Na co je závaží na lanku na gramu NC 500

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Na co je závaží na lanku na gramu NC 500

#1 Příspěvek od PCman »

Mám gramo NC 470 rameno je celkem slušně vybaveno s velkou možností nastvení ale viděl jsem nějaké fotky ramena na NC500 a nevím na co tam je to závaží na lanku že by to byl antiskating?To je ale potom úplně opačně než na NC470 a i na dalších protože na NC 470 antiskatig tahá rameno od středu ven a na te 500 to vypadá že tahá rameno ke středu desky což mi připadá i logičtější protože drážka vede od kraje ke středu a tahá rameno za senbou a i odstředivá síla takto funguje.Tak jak to teda je?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jenže na raménko nepůsobí odstředivá síla, vždyť se neotáčí s deskou, ale síla dostředná, vyvolaná třením hrotu v drážce.
Dobře si to raménko prohlédni: jsi si jistý, že vlasec tahá přenosku ke středu, případně, že není špatně uchycený?

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

Viděl jsem to jen na fotkách tady jsem jednu dal http://img204.imageshack.us/my.php?imag ... 500nq7.jpg
tak mi vysvětlete na co to je.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Ano, je to antiskating. Ať koukám, jak chci, je to závažíčko zavěšené za ložiskem. Táhne přenosku od středu ven, tedy správně.
Navíc s postupně se zvětšující pákou během přehrávání desky se prodlužuje i výsledný vektor kompenzační síly, vliv závažíčka tedy roste obdobně, jako roste dostředná síla v závislosti na poloměru přehrávaného záznamu.
A tak to má být.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“