S: Hi-Fi zesilovač pro repro Wilson Raptor 1

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Robino
Příspěvky: 45
Registrován: 13 lis 2021, 01:00

S: Hi-Fi zesilovač pro repro Wilson Raptor 1

#1 Příspěvek od Robino »

Ahoj.

Rozhodl jsem se že si pořídím reprosoustavu Raptor 1 - Wilson a tak bych rád koupil dobrý ale levný zesilovač pro tyto bedýnky.
Měl by být malých rozměrů, musí mít v naprostém pořádku potenciometry (basy, výšky, hlasitost). Neumím si to opravit.
Nepotřebuji žádné další funkce ale chci aby to byl slušný zesilovač bez brumu a šumu a tak.
Bude sloužit pro audio DVD a také musí mít vstup pro zvukovku z PC.
Nabídněte.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Zrovna zesilovačů jsou všude mraky. Ovšem malé rozměry znamenají malé trafo, s tím spojený i nižší výkon nemluvě o potřebě chlazení. Já nabízím třeba toto https://elektro.bazos.cz/inzerat/171918 ... ilovac.php
ale na výběr je jich, jak píšu, neurekom, jen si vybrat. Nejlépe z těch starších, kdy slovo transformátor znamenalo kus železa. A udaných 40W byl sinusový výkon...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Tyhle bedýnky rozumně rozehraje kdeco. Takže vybírej dle sympatií/antipatií ke značce a nejlépe něco z dob před 20 a více lety.
Nepíšeš částku, kterou chceš investovat. Rozumný poměr cenu/výkon a i rezervu pro možnost upgradu beden nabízí třeba tohle (nenabízím to já).
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Robino
Příspěvky: 45
Registrován: 13 lis 2021, 01:00

#4 Příspěvek od Robino »

Ty zesilovače na bazarech jsou všechny takové velké krabice, ale asi to je nutné.
No a co třeba tento Pionner? vypadá zachovale.

https://www.sbazar.cz/kuzel20/detail/19 ... zesilovac-

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

Většina je jich klasické šíře 43 cm, občas se sežene něco v "midi" formátu 36 cm.
Ten Pioneer nevypadá špatně, půjde o základní typ, vzhledem k datu vzniku ještě nepříliš ošizený.
Nechci, aby to vypadalo, že dělám prodejci reklamu, ale jednou jsem (letos) u něho nakupoval a obchod proběhl bez problému.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Ten Pioneer neznám, ale je u něho psáno 8ΩΩ.
Tak bys měl i ty bedny koupit s 8Ω impedancí (v popisu na Heurece píšou 4 - 8Ω, tak to chápu, že si zákazník může vybrat?).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Podívej se na foto zadního panelu, píše se tam, že použijí-li se výstupy na repro A nebo B, tak mají mít impedanci 4-16 Ω, pokud se použijí A a B, tak 8-32 Ω.
Takže pár 4 Ω repro k tomu samozřejmě připojí v pohodě.
Údaj 4-8 Ω rádi uvádějí němečtí výrobci a je to rozmezí. Vybrat si nemůže.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Robino
Příspěvky: 45
Registrován: 13 lis 2021, 01:00

#8 Příspěvek od Robino »

Tak je to problém?
Raptor 1 má všude psáno impedanci 4 - 8 Ω.
Co s tím?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Není to problém, k tomu Pioneeru (a ke každému zesilovači, který má u reprosvorek uvedeno 4 až něco Ω) to připojíš v pohodě a bude vše, jak má být.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Ano, Hubert má pravdu, připojit je můžeš bez problémů.
Já se omlouvám, uvěřil jsem popisu na bazaru, a nepodíval se na foto zadního panelu.
K zesilovači, který má povolenou minimální impedanci reprosoustav 4Ω, můžeš bez problémů připojit repro s impedancí v rozsahu 4Ω až třeba 32Ω. K zesilovači, který má povolenou minimální impedanci reprosoustav 8Ω, můžeš bez problémů připojit repro s impedancí 8Ω až třeba 32Ω.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#11 Příspěvek od ransom »

Mám tu plonkový JVC A-X30.

S těmi impedancemi dělají výrobci jenom zmatky v hlavách laiků. Hlavně když na reprosoustavu napíšou 4-8Ω, což je naprostá kokotina.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#12 Příspěvek od fredis »

Ale.. A není to to samé jak jsem psal o amatérském sgarbu který někdo vydává za METRU?! Viz: Dějou se fakt strašný věci. Jednou tam někdo vystavoval repráky od gramce Europhon a napsal k tomu že prej Tesla.
Doufám, že ho už spoluvězni na Mírově tlučou, šmejda. :wink: :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#13 Příspěvek od ransom »

Hele, používáš můj text bez uvedení citace.

Uživatelský avatar
Robino
Příspěvky: 45
Registrován: 13 lis 2021, 01:00

#14 Příspěvek od Robino »

jardafiala píše:Zrovna zesilovačů jsou všude mraky. Ovšem malé rozměry znamenají malé trafo, s tím spojený i nižší výkon nemluvě o potřebě chlazení. Já nabízím třeba toto https://elektro.bazos.cz/inzerat/171918 ... ilovac.php
ale na výběr je jich, jak píšu, neurekom, jen si vybrat. Nejlépe z těch starších, kdy slovo transformátor znamenalo kus železa. A udaných 40W byl sinusový výkon...

Máte SZ.

Uživatelský avatar
Robino
Příspěvky: 45
Registrován: 13 lis 2021, 01:00

#15 Příspěvek od Robino »

ransom píše:Mám tu plonkový JVC A-X30.

S těmi impedancemi dělají výrobci jenom zmatky v hlavách laiků. Hlavně když na reprosoustavu napíšou 4-8Ω, což je naprostá kokotina.
Dobrý den.

Ten ale asi nemá DO, ne?

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“