Vánoční osvětlení

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Vánoční osvětlení

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Dobrý den všem.
Na naší vesnici bychom rádi osvětlili vánoční strom(ek). Viděl bych to tak na 1x-2x 50m řetěz s 500 LED . Řetězy, které jsem v e-shopech viděl, ale mají napájení 230V, obvykle kombinované s 8 funkcemi a výstupní údaje zdroje jsou 31V/6W. Nechci z toho mít Las Vegas, ale některé funkce by možná vypadaly dobře. 230V k tomu tahat nebudu, možná bychom ale mohli použít údajný protlak pod silnicí a měli bychom k dispozici 12/24V AC z bezpečného trafa. Řešením by bylo i použítí řetězu bez funkcí a jen ho pomalu stmívat - to bych pořešil PWM regulátorem a třeba napájením z 12V aku se step-up měničem.
Neměl jste někdo rozdělaný ten zdroj s funkcemi?
Bylo by možné se někde do zdroje "napíchnout" s nižším napětím?
Jak je dělané řízení LED, když ze zdroje jsou jen dva vývody?

Díky za odpovědi.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Doporučuji používat originál výrobky typu DECOLED.CZ

Zvlášť, když je to "pro obec".

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

LED sekcie sú zapojené antiparalelne, ovládajú sa zmenou polarity a použitím PWM. Na 24V to fungovať nebude, ale dá sa použiť zvyšujúci menič, tých 6W zvládne aj modul z aliho za 2 eurá

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#4 Příspěvek od warp »

Pozor na jednu vìc, nìkteré "ovladaèe" vyžadují AC proud, na DC nedìlají nic. Proto je na vstupu AC/AC trafo ! Osobnì jsem se s tím trápil u jednoho øetìzu co jsem dostal bez trafa, já to zkoušel na LZ s DC výstupem a chvíli nechápal proè je to mrtvé, na AC výstup trafa ze starého modemu (cca 22V) to jede jak má už nìkolik Vánoc.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“