prasklý ozubený řemínek posunu ukazatele ladění

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
1jarda
Příspěvky: 9
Registrován: 19 bře 2023, 01:00

prasklý ozubený řemínek posunu ukazatele ladění

#1 Příspěvek od 1jarda »

Dobrý den,
radiomagnetofon PANASONIC RX - CS 700 má prasklý ozubený řemínek posunu ukazatele ladění.
Ohebný řemínek nelze nijak slepit, maximálně podlepit izolepou, což se ukázalo jako krátkodobé řešení, protože v místě spoje se odlepuje a trochu nadzvedne a při nájezdu na ozubené kolečko pro jeho posun nezapadne do ozubení a v jednom směru nelze dál laděním otáčet.
Jedině mě napadlo, že bych v tom směru, kde se zasekne zbastlil před to ozubené kolečko nějaký nájezd, který by ozubený řemínek přitlačil do roviny a usnadnil jeho zapadnutí do ozubeného kolečka.

Nebo měli by jste jiné lepší řešení ?

Děkuji za odpovědi.
Jarda

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Namiesto izolepy nalepit chemoprenom kusok nejakej PET folie vhodnej tvrdosti (hrubky).

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Oprava se 100% spolehlivostí nemožná.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Je , svaření .

Uživatelský avatar
1jarda
Příspěvky: 9
Registrován: 19 bře 2023, 01:00

#5 Příspěvek od 1jarda »

Po demontáži jsem zjistil, že původně uvažovaný náběh nebude nutný, protože mezi zuby na hřebínku v místě zlomu vznikla malá mezera vlivem povolení lepicí hmoty na lepicí pásce a v tomto místě narazil zub hřebínku na zub otočného kola a proto nešlo dále otáčet.
Řešení : vteřinové lepidlo, tenká plastová folie 0,2mm, lepené plochy je nutno zdrsnit ostrým hrotem (malého pilníku) ve směru kolmém na podélnou osu hřebínku aby lepidlo dobře ve vzniklých spárách drželo. Na nalepený pásek je nutno také z vnější strany udělat kolmé mělké zářezy, pro je ho lepší ohebnost, pásek se musí ohýbat po průchodu ladicím kolem o 90 st. na boční stěnu obalu rádia.
Zatím to drží.

Děkuji za reakce.
Jarda

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mikras »

Ahoj. Netuším kolik je okolo místa a jak je kritická tloušťka toho ozubeného řemínku. Napadlo mě, jestli by se nedal sehnat tenký, plochý řemínek odpovídajícího průměru, do kterého by se ten ozubený vešel. Třeba by se nemuselo nic lepit, nebo jen sekunďákem kapičkou zajistit ty přerušený konce podobně jako pod tou plastovou fólií. Guma by určitě držela líp, než plast.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“