Dá se přehrát fimware starým O2 TV set top boxum?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dá se přehrát fimware starým O2 TV set top boxum?

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Ahoj, dneska jsem přinesl domu ze sběru 4 O2 TV set top boxy, jeden z nich funguje, ale zbylý 3 jenom píšou že jsou zastaralý a nehrajou, a nedá se s tím nijak hnout. Nešlo by těm set top boxum nějak přehrát fimware aby si myslely že jsou něco jiného a fungovaly, docela by se hodily a nový jsou pěkně drahý.
Jde o modely iP4.tv EVO4-TOEM
Díky

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Válej se mi doma dva, už jsem to tu řešil jestli to jde k něčemu použít a asi nejde. O2 přešlo na nová zařízení a na nich v současné době běží android.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od TeslaPC »

To je na prd, je jich škoda, kdyby z toho šel udělat aspon nějakej Android tv box, nějaký maj i wifi moduly.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#4 Příspěvek od piCZus »

Prvně zjistěte, co v tom je. Vůbec bych nečekal, že by do toho někdo cpal gigabajty RAM nebo ROM, tzn. žádný Android na tom nepoběží.
Kdysi jsem měl IPTV box nějakou Motorolu VIPxxxx (ty xxxx byly nějaké číslo) a mělo to 256MB RAM, 64MB video RAM a ROM/flash snad taky 64MB. Tyhle box se měly akorát někam přihlásit, zobrazit něco ve smyslu webové stránky a přehrát zpracovaný stream. Vše k zobrazení zajišťoval server (přes multicast).

Edit: http://www.fikret.fi/it/pdf/VIP1903.pdf

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od dracekvo »

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=

Taky mám doma dva. Stačilo by, kdyby na tom šel rozběhnout třeba homeassistant, nebo kodi. :-)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

tieto vselijake boxy akurat tak na suciastky. Ak by si aj nieco na tom rozbehal, tak problem budes mat s ovladacmi.
Mozes kupit raspi a dat ho do tej krabice a bude to rychlejsie, lacnejsie a spolahlivejsie.
Ja som volakedy skusal stary magio box, z tych prvych, ma 2 dvb-t tunery, usb, hdd.. skoncil som na tom, ze viem vyuzit predny panel, kde je atmega88 a dokazal som si tam nahrat vlastny fw, ktory vedel spolupracovat s ledkami, infra, a ak by bol cas, tak by sa dal aj ovladat display. Samotna doska obsahovala procak, ktory je specialny na iptv a dokaze sa zamknut na konkretny fw, cize moznost nahradit ho niecim inym je nulova.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#7 Příspěvek od piCZus »

On v tom nějaký linux běží, takže to chce vytáhnout sériovou konzoli a zkusit se s tím hrát. Zjistit architekturu a zkusit zpřístupnit SSH (dropbear přes TFTP). Následně by se z toho dalo vypreparovat vše od O2 a když by se dal nainstalovat nějaký balíček, tak by to byla výhra. Ale jestli v tom je 64MB úložiště a už v tom nějaký systém běží, tak kolik místa zbývá? Díval jsem se, že např. lighttpd zabere po instalaci skoro 1MB, kde je databáze apod. (samozřejmě php ani omylem).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Toto bude mat urcite viac ako 64MB. Ale to by musel najprv niekto rozobrat.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#9 Příspěvek od piCZus »

Vycházel jsem z té mé Motoroly okolo roku 2010. Od nějakého roku se boxy z téhle divize prodávají jako Arris a dnešní mají 256MB úložiště a 1GB DDR3 RAM. Sice 4x více, ale ani to není na žádný Android.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pocitujlasku »

vo vacsine bezi linux, ale stretol som sa aj s volajakym MS iptv software, ale uz si nepamatam, ako sa presne volal. Bol v prvych motorola magio boxoch.
a aj ten linux, to bude nieco okresane, upravene, ze prakticky nebude pouzitelne na nic.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#11 Příspěvek od piCZus »

To by tam musely být nejspíš běžet WinCE bez GUI, které fungovaly na ARMech.
V těch IPTV boxech musí být něco okleštěného, jinak by se to tam nevešlo a jak jsem psal, stačí přihlášení na server, zobrazení statických HTML stránek a dekódování H264.
WiFi routery taky měly v začátcích 2/4MB flash a 8/16MB RAM.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

nie, CE to je davna minulost. Toto bolo prave nieco, o com som pocul prvykrat a je to specialna ms platforma pre iptv. Ale je to sialene ochranene.
Nasiel som to. Je to Microsoft MediaRoom
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Tuto MS sracku pouzival tusim Orange.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#14 Příspěvek od piCZus »

To byla aplikace, která na něčem běžela (prohlížeč, telefon) a jako základ to nemusely být WinCE, ale třeba Windows Mobile, jenže ty ke svému běhu potřebovaly víc RAM+ROM.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od rayx »

Typů moc, rozdílů taky.

https://www.lupa.cz/clanky/povedl-se-no ... -generace/

https://i.iinfo.cz/files/digizone/592/s ... cast-1.pdf

taky jsem sondoval info pro EKT DID 7006, až z něj byl jen dárce orgánů :D

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“