Rozdiel medzi XLSX a XLS v excely.

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Rozdiel medzi XLSX a XLS v excely.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Poslal som tabulku agenture v formate xlsx a vraj ju musim poslat v excely.Oba formaty su v excely co si myslim.Mam v PC aj Mickrosoft office word 2007 a tam som nenasiel zeby obsahoval aj format xls.len PDF-ko Ako to je teda dik.
Zbieram hlavne nefunkčné náramkové hodinky PRIM,prípadne rôzne opravím.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

Xlsx je excel ale je to novìjší verze než xls. V každém pøípadì i v novém excelu lze soubor uložit jako xls (je teda divný že si s tím xlsx v agentuøe neumí poradit)

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Nechce sa im to urcite ,to ma napa-da!Poslal som to asi v Win 8-ke z NTB neviem v akom programe.Traz som na PC s win10.Ten Mic.off.word 2007 co mam v tomto win10 mi to premeni na xls.Zatial sami to nedari s nim zmenit.
Zbieram hlavne nefunkčné náramkové hodinky PRIM,prípadne rôzne opravím.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Mám Office 2007 / Win 10 a převod XLSX - XLS funguje bez problémů, pouze vyskočí upozornění na omezení starého formátu. Klik na tlačítko Office (horní roh okna) -> volba "Uložit jako" -> "Sešit aplikace Excel 97 - 2003."

Uživatelský avatar
nostalcomp
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2022, 01:00

#5 Příspěvek od nostalcomp »

Přesně, jak píše Achab. Já mám dokonce nastaveno, aby mi Word i Excel 2007 defaultně ukládaly do formátu 97-2003, tedy do DOC a XLS, bez těch koncových iksek. V Možnosti aplikace - uložit. Pochopitelně se to nastavení vždy dá "přebít" volbou Uložit jako a následným vybráním požadovaného formátu. Záleží, jaké fičury jsou v dokumentu použity.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#6 Příspěvek od tiktak1953 »

Achab píše:Mám Office 2007 / Win 10 a převod XLSX - XLS funguje bez problémů, pouze vyskočí upozornění na omezení starého formátu. Klik na tlačítko Office (horní roh okna) -> volba "Uložit jako" -> "Sešit aplikace Excel 97 - 2003."
------------
vidis a mne win10 s office 2007 ani xlsx neotvori!Zmenil som xlsx v NTB s win8.1 ked som ho otvoril a klikol hore lavo v rohu na tu okruhlu gulu a dal ulozit a zmenil v zosite na xls.Dik pani.Velmi tomu nero,tak som sa trapil trochu.Hlavne ze sa zadarilo a odoslal na agenturu.Oni maju urcene podavat tabulky v jednom formate ,co je tiez pochopitelne.
Zbieram hlavne nefunkčné náramkové hodinky PRIM,prípadne rôzne opravím.

Odpovědět

Zpět na „Software“