Ochrana výstupu na snímač proti zkratu

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
geosmit
Příspěvky: 1
Registrován: 28 kvě 2023, 02:00

Ochrana výstupu na snímač proti zkratu

#1 Příspěvek od geosmit »

Dobrý den. Vlastním tiskárnu Artillery Sidewinder 2. Vlastní neopatrností se mi povedlo extruderem narazit mechanicky do horní polohy. Následně přestal fungovat displej, na Youtube se několika lidem stalo to samé, také po nárazu. Dojde totiž přitom ke skřípnutí kablíku ke snímači filamentu, který je jako jediný ze snímačů připojen do desky displeje, kde po zkratu pravděpodobně odpálí 3,3V větev napájení na desce (deska je napájena 5 volty). Deska mi přijde nová, kablík mechanicky zabezpečím, ale jde mi o to, jestli je možné to nějak ochránit proti zkratu. Do snímače filamentu je přivedeno napájení 3,3v (pro signalizační diodu) a výstup signálu z mikrospínače je +3,3v. Děkuji za případnou odpověď.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Třeba polyswitch nebo ochranný odpor (dle konkrétního zapojení a obvodových veličin), nebo aktivní proudový omezovač (případně existuje i integrovaný ve formě elektronické pojistky) atd. Možností je spousta.

Jo a nebo minižárovku okolo 5V, ta by se mohla chovat ideálně...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Opravdové stroje, jako například CNC frézky, mají koncové spínače, které stroj vypnou když dojede někam kam nemá.
(Koncový spínač je v podstatě tlačítko umístěné u konce dráhy tak, aby ho pohybující díl stisknul.)
Hledej "Artillery Sidewinder 2 Limit Switch".
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“