefunkční je velmi malá. Displej je testován celkem 3x než se dostane k zákazníkovi a na 99,9% je chyba někde jinde.
Tož uvidím. Doufám , že nedám další dvojku za opravu. Ale přece, když mobil šel zapnout a dokonce se spouštěl pořád budík s vibrací dokola, tak nebyl DEAD no. Divný.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#15 Příspěvek od vladodyno »

Len také malé upozornenie. Prvé čo v servise urobia je FACTORY RESET CEZ SERVISNÚ KONZOLU!!! Takže fotky budú v (.)

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“