Plyn zo sýrných knôtov.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Plyn zo sýrných knôtov.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Priestor bude zasyreny zo syrnych knotov na syrenie vyna.Potrebujem vediet. ci su tieto vypary ci plyn pri silnej pociatocnej intenzite vybusne,nakolko mam v tychto priestoroch eletriku,vypinace,atd. aby to nebuchlo.dik
Zbieram hlavne nefunkčné náramkové hodinky PRIM,prípadne rôzne opravím.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#2 Příspěvek od ransom »

Výbušné nejsou. Zato korozivní.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

a aky syr na to pouzijes? :D korbaciky? :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

A nejenom , že jsou korozivní po hoření , dej si pozor , kde případně skladuješ případné sirné svíce . Pokud to máš v uzavřeném prostoru tak do metru dokola vše ocelové silně hnije . Sám jsem si ve sklepě vyrobil ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Jednoduše řečeno - sIrný knoty nebo svíce jsou papír obalenej krystalickou žlutou sírou. Při hoření uvolňujou jedovatý plyny zvanej KYSLIČNÍK nebo OXID sírovej a siřičitej - oby jsou jedovatý pro baktérie, hmyz a plísně (i pro člověka) a ve vlhku se slučováním s vodou mění na kyslinu sírovou nebo siřičitou - obě silně korozívní pro železný a příbuzný kovy a jejich slitiny.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Zase kecy jako vždy , kysličník sírový se vyrábí za složitých technologických podmínek .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Zas kecy v peci - dělals někdy rozbor toho, co vznikne spálením sirnýho knotu v uzavřeným prostoru, např. ve vinným sudu, v demižónu nebo třeba v úlu, když se dezinfikuje před nasazením novýho včelstva? Máš výsledky percentuální anální Lýzy vzniklýho plynnýho produktu? Nemáš. Tak nepruď. A už to do sebe nelej, je horko, moc rychle ti to vleze do hlavy.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#8 Příspěvek od Pikofarad »

Bobo má pravdu .Kysličník sírový,(v Košicích sýrový) se vyrábí oxidací SO2 na katalyzátoru,pak se sprchuje vodou a je na světě H2SO4
Hořením síry jen SO2,smrdí,likviduje vše živé

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#9 Příspěvek od ransom »

Oxid sírový vzniká i hořením síry nebo nekatalytickou oxidací kysličníku siřičitého. Jenom je ho proti oxidu siřičitému nepatrné množství. Kyselina sírová je běžně k nalezení v atmosféře třeba po sopečných erupcích.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Von ta hovězina stále zapomíná , že jsem starý semtíňák , jedním z pracovišť , co jsme měli v návštěvách na škole , byla sírovka . Stála kousek za hlavní bránou v Semtíně . Dodnes si po 50sáti letech pamatuju na nikláky v hubách zaměstnanců .

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#11 Příspěvek od Pikofarad »

Celý Hrušov v OV tím smrděl. :( nejen Semtín

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Semtín smrděl vším. :lol: :lol: Ranní a celopodzimní chemické mlhy , které se valily na Pardubice byly pověstné . Vzhledem k podmínkám výroby na provozech jsem se vůbec nedivil . I sám se přiznám , že mi tehdá pár zásobníků přeteklo . Inu vše bylo na lidský prst . Měl jsem i pracovní úraz , kdy jsem si slušně vykloubil kotník . Když jsem dělal na AMDP na fluidní sušce , tak jsem často poukazoval na nemožnost vypnutí vstupního šneku do sušky na poschodí , kde se vsazoval vlhký AMDP do šachty . On se tam každou chvíli "šprajcnul" a bylo nutno ho dlouhou hliníkovou trubkou našťochat dolů do šneku . A tak se mi při jednom šťouchání podařilo strčit tu trubku dole do šneku a ten ji začal žrát .
právě sem se bál i výbuhu a tak jsem letěl po schodech dolů k vypínači . No a na schodech jsem si zvrkl kotník a bylo . Když jsem se vrátil z nemoci , byl vypínač na místě ....

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Otkundes »

Síření sudů, případně sklepa, je úmyslná činnost, prováděna jednorázově. Horším problémem se mi jeví zhoršená kvalita zemního plynu, ve kterém je výrazně vyšší podíl sirovodíku, než byl v plynu od Gszpromu. Distributor si toho je prý vědom, a proto již upravil normu kvality dodávaného plynu, aby za případné škody na majetku odběratele plynu, nenesl odpovědnost. Důsledkem může být nejen zvýšená poruchovost kotlíků, ale třeba i koroze v kuchyních.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#14 Příspěvek od ransom »

Nejvyšší čas aby někdo začal neznalým prodávat předražené filtry na plyn, ne?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Určitě , protože sirovodík tedy jeho spaliny zlikvidují i katalyzátory hoření , které v moderních kotlech s katalytickým spalováním jsou .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“