Bojler Dražice OKCE 125 ve vlhkém sklepě

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Bojler Dražice OKCE 125 ve vlhkém sklepě

#1 Příspěvek od JirkaZ »

Má někdo zkušenost s bojlerem Dražice (nejlépe OKCE 125) umístěným ve vlhkém sklepě?

Jde o "standardní sklepní vlhkost", tj. za běžných okolností nekape voda ze stropu ani ze stěn, na druhou stranu co tam bylo dlouhodobě uloženo a bylo z oceli bez ochrany, tak to většinou zrezlo.

Bojler bude na stěně poblíž stropu, nelze ho dát jinam (zvolené místo je přímo pod koupelnou, do koupelny nebo vedle ní ani nad ní to nejde).

Dodávám, že bojler může dlouhou dobu být vypnutý (tj. pod krytem nebude teplo od nádrže, ale bude tam cca okolní teplota).

Uvažoval jsem o lehkém nástřiku prostoru bojleru pod krytem např. antikorozním voskem na dutiny (Resistin ML), případně Konkorem apod.

Má to smysl, dělal to někdo?

Díky za konkrétní zkušenosti.
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 05 črc 2023, 13:25, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Asi bych ho dal jinam. Vím co mi v podobném sklepě dělá elektroinstalace mimo topnou sezónu. Takže bych měl spíše strach o ni než o samotný kus železa.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Zde se projeví, že co člověk, to názor.
Sám si nejsem jistý, co si o tom mám myslet.

Možná ho to zničí.
Na přírubě bude kondenzovat vzdušná vlhkost už jenom tím, jak do něj bude přitékat studená voda.
Natření úplně všeho Resistinem by mohlo pomoct

Je teda pravda, že když mi prorezla příruba, bylo v prostoru elektroinstalace všechno mokré a bojler přesto dál ohřával.

Zkusil bych třetí cestu: Dát pod umyvadlo, nebo nad vanu, docela malinkatý bojler, který sice nevystačí na vysprchování tří osob, ale mohl by stačit jedné ležící osobě k napuštění vany, alespoň do výše orgánů, které si hodlá umýt.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Na bojleru by se mělo rosit jen co je studené, ale to se dá vyřešit dobrou izolací. Samotnému bojleru by to nemělo vadit, ten je teplejší než okolí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

navic ty nadoby jsou oddelene docela tlustou vrstvou penovky.... jestli zacne reznout vnejsek tak to nevadi a u vnitrku to neuvidis :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

To ho máš na doživotí ? To boiler nebývá . Ano vše elektrické až k topení stříkni . Včetně konektorů . např konkorem . Např. v krabici přechodu z lana na drát , mám vše , po špatné zkušenosti , namazané vazelínou . Ale elektrika ve vlastním boileru většinou shnije , když začne téct sám boiler .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Očekával bych možné problémy asi jen u termostatu, je přece jen mechanický a koroze v něm může způsobit problém. Zbytku bojleru to bude očekával bych jedno a pokud se ti s tím chce patlat, tak přírubu a okolí stříkni tím resistinem nebo natři barvou, to ničemu neublíží. Pokud se objeví problém s termostatem, tak ho prostě po čase vyměníš. Další otázkou je ovšem ten vlhký sklep, chtělo by to s tou vlhkostí něco udělat, větrat, zkontrolovat, kam vedou svody z okapů atd.. Domu vlhko velmi škodí.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“