Jak výkonný subwoofer k 2*80W zesilovači

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pelktech
Příspěvky: 51
Registrován: 25 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Jak výkonný subwoofer k 2*80W zesilovači

#1 Příspěvek od pelktech »

Potřeboval bych poradit, jak mám mít vákonný zesilovač pro subwoofer, když mám zesilovač 2*80W do 8Ohm. Zesilovač hraje dobře i basy ( mám reprobedny s basákem ), ale chtěl bych ( hlavně u filmů ), aby to víc dunělo. Tak pls. poraďte, jak výkonný subwoofer, případně pokud někdo máte nějaké dchémátko, tak by nebylo naškodu.
Počítejte s tím, že ten zesilovač budu klidně ždímat i na těch 80W.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak výkonný subwoofer k 2*80W zesilovači

#2 Příspěvek od stepa »

pelktech píše:Potřeboval bych poradit, jak mám mít vákonný zesilovač pro subwoofer, když mám zesilovač 2*80W do 8Ohm. Zesilovač hraje dobře i basy ( mám reprobedny s basákem ), ale chtěl bych ( hlavně u filmů ), aby to víc dunělo. Tak pls. poraďte, jak výkonný subwoofer, případně pokud někdo máte nějaké dchémátko, tak by nebylo naškodu.
Počítejte s tím, že ten zesilovač budu klidně ždímat i na těch 80W.
a subwoofer mas? ale z otazky to vypada ze nemas ani jedno ani druhy
no,me se zda tech 80W do pokoje celkem moc,ale jestli ten sub budes mit k tem repro tak bych ho dimenzoval taky na tech 80W...ale rikam,podle me v pokoji nevyuzitelny

schemata zapojeni najdes v AMARU

btw budes stavet zesik i sub,nebo neco budes kupovat?

Uživatelský avatar
pelktech
Příspěvky: 51
Registrován: 25 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pelktech »

Zesilovač 2*80W už mám, do pokoje to stačí bohatě i na poloviční výkon, ale já to půjčuju na různé akce, kde se ozvučují větší místnosti.
A není těch 80W sub. málo? Když mám 2*80W zesilovač = 160W?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Na domácí poslech Ti bude stačit poctivejch 20W.
Bednu si musíš vypočítat.
Musíš vědět charakteristiku repráku (rezonanční frekvence, citlivost, ...), materiál bedny, tloušťku stěn, jestli je uvnitř vyztužená, jestli má bejt uvnitř tlumící hmota (kolik a jaká, ...), má-li mít bassreflex, nebo ne ...
Podle toho zjistíš rozměry bedny, pozici repráku a pozici a rozměry bassreflexu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

pelktech píše:Zesilovač 2*80W už mám, do pokoje to stačí bohatě i na poloviční výkon, ale já to půjčuju na různé akce, kde se ozvučují větší místnosti.
A není těch 80W sub. málo? Když mám 2*80W zesilovač = 160W?
malo to rozhodne neni...se mrkni na nejaky repro sestavy treba od dexonu,podle me dostacujici(ja osobne bych ho tak vykonnej nedelal)

jeste jednou se zeptam...budes to stavet(sub,zesik) nebo budes neco kupovat? :?:

Uživatelský avatar
pelktech
Příspěvky: 51
Registrován: 25 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pelktech »

stepa píše:
pelktech píše:Zesilovač 2*80W už mám, do pokoje to stačí bohatě i na poloviční výkon, ale já to půjčuju na různé akce, kde se ozvučují větší místnosti.
A není těch 80W sub. málo? Když mám 2*80W zesilovač = 160W?
malo to rozhodne neni...se mrkni na nejaky repro sestavy treba od dexonu,podle me dostacujici(ja osobne bych ho tak vykonnej nedelal)

jeste jednou se zeptam...budes to stavet(sub,zesik) nebo budes neco kupovat? :?:
Normální zesilovač už mám, sub budu stavět. Jde mi jen o to, aby když budu mít například normální zesilovač na poloviční výkon, tak chci aby zesilovač subwooferu byl taky na polovičním výkonu a aby zárověň dobře ,,basoval,, a zároveň aby byly slyšet dobřei normální bedny.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“