MIO N179

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

MIO N179

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdar, občas používám zmíněnou navigaci, trochu (teda dost) mi na ní vadí, že občas jedu po poli. Je nějaký jednoduchý způsob jak aktualizovat mapy? V současnosti je tam soubor czechrep_ta_201009.cpf . Pokusil jsem se nahrát czechrep_ta_201009 ale ve výběru map ji nevidím. NEMÁM a nehodlám si pořizovat "chytrý" telefon, dost mě otravují mé počítače s jejich požadavky na aktualizaci, koupi nějakého sw a podobně. Přestože vím, že mapy.cz jsou snad to nejlepši co může být (a mohou se používat s chytrým telefonem bez dat) a hoohlemaps jsou proti nim ubohý amatérský pokus o mapy. Jo a MIO má bezva držák.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Treba tam namiesto povodneho SW dat iGO. Pre ten existuju aktualne mapy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Můžu ti přenechat staršího TomToma = ta samá kategorie, off-line GPS navi. Nic za něj nechci, ale ještě pár roků zpátky se do něj daly sehnat aktualizační soubory i oficiálně od výrobce - navíc se dal i "cracknout" a nahrát do něj mapový podklady jinejch výrobců map.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od josef_novak »

Ano, do MIO navigací se instalovalo jako náhrada iGO, ale do toho se vleze asi osmičková verze (možná Primo) a ty jsou dávno za zenitem. To byla ještě doba, kdy mě navigace protáhla klidně přes sídliště, kde byl pruh jen pro jedno auto, takže jsem desítky metrů vycouvával, když jsem potkal auto s babou, aby podle navigace ušetřil 200 metrů.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Nejazdil som s tym vela, ale tento problem som nemal. Srali ma akurat mapy s dialnicami, ktore nas uzasny stat nedokoncil.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od josef_novak »

Kdysi vyráběly mapové podklady pro navigace snad jen TomTom + Navteq a od nich se to přebíralo a upravovalo, např. iGO TomTom nebo iGO HERE Navteq.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#7 Příspěvek od josef_novak »

Zrovna se připravuji na dovolenou a iGO stále beru jak top navigaci, i když ty Maďary s jejich prodejním modelem nechápu.
Momentálně mám iGO Luna, kde se musí stahovat extra mapy pro Lunu a veškerá podpora je pouze na bolševickém 4pda, ale slovenský Sygic je vedle ní navigace druhé kategorie. O Waze, TomTomu a jiných ani nemluvě.
Dobrá vychytávka je, že upozornění na rychlostní kamery a radary funguje dle zápisu v sys.txt až třeba od 10 km/h, takže kdyby mi navigaci prohlíželi policajti při kontrole, tam kde jsou tyhle pomůcky zakázané, tak v ní neuvidí nic. Možná to už dohnaly i jiné navigace, ale tohle má Luna už dva roky.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“