kompresor Herkules

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

kompresor Herkules

#1 Příspěvek od rysTR »

Zdravím a mám sledující dotaz: Mladý vnuk (15)dostal kompresor s označením Herkules 5-10 bar
Ještě je tam následující text: Lot 029761 0351 Coo AG C 304 AF 014 2008
Hledal jsem na netu(asi špatně) nějaký návod, ale kromě ceny a foto jsem nic jiného nenašel.
Potřebuji najít schema a také najít, zda má nějaké zařízení-něco jako spínač dolní a nebo horní tlakovou mez, kdy se zapne a vypne, pokud se zrovna nepoužívá.
Náš kompresor se sice dá spustit, ale jede pořád dál. Původně byl na jedné straně uražený šroub, který po vyjmutí zbytku byl nahrazen normálním šroubem. Pak přestal syčet a pouze si dál bez omezen tlakuje.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

To je trochu otázka, co to bylo za šroub. Pokud má kompresor nějaké "kroutítko" na nastavení tlaku, měl by tím jít tlak nastavit. Šroub mohl být právě to kroutítko. Napověděl by obrázek a určitě také rozborka, tlakový spínač bude jasně identifikovatelný.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Sinuhet
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2020, 01:00

#3 Příspěvek od Sinuhet »

Je celkom mozne ze kompresor je vybehany a uz nedokaze natlacit tak vysoky tlak aby sa vypol.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hape »

Souhlasím se Zakym, že by pomohly nějaké fotky.
Kompresor určitě bude mít na vzdušníku (tlakové nádobě) tlakový spínač, který by měl vypínat při 10 barech, alespoň podle toho cos napsal. Zapínat by měl, si myslím, při cca 7,5-8 barech.
Pokud po zastavení kompresoru není slyšet únik vzduchu a ani na manometru není vidět výrazný pokles, tak asi bude opotřebený a není schopný dosáhnout vypínacího tlaku. Nebo má vadný tlakový spínač a po dosažení otvíracího tlaku vzduch uniká pojistným ventilem, ale to byste snad poznali?

EDIT: Sinuhet byl rychlejší.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Kompresorů Herkules je celá řada a bez fotky hlavně toho ulomeného šroubu se těžko radí.
Tady jsou nějaké návody, vyber si podle obrázků. Tyhle hypermarketový šroty dělá většinou jedna fabrika pro několik značek. Liší se jen názvem a popř. barvou.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud je to kompresor s jímkou, bývá vypínací tlak nastavený napevno třeba na 10 bar. Výstupní volíš nastavitelným redukčním ventilem. Součásti by měl být manometr plnícího tlaku a výstupního. Pokud je ten kompresor bezolejový a plnící tlak stagnuje, je kompresor vyhoněnej. Pokud tlak stále stoupá, může dosáhnout úrovně, kdy se otevře pojistný ventil a v tom případě je vadný tlakový spínač. Taky jsem se setkal s tím, že kompresor začal tlakovat až po nějaké době mrtvého chodu. Vysvětluju si to tím, že princip je podobný, jako u komunistické hustilky na kolo a že se píst začne správně chovat až mu zahřátím změkně opotřebená manžeta.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#7 Příspěvek od rysTR »

Co je to kompresor s jímkou-dá se to převést do češtiny?
manometr to má a ten pojistný je asi ten nahrazený šroub. Jinak je tam ještě takový malý čudl -asi přetlakový ventilek přímo na zásobníku .Kde najdu vypínací tlakoměr?

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#8 Příspěvek od ransom »

Se vzdušníkem.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

rysTR píše:...Kde najdu vypínací tlakoměr?
Copak to nechápeš? Věšteckou kouli už nikdo nemá a fotku sem odmítáš dát.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Jímka je vzdušník, vzduchojem - vyber si. Zásobník stlačeného vzduchu. A u většiny kompresorů s touhle nádobou je manometr, který ukazuje jaký tlak v ní je. Někdy je tam zvýrazněný pole, který se rovná vypínacímu tlaku. No a druhý manometr Ti ukazuje, jaký tlak jsi si nastavil. To platí pro kompresory, který jsou z tovární produkce. Někdy mívají ještě odlehčovací ventil pro snadný rozběh ( kterej se taky může porouchat a kompresor Ti fučí ven). A na té jímce, neboli vzdušníku je ze spodu ventil, který by jsi měl pravidelně otevřít po vypnutí a ponechání nižšího zbytkového tlaku, aby Ti skrz něj vytekla voda, co se tam nahromadí ze vzduchu. Vypínací tlakoměr je občas součásti vypínače. Je to místo, kam ústí výtlak kompresoru. Bývá tam i zpětná klapka, aby se dal po vypnutí vypustit vzduch z výstupního traktu kompresoru, což dělá odlehčovací ventil. Manometr odběru najdeš poblíž redukčního ventilu, to je kolečko, kterým nastavuješ výstupní tlak do hadice.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#11 Příspěvek od rysTR »

Kompresor jsem nafotil, ale nejde mi to poslat

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Fotku můžeš upravit v malování, aby neměla víc, než 200Kb, nebo to pošli jako odkaz do galerie (třeba Rajce, nebo jiný úložiště)
V Malování mi kolikrát stačí zvolit položku Změnit velikost, rozměry přepnout na pixely a vyšší číslo přepsat na 800. Obrázek pak ulož jako.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hape »

Já velikost obrázků upravuji způsobem možná trochu komplikovanějším, ale mně to vyhovuje.
Na obrázek kliknu pravým myšítkem, otevře se kontextová nabídka, kde vyberu Odeslat->Příjemce e-mailu. V malém oknu, které se otevře pak můžu vybírat z přednastavených velikostí a současně je při tom vidět i datová velikost. Po volbě velikosti a klepnutí na tlačítko Připojit, se mi otevře e-mail s připojeným zmenšeným obrázkem (obrázek je jako příloha prázdného e-mailu). Zmenšený obrázek z e-mailu uložím na disk a prázdný e-mail zavřu.

Pozn.:
Jestli se nepletu, tak pro tento způsob je zapotřebí mít nainstalovaný některý z e-mailových klientů.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

E-mailovýho klienta nepoužívám, protože jsem byl vyškolen kdysi dávno, když lítaly nějaký "sračky" a za den jsem měl ve schránce přes 200 spamů. Takhle to vymažu přímo na Seznamu a do komplu se netahá havěť. Jinak ne všichni, co mají Windows, mají majlovýho klienta, ale všem s Windows se v příslušenství povaluje "Malování" - akorát u Jedenáctek bych za ně někoho nejraději zabil, jak to dokázali domrvit.
A pokud máš todlecto:
https://www.bauhaus.cz/herkules-kompres ... 4-20127952
Tak podle fotek mi vychází, že "plnící" manometr nemá. Tudíž jediná možnost je připojit ke kompresoru třeba pistol na foukání pneumatik, na výstupu nastavit nejvyšší tlak a mít otevřený výstup do hadice. Poznáš, jestli Ti nastoupe tlak do 10 Bar. Kompresor pak vypni a vzduch vypusť přes pistoli. Redukční ventil bude redukovat nejvyšší tlak a manometr Ti chvíli bude ukazovat plnící tlak nádrže, než začne něco stagnovat, což je ve správným případě redukčák, ve špatným kompresor.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#15 Příspěvek od vladodyno »

Ak ten krám nemá žiadnu kontrolu dosiahnutého tlaku mám jediné oporúčanie NEPOUŽÍVAŤ

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“