Převodník IDE na USB

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

Převodník IDE na USB

#1 Příspěvek od borovecek »

Prosim vás,nevíte někdo jak udělat převodník nebo jak se tomu říká, abych mohl DVD vypalovačku připojit přes USB k PC?

Uživatelský avatar
utah
Příspěvky: 30
Registrován: 03 čer 2006, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od utah »

Než vyrábět, to si to raději kup, já to mám a šlape to celkem dobře, pokud teda máš win XP, na win 98 jsem měl trošku problémy.
Ve slušným obchodě s výpočetní technikou je to běžně k dostání.
zkus tohle , http://interlink.tsbohemia.cz/ tady to mají za 960 s DPH, určitě to najdeš i jinde.

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#3 Příspěvek od borovecek »

ale já bych si to chtěl vyrobit,jsem bastlíř,tak to chci zbastlit,záleží mě na funkčnosti,na vzhledu ani tak moc ne ,stejně to dam do krabice,a ta DVD mechanika není normální velikosti,ona je širší,tak hlavně proto jinak bych si ji dal do PC

Uživatelský avatar
utah
Příspěvky: 30
Registrován: 03 čer 2006, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od utah »

No dělej jak myslíš, koukal jsem dovnitř a je tam nějaký obvod GL811USB
JEN TAK PRO ZAJÍMAVOST tak má 4x 12 PIN.
co se týče toho bastlení tak si to můžeš koupit, použít jen tu elektroniku a krabičku si můžeš udělat klidně vlastní.
takhle nějak to vypadá ta el.
Přílohy
DSCF4254.jpg
(166.9 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#5 Příspěvek od borovecek »

mě taky jde jen o tu elektroniku,jen nevím kde bych našel schéma,nebo jak to udělat,a zničit si pokusama tu měchaniku ani PC si nechci zničit

Uživatelský avatar
utah
Příspěvky: 30
Registrován: 03 čer 2006, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od utah »

hotová elektronika se dá taky sehnat tady :http://prodejonline.cz/obchod/index.php ... o=podkateg

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#7 Příspěvek od borovecek »

ale i tak by jsem to raději vyrobil

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Pokud jsi dobrý na hardware a špièkový programátor, znáš perfektnì FAT a NTFS, vèetnì komunikace s HDD a USB protokol, tak když na to klekneš, tak za mìsíc nemáš co dìlat.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodník IDE na USB

#9 Příspěvek od Mica »

borovecek píše:Prosim vás,nevíte někdo jak udělat převodník nebo jak se tomu říká, abych mohl DVD vypalovačku připojit přes USB k PC?
Ty si to nemálo představuješ jak Hurvínek válku. S tvejma znalostma to bude tak rok náročného vývoje a výsledná cena se vyšplhá vysoko nad tísícovku (když toho moc nezničíš). Radši vychladni a kup si hotovej převodní :roll:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

>>Utah: kolik vrstev má plošňák toho převodníku? Na tuhle otázku nečekám ani odpověď, možná stačí dvě, ale může jich být i pět.
>>Borovecek: to je jedna z věcí, která stavbu zase tak moc nekomplikuje. Je tam ještě jeden zádrhel, a tím je obslužný program zprostředkující obousměrnou komunikaci. To neznamená driver DVD RW v počítači, ale vypálený program přímo v převodníku.
Řekl bych, že se snažíš ukousnout příliš velký kus. No co: nanejvýš si vyvrátíš čelist a vyčoudíš počítač.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od drabek06 »

Na AUKRU se to da koupit za 160Kc. Te se nevyplati ani stravet :wink: A v tomhle pripade bych na dobrej pocit z toho ze jsem to stavel ja vysr*l.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“