Kdo že nás to teda cenově utlačuje?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Kdo že nás to teda cenově utlačuje?

#1 Příspěvek od EKKAR »

Léta se o Českocourkovsku po světě oprávněně tvrdí, že máme nejdražší data na kontinentě. Vidíme to sami i když se kdykoliv podíváme kousek dál "za kopečky", jak se za našich mladejch let říkalo. Máme 3 netuzemskýma vlastníkama ovládaný velkooperátory, kteří udržujou cenovou hladinu tak vysoko, aby nikdo z nich neprodělal - a zatím se jim daří se vyhejbat důkazům o kartelovejch dohodách. A když se národní regulační úřad rozhodne NĚCO S TÍM UDĚLAT, neboli když požádá v Bruseli o povolení (vůbec nechápu proč by jako k něčemu takovýmu na našem území mělo bejt povolení z €urohnusu, když jde o národní problém) učunit cenový regulační opatření neboli celostátně zastropovat velkoobchodní ceny za datový balíky, aby se konečně u nás datový služby staly cenově dostupnější, z Brusele přijde NE! Důvod? Není to systémový opatření - údajně. Proč mi na tom všem tak dokonale sedí shody některejch faktů: naše "spoje" nejsou ve většinovým vlastnictvím našeho státu ani tuzemskejch vlastníků, zisky tak směřujou mimo daňovou působnost ČR, jejich "konzumenti" tak dokonale můžou ovlivňovat jak finančně, tak i společensky názory "někde jinde", kde se ale zase rozhoduje o nás bez nás ...
Odkaz.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od dracekvo »

Oni si za to lidi můžou tak trošku sami.
Když jsem neměl firemní paušál, kde fakt platím z mého pohledu přiměřené platby.

Tak jsem prostě měl nějaký nejlevnější tarif + pár MB dat a data jsem na mobilu používal jen v nouzi.

Prostě jsem operátoru odmítal platit nesmysl za tarif s nějakejma minutama a sms, který nevyužiju a už vůbec jsem neměl ochotu platit několik stokorun za ušmudlaných pár GB dat.

Kdyby to tak udělali všichni, tak by se operátoři museli nějak snažit.

Kdybych neměl možnost firemního tarifu, tak asi používám mobil s dualsim a k tomu tu 100gb předplacenou kartu od O2 + nějakou kartu na volání.



Ale když lidi platí 1000 korun za neomezený tarif (který stejně většina nepotřebuje) a nejlépe to tak má celá rodina, což je průměrně 4 tis.
Tak se ani nedivím operátorům, že tak tiše koexistují a jen se smějí.

Stejně tak dlouho jsem se handrkoval s O2, až mám internet + O2TV za 300,-

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle už říkala nějaká Marta, co byla ministryní. Že data jsou drahá, protože je lidi nepoužívají...
Co tam máš dál?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

dracekvo píše: Kdyby to tak udělali všichni
Taky mě ve stejnou dobu napadlo, že ochota k plošnému bojkotu tu není reálná. To by pak šlo dělat nátlaky i v palivech, žrádle a ledasčem.
Druhá možnost je navlíct po pařížsku žlutou vestu a jít dělat bordel na náměstí, ale na to musí být dostatečné množství lidí, aby to už ministr vnitra nezvládl pozavírat a státní zástupce obvinit. Taková defacto revoluce. To tady taky nehrozí. Takže smrádek.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak zjisti kdy má Vrábel a/nebo Rajchl další demonstraci a vyraž. Nikdo ti nebrání.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

EKKAR píše: naše "spoje" nejsou ve většinovým vlastnictvím našeho státu ani tuzemskejch vlastníků, zisky tak směřujou mimo daňovou působnost ČR, .[/url]

V případě O2 a CETINu (spoje) je to český vlastník, ale Bohužel se sídlem v Amsterdamu :oops:

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od jardafiala »

Bééééééééééé,bééééééééé,béééééééé

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Myslím, že jardafiala to vystihl úplně přesně.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Yarda1 »

https://debaty.net/discussions/3040315- ... -chlapacke
Prostě je to IN a kdo to nemá, jako by nebyl.
Já nestačím u pokladen v hyperqelbech odpovídat na dotazy zvědavých pokladních, jestli mám jejich appku, že do mého mobilu ty appky nejdou nahrát. A co sleduji za články, jakéže vymoženosti se chystají do mobilů, třeba nahrát řidičáky a co všechno, abych vůbec mohl žít, tak si asi nějaký smartfoun s předplacenými daty budu muset časem pořídit taky.
:-(
Obrázek
https://www.lupa.cz/clanky/znamena-chys ... /vlakno/8/
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#10 Příspěvek od piCZus »

Dnes jako benefity frčí rozumné ceny, v práci mám 6 SIMek, které mezi sebou volají zdarma (firemní VPN) za 30/měsíc, na ostatní čísla za 1,80/min. po vypršení 120 volných min./měsíc a za 150 na SIM je nejvyšší datový tarif 50GB/měsíc. Jsme mezinárodní korporát.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Jenže to co jsem nahodil vůbec není o benefitech, poloutajenejch akčních nabídkách nebo korporátech. Ty nehorázně přestřelený ceny datovýho připojení ale musí platit každej, kdo chce prostě jen mít z founa přístup na net a nemá možnost "se pod někoho takovýho schovat" - neboli nebojím se říct, drtivá většina běžný populace...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#12 Příspěvek od piCZus »

Všichni někde pracují, kolem sebe mám hromadu známých, co mají v různých firmách různé benefity. Na to se dnes láká velmi dobře, když se shánějí lidi.
Ty nikde nepracuješ, nebo máš neschopného zaměstnavatele?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Ne každej sedí na polstrovaný židli v kanclu a myslí si, že má z toho titulu nárok i na sponzorovanej služební telefon ... Jsou desítky pozic, kde sice služební foun je, ale data na něm jsou blokovaný, bo zaměstnavatel nepotřebuje plejtvat a utrácet za zábavu svejch zaměstnanců. Prostě opakuju, korporáty a podobný vztahy do toho netahejte a uvažujte jen o pozici normálního člověka, kterej si koupí founa a SIMku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#14 Příspěvek od piCZus »

Pokud budeš uvažovat, že když z toho mají užitek všichni zaměstnanci + vedení včetně jejich rodin (u nás díky 6 SIM karet na zaměstnance), tak je to prej zábava a za zábavu se hold platí. Za mě to je jen neschopnost.
Tak stejně máme slevy na nákup aut, PC elektroniky atd., většinou 10-20 %.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#15 Příspěvek od ZVUK2000 »

piCZus píše: Za mě to je jen neschopnost.
Neschopnost? Uvědomuj si že spousta zaměstnanců má dokonce zakázané mít na pracovišti mobil a musí ho zanechat v šatně ve své skříni. 8O

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“