Sraz s DIY audiotechnikou

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

Sraz s DIY audiotechnikou

#1 Příspěvek od ransom »

Nepředpokládám velký zájem, ale kdyby náhodou:

V sobotu 7.10. spolupořádám další neformální sraz amatérských konstruktérů, zaměřený zejména na reprosoustavy. Koná se asi tak od 9.00 v sále hospody Peklo v Dolních Loučkách u Tišnova.

Vstup se neplatí, součástí není ani předváděcí akce, ani prodej nebo indoktrinace. Prostě se jenom budeme kochat tím, co kdo za poslední dobu vymyslel, zkopíroval, našel, zrenovoval, koupil nebo šlohnul.

Nemám tušení, jaká bude účast exponátů. Byly ročníky vyloženě podařené, byl i ročník slabý. Záleží na tom, koho se podaří přesvědčit aby zvedl prudel, naložil zázraky a přijel.

K vidění/slyšení by mohly být domadělky od vyloženě low-cost po snad nějaké lepší; malé, velké, vypiplané, odfláknuté, hezké, ošklivé, různých koncepcí, s možností bezprostředního porovnání (mám vybavení pro přepínání různých beden za provozu beze změny hlasitosti). Třeba zase někdo přiveze nějaké tovární bedny, ať originál nebo vytuněné.

K vidění bude nejspíš i nějaká další audiotechnika, ale to spíš okrajově. Rozdíly třeba mezi zesilovači nejsou zpravidla tak dramatické, aby se daly v takových podmínkách nějak demonstrovat. Pokud to nejsou vyložené katastrofy.

Takže kdyby někoho zajímalo, kam pokročily možnosti pokoutního bastlení hrajítek, jaký zvuk se dá vyloudit za suchý z nosu, eventuelně co lze získat když se moc nešetří - bude vítán. Pokud jste přesvědčeni, že máte doma něco, co nikdo ještě neslyšel, sem s tím. Pokud si chcete nějaké svoje hudradlo s něčím porovnat a ujistit se, že nic lepšího nepotřebujete, nebo se naopak inspirovat k upgradu - drapněte ho a přivezte, je to přesně pro vás. Bez přímého porovnání není o čem se přít.

Jinak to je hlavně příležitost k setkání s různými neškodnými blázny a podivíny.

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#2 Příspěvek od DukeNuke »

Kurňa, to není tak daleko. Kdyby bylo hezky na motorku, tak bych se asi stavil.
Byl by zájem o (snad) hrající exponát Klabalova tuneru, co jsem stavěl ještě jako mladistvý podle nějakého AR? Myslím, že bych to ještě někde vyhrabal :-)

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#3 Příspěvek od ransom »

Hele, jako exponát na výstavku klidně. Předváděčka v hlavním programu by byl asi trochu problém, ale dozajista se najde pár spřízněných duší ke společnému kochání nad podobnými poklady.
Nebyl to receiver? Mám takový matný vzpomínky že to mělo cívky leptané na plošňáku, Klabalův patentovaný koincidenční demodulátor, a na konci MBA810DS. Ale možná se mi plete víc věcí dohromady.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

DukeNuke píše: Byl by zájem o (snad) hrající exponát Klabalova tuneru, co jsem stavěl ještě jako mladistvý podle nějakého AR?
To ti to fakt hrálo? My jsme měli origo Klabalovo klišé a udělali 9 plošáků v plošákovně v Tesle Přelouč a výsledky otřesný, každýmu to blblo jinak.
Pak jsme udělali pár VKV přijímačů podle Vládi Němce, co vyšel taky v AR někdy koncem 70-tek. Ten hrál na chlumeckou Cidlinu Rakousko líp než ST100.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Klabalův přijímač mi fungoval na plošáku ze Svazarmu. Problémem samozřejmě vždycky byly ty plošné cívky, které při tolerancích výroby plošáků měly různou hodnotu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“