HP PS 1218 all-in-one

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

HP PS 1218 all-in-one

#1 Příspěvek od Milan121 »

na této trojkombinaci mi odešel zdroj,je tam něco v primáru ,řídíci obvod AS2000T .Není na něm napětí ,jen nějakých 0,9V nemůžu o něm nic najít.Nedělal jste to někdo?.Nebo aspoň jaka napětí by ze zdroje měla jít ven.Jsou tam dvě výstupní napětí.Dík Milan

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Milan121 »

pardon HP PSC 1215

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#3 Příspěvek od Cust »

Napis mi o vikendu (sobota) SMS, abych se na to mrknul a odpovim, co tam ma byt... mam doma to samy

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

SMS na 732688009 Pavel

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

Tak se do te tiskarny nemuzu dostat...
nevlastnim dlouhy hvezdickovy imbus, mam jen kratky a pres nastavec to tam nedam...

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Milan121 »

hmm to je blbý,ale jinak dík za snahu.

Uživatelský avatar
Malkoun
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2008, 02:00
Bydliště: Trnava (SR)

PSC 1215

#7 Příspěvek od Malkoun »

Zdravím, toto multifunkcne nechce strartovat, chcem sa spytat ci ma byt napätie na konektore zo zdroja aj naprázdno ? Pripadne nejake rady. Ďakujem

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Zrovna jsem teď tu tiskárnu rozdělával kvůli mikrospínači. Zdroj je uvnitř a dá se vytáhnout jednoduše ven. Je na něm psáno
Output: DC 31V a 0.678A a pod tím DC 14.5V a 0.621A

Rozdělal jsem ho abych mrkl dovnitř a normál standard.
Výstup na R (červeném) kabelu naprázdno je mínus 0.140 - 0.150 V oproti černému kabelu.
Výstup na Y (žlutém) kabelu naprázdno je plus 1.2 V oproti černému kabelu.
Výstup na Y (žlutém) kabelu naprázdno je plus 12 V oproti červenému kabelu.

Vše měřeno těsně po zapojení zdroje do zásuvky, pak to vše klesá na 50 mV až na nulu ! Tak to ber orientačně, protože ono se to bez zátěže musí chránit a proto to snížení po nějaké asi minutě blaha :wink:

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#9 Příspěvek od tiktak1953 »

Milan,nemam vela casu lebo ma zena vyhana od PC,ani ciarky nebudem pisat.Vidim ze nemas moznost si pripojit na zdroj ani obyc.ziarovky .Tie hodnoty na vystupe su zle.Musi byt cierny a zlty 31V,cierny a cerveny 14,5V plus,minus nieco!!!IO uc 3842 co mam ja v tom istom zdroji ma na pine č7=10V oproti pinu č5.Moze byt vadny odpor v napajani IO,casta zavada ,elyt na pine č 7 a zemiNeviem tento IO co si ty napisal ci je toiste zap.Nechaj to tak ak tomu nerozumies.Su tam aj dve zemy,takze musis vediet kde co mas prilozit.Zozen si zdroj z PSC13-15 tie som videl na BAZAR BAZOS.sk ale sa hned predaju.Ja potrebujem do toho zdroja tiez odpalene suc.Pozoz ak stlacis sucasne zap.a storno alebo pokracovat zdroj ti odyde.Pozor aby si druhy zdroj nezapojil na konektok opacne znicis nieco.Pozor kolik na doske tlac od zadu z troch je31V stred minus a blizsie ku predu tlaciarni je tych 15V ked das zdroj z PSC13-15 Od kial si.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

to tiktak1953:
A díval ses na datum teho Milanova příspěvku nebo jsi to psal tak dlouho ? :wink:

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

HP 12-18

#11 Příspěvek od tiktak1953 »

Na datum som sa urcite nepozeral,ani neviem kde som ho nasiel,Cav

Uživatelský avatar
Malkoun
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2008, 02:00
Bydliště: Trnava (SR)

#12 Příspěvek od Malkoun »

Dakujem, aj ked neviem ci to bola rada pre mna,, IO je tam ten isty. Medzi pinom 5-7 je U=12V co by relativne sedelo, ale voci zemi je na vacsine nôh cca 100V 8O neviem ci je to normal na IO. Vsetky vystupy sa javia ako skratovane. Na vsetkych nameram napr. tych 100V. Vymena elytu na pine 7 nepomohla.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#13 Příspěvek od tiktak1953 »

Malkoun,je to pre kazdeho co to potrebuje,ale tento problem zacal Milan a je velmi stari ,co som si navsimol, lebo je pretiasavany teraz.Cital si to od zac.Tieto tlac s tymto zdrojom su lepsie nez PSC13-15-ky,na bezne veci.Tieto zdroje ma mnoho ludi pokazene a tlac len za to vyhadzuju.Niekde som pisal ze aj ja som min.rok kupil na suc a uz na nej frcim.Mam tri 13-15-ky a na dvoch odysla elektr.Jednu mam13-15 funkcnu ale na druhom PC co ma syn.Zhaniam pl.dosky do 13-15 pytam ich tu ale nic zatial.Vcera som nakteslil sekundar zdr.12-10-ky lebo tam mi odpalilo jeden pravde-podob.smd kond!!!!Nikto mi nenapisal co je to ani hodnotu,schema sa neda zohnat nikde asi.Teraz ku Tebe,mas tam uz vadny IO ale ked ho vymenis nic Ti to nepomoze,musis odstranit zavadu nieco prerazene.Ak tomu nerozumies ako to funguje,tak to nechaj tak .nesahaj do neho,bud Ta tresne alebo znicis viac,riad sa co som napisal visie a to zozen si zdroj z 13-15 a zapoj ho ako som pisa visie nie inac!!!!!!!!!!!!!!!Ale tento ked das odbornikovi, tak Ti ho urcite LACHKO opr.Vymeni IO a jednu dve suc.Ak ho nechces,kupis druhy zoberiem ho za dobierku.Vchybe Ti nepomozem musim nakreslit primar,zena mi nedovoli sa rypat v tychto srackach .Cav.Odpis co a ako si sa rozhodol.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Když už je opětovně toto vlákno otevřené,tak se i Já připojím.
Mamina dostala vod známé někde z kanclu vyřazené HP-3kombinaci.
problém nastal,že k tomu nebyl zdroj-externí pro změnu.
Jo,na kastli ze zadu jsou sice napisankované hodnoty,ale také tam je víc než dost blbej konektor,kterej se ještě blběji shání.
Protože momentálně není čas na nějaké laborování,zašel Jsem za klukama do HP-Servisu tady u Nás. Protože Mě normálně nezajímají ceny,vždy se optám,co piješ...atd. Vesměs v každém takovém Servisu maj bedny s nepotřebnejma dílama. Takže Jsem si vybral a HP-tiskárna maká ke spokojenosti. Jednoduše chci tady nastínit,že zdržovat se takovou prkotinou je dnes pouze ztráta času a energie !
Také Jsem dostal cenné info,pro Mě doposud neznámé: Ony ty zdroje maj barevně odlišenej konektor a stejně to je i pak na tiskárně. Né že by třeba konektor nemusel pasovat,to jo,ale nemusí utáhnout konkrétní tiskárnu.
EXA

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Ahoj Jiri,vo Viskoviciach ma zena bracha asi 50rokov.To nie je vobec pravda ,ze kazdy zdroj neutiahne hociaku tlac.toho isteho typu.Dolezite je aby mal pre oboje napatie 500-600mA a to maju!!!!Ked som bol v servise tu v Leviciach ,tak pytali za zdroj okolo 500kacek.Tu je to ine ako vo velkomeste YES?Tu na Slov.nezozenies lachko tento zdroj,tak si ho len opravit musime.Nie vsade Ti niekto da za piatiku co potrebujes.Ja neviem zohnat do Hp PSC13-15-ky tlac. dobre min dve plosne dosky,nevies sa pozriet tam a co za to chcu.VO Viskoviciach som nebol aspon 20rokov,Cav.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“