Xiaomi mi smart clock

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Xiaomi mi smart clock

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Donesl jsem si tuhle blbost: Xiaomi MI smart clock.
Postupoval jsem dle návodu: Zapojil jsem hodiny a spustil aplikaci Google home, co už byla v mobilu. Našel jsem zařízení (asi to pozná přes Bluetooth) a nastavil jsem jej na domácí wifi. Potud vše v pořádku, na hodinách naskočil správný čas a ještě to umí zobrazovat počasí - jenomže pokud jde o místo pobytu, tak podle hodnot teploty nad 70° jsem usoudil, že jde nejspíš °F. Hlas to anglicky okecá (nerozumím tomu, částečně Anglicky umím jen text). A já bych potřeboval, aby to bylo v Celsiích. Řešili jste někdo něco podobnýho?
Poskytovatel dat je nejspíš "Weather.org", jehož stránka jde na tom pididispleji zobrazit, má to výchozí nastavení °F a nejde to na trvalo nijak přepnout na Celsie.

Uživatelský avatar
asdf
Příspěvky: 64
Registrován: 06 říj 2022, 02:00

#2 Příspěvek od asdf »

A nejde to tomu jenom říct? Třeba: "Zobrazuj teplotu ve stupních Celsia."

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od Valdano »

Pokud nebude vědět někdo jiný tady tak zkuste napsat dotaz emailem nebo přes webový formulář a nebo zavolat na technickou podporu Xiaomi v ČR viz níže uvedený kontakt.

Technická podpora Xiaomi v ČR
Telefon: +420 800 701 541
Email: info@xiaomicesko.cz
Webový formulář

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od Valdano »

asdf píše:A nejde to tomu jenom říct? Třeba: "Zobrazuj teplotu ve stupních Celsia."
Vzhledem k tomu, že to nepodporuje hlasové povely v češtině tak spíš anglicky

"Display temperature in degrees Celsius"

a nebo si přehrát výslovnost anglického textu přes překladač Google. V obdélníku napravo s anglickým textem stačí kliknout na symbol reproduktoru a překladač automaticky přečte v obdélníku přeložený anglický text.
Naposledy upravil(a) Valdano dne 25 črc 2023, 17:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud vím, tak v tom Google home jsou vypsány příklady hlasové komunikace a nějaký "set temperature to Celsius degrees tam není" - a taky nevím, zda to dokážu vyslovit tak, aby mě Google rozuměl. Mikrofony u této věcičky jsem si raději vypnul (prostřední tlačítko nahoře)

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od Valdano »

Artaban001 píše:a taky nevím, zda to dokážu vyslovit tak, aby mě Google rozuměl.
Nemusíte to vyslovovat. Přečte to za Vás anglicky sám překladač Google. Klikněte ve webovém prohlížeči na ten mnou uvedený odkaz a v obdélníku napravo s anglickým textem pak stačí kliknout na symbol reproduktoru a překladač vám automaticky přečte v obdélníku přeložený anglický text. Můžete zkusit různé varianty. V levém obdélníku zapíšete text česky a Google Vám automaticky přeloží text do angličtiny v pravém obdélníku a po kliknutí na symbol reproduktoru Vám to i anglicky přečte. Takže stačí to zařízení přiblížit k reproduktorům odkud vám jde zvuk z počítače.

Pokud vám to tímto způsobem nepůjde ta zkuste napsat dotaz na technickou podporu Xiaomi v ČR viz kontakt, který jsem uvedl výše. Je to podpora v češtině takže můžete psát dotaz česky.
Přílohy
cteni_textu_pres_google_prekladac.png

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Tak jsem vyzkoušel Vaše rady a asi to vyšlo - ta blbka v budíku něco odpověděla (Jak jsem psal, nedokážu dekódovat angličtinu z hlasu) a když jsem to pak vyzkoušel, tak tam byly stupně Celsia.
Napsal jsem tam "OK google zobraz teplotu ve stupních celsia" - "OK google display the temperature in degrees celsius" a vyšlo to. Ten budík tomu rozuměl, i když zvuk šel z repráku notebooku. Mikrofon jsem pak raději zase vypnul. Díky.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od Valdano »

Artaban001 píše:Tak jsem vyzkoušel Vaše rady a ... Ten budík tomu rozuměl, i když zvuk šel z repráku notebooku.
No tak to je dobrá zpráva.
Artaban001 píše:Jak jsem psal, nedokážu dekódovat angličtinu z hlasu
I s tím Vám v některých případech může pomoci překladač Google. Do budoucna můžete zkusit dále uvedený postup.

1. Pokud nějaké zařízení něco oznamuje hlasem v cizím jazyce tak si to oznámení nahrajte třeba do mobilu přes nějakou apku pro záznam zvuku.

2. Poté přejděte na překladač Google a zvolte si výchozí jazyk pro levý obdélník. Například v tom odkazu co jsem dal dříve stačí kliknout na angličtina nad levým obdélníkem. Obdélník necháte prázdný tj. bez textu.

3. Poté kliknete v levém dolním rohu levého obdélníku na symbol mikrofonu a do mikrofonu na notebooku pak přehrajete z mobilu to nahrané oznámení v angličtině. Google překladač by měl zvuk anglického oznámení automaticky převést na anglický text v levém obdélníku a poté provede překlad na český text v pravém obdélníku.

Tento postup se může hodit do budoucna když si budete chtít přeložit do češtiny nějaké hlasové hlášení nebo oznámení v cizím jazyce.

Existuje také apka do mobilu, která funguje jako tlumočník. Tu můžete zkusit použít také a může se hodit třeba i na cesty když se chcete zeptat nějakého cizince a nebo když se on na něco zeptá Vás. Nicméně pro překlad to vyžaduje mít v mobilu zapnuté spojení na internet.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“