Rozchození dat v telefonu Nokia 6310i

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rozchození dat v telefonu Nokia 6310i

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Ahoj, mám dotaz sbírám a používám starý mobily, baví mě si s nima hrát, a před nedávnou dobou jsem získal Nokii 6310i (idea), a všiml jsem si že podle všeho má v sobě GPRS modem, a jelikož si hraju z internetem na každý nokii co to umí a zkoumám když nemám co dělat co všechno to otevře a jak dlouho to trvá, tak bych chtěl tohle i tady, a tady bych to chtěl zkusit obzvlášt protože telnhle mobil má "zelenej displej", a mě hrozně zajímá jak na tom třeba takovej google bude vypadat. Bohužel jsem nastavoval jak jsem mohl a podle čeho jsem mohl, a furt to nejde, po tom co kliknu na vyhledání adresy tak to vyhodí hlášku žádná reakce opakujte, nevíte čím to muže bejt, fugnovat by to mělo je to GPRS, možná jsem něco třeba špatně vyplnil nebo na něco zapoměl ale nevím na co, ty věci co tam vyplnit se docela blbě hledaj, neporadil by mi někdo jak na to, popřípadě jak přesně se to mám vypnit aby to fungovalo (typ autentizace, ověření atd.) ? Ještě abych nezapoměl na důležitou věc, mám T-Mobile. Nastavoval jsem to podle tohohle https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Nastav ... _6310i.pdf
Díky.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Asi se nudíš, co?
Jinak Nokia 6310i měla modré podsvícení, jestli máš zelené, tak je to Nokia 6310.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od TeslaPC »

Není zelné, tím zelené jsem myslel jako ten typ toho displeje, podsvícení je asi bílé, protože displej svítí šedivě.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Ty si opravdu myslis ze ty stranky ktere dnes maji nekolik desitek MB s hromadou skriptu a https se nactou v GPRS do telefonu ktery ma celkovou pamet radove par MB? To bylo tak pro WAP, jestli vubec vis co to bylo.
Ten GPRS modem primarne slouzil pro pripojeni s PC tehdejsi doby kdy se na tom resila primarne posta poac to byl telefon na praci...

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#5 Příspěvek od vladodyno »

Nie som si celkom istý. GPRS modem znamená že telefón môzeš ako modem k počítaču. To je všetko. :?:

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od TeslaPC »

WAP jsem zkoušel, a ten nejde hádám že operátor už má tuhle službu zrušenou, zkoušel jsem i nastavit číslo na mojí gsm bránu dát tam typ připojení analogové a zavolat si na svuj počítač co poskytuje diulip ale to taky nešlo, připojit k pc jsem to nezkoušel to zkusím co to udělá, ale je divný že by to nenačítalo aspon nějaký stránky přes to, to bude přece podobný jako nokia 6230i, a na ní otevřu docela velký množství stránek tam prohlížím i facebook i když to chce chvilku strpení.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Nokia 6310 se objevila někdy v roce 2002.
Nokia 6230i někdy v roce 2005.
V roce 2002 mi stačil modem 64kb/s.
V roce 2005 mě nestačila Wifi 10 Mb/s.
Nevidíš ten rozdíl?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

1) certifikaty. taky google ide len na https a neviem, ci to v tej dobe mobily vobec podporovali, kedze to ma vyssie naroky na vykon a pamat, a vtedy sa okresavalo vsetko, ako sa len dalo.
2) samotna stranka ma uz v sebe tolko veci, ze ju pravdepodobne nedokaze ani stiahnut, lebo nema miesto
3) gprs funguje na inych telefonoch +- z toho roku? u vas sa vypinala 3G siet, a gprs je tak na hrane medzi 2G, ktore funguje a 3G.

v starych mobiloch nezvykli chodit klasicke stranky, ale wap - specialne stranky pre mobily, volakedy bolo take nepisane pravidlo, ze namiesto www stacilo dat wap. ale ci to dnes este niekto pouziva, to neviem.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#9 Příspěvek od Valdano »

Loni jsem měnil mobil. Mám teď Samsung Galaxy A13. Předtím jsem měl od roku 2015 staré Lenovo A536, které umělo 2G/3G. Takže jakmile v ČR vypnuli 3G tak internet na Lenovu chodil jen přes 2G, a to bylo prakticky nepoužitelné. Staré Lenovo mělo paměť na načtení stránek atd., ale než se přes 2G stáhla nějaká stránka tak to bylo jak "Čekání na Godota", a to bylo Lenovo A536 oproti zmíněné Nokii z roku 2002 nebo 2005 obrazně řečeno "dělo" a stejně už bylo pro internet v podstatě nepoužitelné.
TeslaPC píše:..fugnovat by to mělo je to GPRS, možná jsem něco třeba špatně vyplnil nebo na něco zapoměl ale nevím na co, ty věci co tam vyplnit se docela blbě hledaj, neporadil by mi někdo jak na to, popřípadě jak přesně se to mám vypnit aby to fungovalo (typ autentizace, ověření atd.) ? Ještě abych nezapoměl na důležitou věc, mám T-Mobile. Nastavoval jsem to podle tohohle https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Nastav ... _6310i.pdf
Díky.
Vámi odkazovaný dokument je z dubna 2005. Je tedy už 18 let starý. Takže je možné, že ty parametry z roku 2005 už T-MOBILE dnes ani nepodporuje, ale na technické podpoře T-MOBILE by měli vědět co je aktuální a zda to bude vůbec použitelné pro tu starou Nokii.

Pokud tedy trváte na zprovoznění GPRS na té staré Nokii 6310 z roku 2002 nebo 2005 pak jediné co mohu doporučit je obrátit se na technickou podporou T-MOBILE. Napište svůj dotaz přes tento kontaktní formulář T-MOBILE a oni vás z podpory následně kontaktují a poradí Vám.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od TeslaPC »

Díky, zkusím jim tam napsat, a vysvětlit jim že to mám na hraní jestli by mi neposlaly nějkou funkční konfiguraci, popřípadě neřekli nějaký aktuální parametry, a zkusím se jich tam zeptat jak je to s tím WAP jestli už to opravdu úplně ukončily, protože to by mě zajímalo jak to funguje, nikdy jsem neměl šanci to vyzkoušet. Jinak k tomu nad tím, je pravda že 2G je pomalý, ale chce to nervy, já sám mám mobil co podporuje jenom 2G a 3G a od s prominutím zase dalšího dementního rozhodnutí nějakýho superchytráka jedu na hodně věcech přes 2G včetně notebooku, a tak nějak to zvládám, naštěstí jezdím docela dost do polska tak tam se připojuju normálně.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“