cena za část louky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

cena za část louky

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím, chci prodat část louky po otci, ale všichni jen slibují nacenění po poskytnutí dat a houby s octem.
Mám k tomu jen toto:
katastr: Liptál
LV:3135m2

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Tam přece hraje i sklon terénu, využitelnost, jestli má BPEJ, jestli se předpokládá vyjmutí ze zemědělského půdního fondu a změna na stavební parcelu, nebo zůstane třeba jako pastvina. Pak se na ceně podílí i snadnost přístupu z veřejné komunikace, jestli nevede přes cizí pozemek, blízkost sítí (včetně ochranného pásma nadzemního vedení a věcného břemena přístupu k veřejně prospěšnému zařízení) a podobně. Bez jednoznačného zaměření a přidělení nového parcelního čísla tomu kousku louky ti asi nikdo cenu za m² neřekne.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

Především hraje roli trh (nabídka/poptávka) a ten souvisí mj. i s tím, co napsal Hill.

Prostě si na to najdi kvalitní realitku (obrovský problém, mohl bych vyprávět), nebo to dej sám na web a čekej na reakce.

Taky mezitím můžeš prozkoumat trh sám (okolní pozemky stejné kategorie), popř. existují cenové mapy (ale ty jsou velmi orientační a nemusí pro danou lokalitu existovat).

Když to budeš prodávat jako zemědělskou půdu (bez možnosti změny v územním plánu), jsi cenově naprosto (o mnoho řádů) jinde, než když bys to prodal jako parcelu či jinak podobně využitelný pozemek. ČIli je potřeba zjistit, jak to momentálně vypadá a co se ev. chystá. Někdy si změnu dokáže zařídit i zájemce (ale pochopitelně pak nabídne úměrně méně).

Jo a úplně nejhorší ze všeho je s takovou věcí pospíchat. To když zjistí protřelý zájemce (a zároveň pochopí, že na druhé straně má "hejla"), je vymalováno.
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 09 dub 2023, 17:54, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Hill: to víš ty, bohužel, hledat něco v katastru to je mimo mě, já tam nic nevidím, ani ten základ jsem nenašel, to mi poslali "odborníci, co by chtěli zadarmo). A která realitka je kvalitní? Všichni chtějí jen vývar(z čeho by žili)
Nemůžu u něčeho sedět, celý den a stejně nic nezjistím. Ty vyžírky nedělají nic jiného než čumí do katastru, já bohužel musím něco dělat, abych se uživil.

To BPEJ, ale nic jsem nenašel, plno odkazů a výsledek 0.To poslední, co bych udělal přihlásit se BI a podobné kraviny, to už smrdí datovou schránkou, na to nemám.
Naposledy upravil(a) starecd dne 09 dub 2023, 18:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

EDIT: Radši nic.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 09 dub 2023, 18:58, celkem upraveno 1 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Yarda1: to jsi asi nečetl, co jsem psal, katastrální mapy a územní plány jsou mimo(tam je třeba 10. příloh), na to nemám opravdu čas, ani to neumím.
Jen 1.malá část, já tam teda vůbec nic nevidím, je to jen změť čar.

https://liptal-cz.hqv.cz/data/files/Obe ... t-pr-1.pdf

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaZ »

Odhad ceny pro dědické řízení je něco úplně jiného, než cena tržní (nemyslím tím primárně proces, ale výsledné číslo).

Nicméně koukám, že cca 32 let po změně režimu stále ještě někteří vůbec nic nepochopili (především autor vlákna).

Možná poslední rada: moře výkresů v nějakém pdfku je úplně na howno. Hledej tady (pochopitelně předpokládám, že znáš adresu, parcelní číslo apod.).
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 09 dub 2023, 18:14, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

JirkaZ:jen do mě, nejsem úředník na katastru ani se jím stát nechci, sorry, že jsem se zeptal

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaZ »

A já snad jsem???

Jen prostě neočekávám (nikdy), že někdo udělá něco za mě. Proč by to dělal???

A pořád se učím. Když něco neumím, není to argument, ale důvod to změnit.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#10 Příspěvek od starecd »

JirkaZ: asi se nemusíš ničím živit, každý dělá to co umí, ale změť čar na katastrální mapě a zvlášť to co sem nadhodil v odkazu je echt výživné a to je tam dalších 8 a ještě text, sorry kdo má na toto čas?

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#11 Příspěvek od JirkaZ »

Kriste Pane....

Víš, co bude nejlepší?

Prostě tu louku někomu dej. Beze srandy, budeš mít alespoň dobrej pocit a nebudeš se muset zabývat tím, že žiješ v roce 2023.

Jak je zde známo, nejsem zrovna milovník "novinek", ale tohle je vážně hustý.

Howgh.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Hledat v katastru není tak těžké, když znáš číslo LV nebo číslo parcely, podle něj je to nejsnadnější. Podle metrů se to hledá opravdu těžko.
Ale na Nahlížení do katastru nemovitostí to musíš najít sám, jen tam trochu otravují s captcha.
Když zadáš do obce "Liptál" a pak číslo pozemkové parcely (bez lomítka - co je za ním, se zadává do druhého pole), vyskočí ti popis pozemku a dole je bonita, čili vhodnost použití pro zemědělství. Za číslem si můžeš rozkliknout šipečku a vypíše ti to, jestli jde o jižní svah, svažitost, půdní typ atd..., těch údajů BPEJ může být víc.
Je tam přístup ke všem možným parametrům pozemku.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Yarda1 »

EDIT: Jako bych nic neřekl.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 09 dub 2023, 18:59, celkem upraveno 1 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Bože. Autor v podstatě říká "mám louku někde, chci to prodat, ale proboha hlavně abych nemusel chudák já něco pro to udělat nebo se nedej bože něco nového učit". Autor nemá čas, všichni jsou zlí a vyžírkové, protože chtějí za práci peníze.
Naposledy upravil(a) Hubert_79 dne 09 dub 2023, 18:43, celkem upraveno 1 x.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#15 Příspěvek od starecd »

hill: "trochu" otravují? dyť je to o ničem, o dalším ani nemluvím. Sorry, fakt nejsem úředník katastru, ani magistrátu, to fakt nejde. A číslo parcely si asi vycucám z prstu já mám jen list vlastníka.
Komu kuria, ten ať hledá, já ty výhody nemám.
Naposledy upravil(a) starecd dne 09 dub 2023, 18:50, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“