plochá trojlinka

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

plochá trojlinka

#1 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda se může použít tato, nebo podobná trojlinka k přívodu 230 V. Abych byl konkrétní. Mám celkem dost DJ světel a všechny mají vstup 230V klasický počítačový konektor a kabel je jako příslušenství. Je pakárna ke každýmu světlu tahat solo kabel. Moje vize je nakoupit samostatný konektory (zástrčky) a ubastlit jednu šňůru kde bude kabel veden z jedný do druhý, a z tý do další. Kulatý trojlinky se mi do konektoru 2 nevejdou.
Pamatuji si matně, že horský sluníčko co jsme měli doma mělo přívod právě touto plochou trojlinkou.
(obrázek je narychlo najítej na a půjčenej z webu.)
Přílohy
trojlinka.jpg

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#2 Příspěvek od ransom »

1) Ano, používala se na síťové přívody a prodlužky. Tlustá izolace byla považována za dvojitou a zároveň mechanicky odolnou.
2) Tvůj případ (pokud to nemáš doma) se dá považovat za profesionální nasazení, a v tom případě takovou niť důrazně nedoporučuju. Tam bych naopak trval na gumě, na odolných koncovkách a též na platné revizi.
3) Ani bych radši ty přívodky nevětvil. Přeci jen to nejsou vánoční žárovičky.

Ono až do prvniho průseru to bejvá jedno...

Nepoužívají dnes profi zařízení místo těch počítačových přívodek spíš Powercon?

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

Dík. Ono je to ale vážně pakárna tam ty kabely natahat a ještě nějak vyvázat, aby to vypadalo. Moje vize byla, udělat to přímo na míru, aby nikde nic neplandalo. Většina světel je stejně plastovejch. jen asi 3 jsou kovový.

Většina světel je čína a pokud zvolím EU konektor, tak přijdou s tím počitačovým.
Nehraju tak často abych si mohl dovolit ROBE :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

Ja som na koncerty urobil to, ze som si pozvazkoval dmx kabel so sietovym (ten klasicky, okruhly cierny) a pri svetlach som si dal taku tu zatvaraciu jednozasuvku na stenu, kde z oboch stran boli gumove priechodky na kabel. Neviem, ci by to preslo reviziou, ale bol to origo trojzilak, origo zasuvka, kabel v nej bol pevne uchyteny, chraneny tou gumovou priechodkou.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#5 Příspěvek od ransom »

Tak si počkej na další názory. Třeba jsem paranoidní. Jinak tvoje přání naprosto chápu.

Pocitujlasku: To sice asi dělá kdekdo, ale je to špatně. To jsou zásuvky pro pevnou montáž. Na pohyblivém přívodu nemají co pohledávat. Nemají ani nic na zafixování kabelu proti vytržení. Leda že by byly pevně namontované třeba na rampě. Potom by ale zase ta rampa musela být pevně namontovaná a náležitě pospojená. Nebo by musela mít na sobě rozvodnici. Celá by pak ale podléhala revizi.

Dokud takovou věc člověk provozuje doma, je to skoro jedno. Jakmile to ale vytáhne mezi lidi, pak to musí být tip-top.
Naposledy upravil(a) ransom dne 03 čer 2023, 21:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#6 Příspěvek od scorpions-cz »

A kdybych to udělal jak píšu a k tomu ukostřil celou rampu, co by potom hrozilo? Z hlediska bezpečnosti, neřeším, že by nějaký světlo nešlo.

Pravda je, že co jsem si dovolil v začátcích v 87 bych si dnes fakt netroufnul.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#7 Příspěvek od ransom »

Je to pořád elektrické zařízení. Takže by to musel dělat elektrikář, mělo by to mít nějakou dokumentaci a revizi.
Nejspíš by to pak mělo přívod ke krabici, ze které by bylo připojené přikostření a odvedené ty silové rozvody. Případně pro sichr vlastní chránič. A muselo by se to pravidelně kontrolovat před použitím a po nějaké době opakovaně revidovat. Pro vlastní potřebu to myslím nemusí procházet zkušebnou.

Pořád je to stejný rozdíl jako udělat si motorové vozidlo a buď drandit jenom po svém pozemku, nebo s ním vyjet na silnice.
Naposledy upravil(a) ransom dne 03 čer 2023, 22:05, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#8 Příspěvek od scorpions-cz »

Tak naopak. Je nějaká norma, zákon..., která mi zakazuje udělat tu prodlužku jak jsem psal?

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#9 Příspěvek od ransom »

Najdi si něco o vyhrazených technických zařízeních.


(Hele, fungovat to bude. Ale já ti jako profík neřeknu, že to tak můžeš udělat. Kvůli zákonu i kvůli svědomí.)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#10 Příspěvek od kejki »

Stáváš se výrobce a nemáš na to oprávnění.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#11 Příspěvek od scorpions-cz »

ŽL na výrobu a opravy elektrických a elektronických zařízení mám :lol: :lol: :lol:


ransom co hovoří zákon??

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#12 Příspěvek od ransom »

Pokud jsi odborník, tak proč se vůbec ptáš? Pak si to přeci udělej tak, abys mohl klidně spát.
Z těch dotazů jsem tě tipoval na domácího kutila co dovede zapojit prodlužku.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#13 Příspěvek od scorpions-cz »

ŽL na opravy a výrobu jsem si dělal před 20 lety. Živím se slaboproudýma elektromontážema a fakt nemám celkovej přehled. vyhl 50 par 8 si obnovuju pro to abych mohl legálně namontovat zvonkový trafo do rozvaděče.
Rád se zeptám lidí co dělají v oboru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Tato trojlinka sa sice pouzivala, ale neskor zmizla, asi uz vtedy nevyhovovala normam. Uz len preto, ze nie su farebne odlisene jednotlive zily a teda je mozna zamena napr. L za PE.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pocitujlasku »

ransom píše:Nemají ani nic na zafixování kabelu proti vytržení.
Dokud takovou věc člověk provozuje doma, je to skoro jedno. Jakmile to ale vytáhne mezi lidi, pak to musí být tip-top.
Ano. Viem o tom, ale tieto zasuvky mali vnutri to uchytenie kabla proti vytrhnutiu.
A co sa tyka ludi, toto bola vec, ktora sa sice pouzivala na podiu, ale zapajal/odpajal som to len ja a nikto ano pocas prevadzky k tomu nemal pristup bez toho, aby som to nevidel.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“