Potřebuju sundat šlapátka u kola

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

Potřebuju sundat šlapátka u kola

#1 Příspěvek od NOHITS »

Jelikož mám na kole úplně rozemletý ložiska u hřídele šlapátek a potřebuju je vyměnit , tak potřebuju sundat šlapátka (šlapátko + klika co je na hřídeli), ale problém je v tom že to za boha nejde dolů, už mě žádnej způsob a postup nenapadá, jen flexa a nová hřídel se šlapátkama což se mě moc nechce podstupovat. Prosím poraďte...P.S. Spěchá..mladá chce se mnou jezdit na výlety na kolech :P

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

WD40 si skusal? Pripadne to skus brzdovkou. Niekedy pomoze. Ak nie, skus to dobre nahriat (ale nie az do cervena, inak by to po vychladnuti zostalo make) a potom ... kde nepomoze sila, pomoze vacsia sila :lol: .

Uživatelský avatar
vipis
Příspěvky: 16
Registrován: 27 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vipis »

Zdravím, mohou tam být levý závity, bacha na to...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DjRix »

Ony tam ty levý závity budou. Jaký máš upevnění? Ještě na klínek,nebo 4hran??
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

Ano je tam lavý závit a musí byť dobrý vidlicový klúč... :idea:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Odvez to do ke kolonistovi do dílny, je líp vybavený a má praxi, možná ti řekne, že kdyžs to nechal dojít takhle daleko, jsou vymleté i misky v náboji a že závit třeba už nestačí. Jestli je orvaný povrch misek, nové věnečky odejdou brzo zas. Pomalu si šetři na kolo :wink:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#7 Příspěvek od Radix »

Není to hřídel šlapátek, ale střed. Upevnění klik je u starších kol na klínky, u novějších na čtyřhran. Pokud máš klínky, povol matky vždy asi o jeden závit a klínky opatrně vyrážej. Pokud bys je odšrouboval úplně a budou pevně vězet, jenom je vyrážením roznýtuješ. Pak se musí odvrtat. Přitom se obvykle poškodí středová osička. Rozdělanou středovou osu a misky prohlédni, jestli nejsou vymleté. Do středu pak NIKDY nedávej věnečky, ale kup si samotné kuličky 1/4" (6,35 mm). Musí jich být o něco víc, než bylo ve věnečku. Kuličky zamáčkneš do nanesené vazelíny na ose.
Jestli máš kliky na čtyřhran, potřebuješ stahovák.
Asi by bylo nejlépe, jak ti tady radí, odvézt to někomu, kdo se v tom vyzná.

Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od NOHITS »

Je tam 4 hran a je to na sobě nalisovaný jak cip. Myslím že by mě s tím ze servisu vyhodili. A nový kolo nemá cenu , protože si ani ne za rok budu dělat řidičák. Navíc to kolo je celý v pohodě jen ty věnečky potřebuju vyměnit

Uživatelský avatar
honzitos
Příspěvky: 13
Registrován: 11 úno 2007, 01:00

#9 Příspěvek od honzitos »

Taky jsem s tím kdysi bojoval. Pak jsem objevil v obchode stahovak za 50 kč a to je skvela věcička. S tím to jde úplně hladce. Utíkej pro něj ať se stím nemorduješ.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Radix »

Jiná pomoc není, než kolo dát do servisu. Nevím, proč by tě s ním vyhodili. Nanejvýš kliky odříznou a dají ti to nové.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Sice zajímavé téma do elektrobastlírny, ale kolo si dneska snad málokdo kupuje proto, aby na něm cestoval kvůli dopravování se. Na ty vyjížďky snad jezdíš s kolegyní kvůli kondici a přírodě. Za volantem ti teprve naroste pupek a začnou bolet záda, to poznáš. S řidičákem budeš teprve kolo potřebovat! :twisted:

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od DjRix »

Crifodo píše:Sice zajímavé téma do elektrobastlírny, ale kolo si dneska snad málokdo kupuje proto, aby na něm cestoval kvůli dopravování se. Na ty vyjížďky snad jezdíš s kolegyní kvůli kondici a přírodě. Za volantem ti teprve naroste pupek a začnou bolet záda, to poznáš. S řidičákem budeš teprve kolo potřebovat! :twisted:
Hele nech si to Crifodo,já taky jezdím pomalu i za roh do obchodu autem :D


NOHITS: Když je ten střed na čtyřhran,tak by ten střed měl být vcelku a mění se celejje to zalisovaný a ak se vychodí tak se vyhodí :D a dá novej néé??? Alespoň já ty sředy na čtyřhran viděl vždy nerozebiratelný. Tak to řízni u rámu flexou a ten konec z klik vymať ve svěráku. :coolglema:
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Radix »

Ten střed "nerozbíratelný" (většinou i ten jde rozebrat, jsou v něm normální ložiska) je jen u lepších kol. U levných stále klasika, jen místo klínků je čtyřhran.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od stepa »

ty stredy nejsou nerozebiratelny,spravne se to jmenuje: "zapouzdreny"...daj se v pohode rozlozit,je to na sobe jenom narazeny

ted ty kliky,nato potrebujes stahovak,da se koupit za jiz zminovane 50,- ,ale bacha na vec,jsou 2 druhy!!! tak si kup ten spravnej...pokud ses skudlil,tak si ho muzes vyrobit

Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od NOHITS »

stepa píše:ty stredy nejsou nerozebiratelny,spravne se to jmenuje: "zapouzdreny"...daj se v pohode rozlozit,je to na sobe jenom narazeny

ted ty kliky,nato potrebujes stahovak,da se koupit za jiz zminovane 50,- ,ale bacha na vec,jsou 2 druhy!!! tak si kup ten spravnej...pokud ses skudlil,tak si ho muzes vyrobit
Tak pokud to de tak si ho klidně vyrobím

A pro ostatní nový kolo nechcu , protože je jednak drahý a navíc mám toto kolo moc rád a jediný co je na něm špatný , tak se tady řeší jinak je jako nový

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“