Philips 29PT8650

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
vvmv

Philips 29PT8650

#1 Příspěvek od vvmv »

Zdravim! Neviete niekto, ako sa dostanem do servisneho menu na Philipse 29PT8650 ? Dakujem.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Do

#2 Příspěvek od kozoka »

Je mi líto, musíš mít servisní DO :lol:

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Do

#3 Příspěvek od jef111 »

kozoka píše:Je mi líto, musíš mít servisní DO :lol:
Je ještě jedna cesta:
Spočívá to v použití jiného kódu pomocí univerzálního DO. U některých TV se podaří dostat do servisního menu zcela náhodou, a to tak, že zvolíš některý kód, na který TV reaguje. Nezáleží na tom, zda fungují tlačítka správně (pokud ne, může to být jenom výhodou). V režimu náhodného hledání kódu postupně zkoušej jednotlivé kódy. Jakmile bude TV na povely alespoň částečně reagovat, vyzkoušej všechny tlačítka DO. Pokud budeš mít štěstí, některým tlačítkem se dostaneš právě do servisního menu. Dál už pak většinou postačí originální DO. Jinak na Philips často (alespoň částečně) fungují DO od značek OVP, OTF, Tesla, Goldstar, Thomson atd.
Mě osobně se už mnohokrát takto podařilo dostat do servisního menu.
Bývá to někdy zdlouhavá cesta, ale rozhodně lepší, než pracně shánět servisní DO, které mnohdy stojí několik tisíc Kč.
Naposledy upravil(a) jef111 dne 13 úno 2007, 14:06, celkem upraveno 1 x.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips 29PT8650

#4 Příspěvek od jef111 »

Zkus zjistit co je to za chassis. Na zadním štítku TV Philips je to vždy napáno. Zkusím o tom něco zjistit. Mám dost materiálů :wink: Na www.eserviceinfo.com se toho taky dá zjistit hodně. Musíš jen správně hledat.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

vvmv

#5 Příspěvek od vvmv »

Jedine cislo, co by mohlo byt chassis je SES1. E AA ale neviem ci je to ono.
Inak som uz dost hladal aj skusal a zatial nic, ale dakujem.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jef111 »

Ano, toto je označení chassis, ale je to nějaké divné, za tou tečkou by mělo být ještě nějaké číslo. U Philipse musíš vždy hledat podle chassis, ne podle typu, protože těch typů jsou snad stovky nebo i tisíce :lol:
Ve kterém roce je ta TV vyrobená? To by taky mohlo pomoct.
Uvidím co najdu.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

vvmv

#7 Příspěvek od vvmv »

Je to nova TV vyrobena v 2006.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jef111 »

Tak to by vysvětlovalo proč o tom nikde nic není. Bohužel jsem nic nenašel, všechno co mám je tak do roku 2004. A takto nového Philipse jsem snad ještě ani neopravoval. :(
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

Re: Philips 29PT8650

#9 Příspěvek od servis »

vvmv píše:Zdravim! Neviete niekto, ako sa dostanem do servisneho menu na Philipse 29PT8650 ? Dakujem.
A jaký dùvod máš lézt do SM?

vvmv

#10 Příspěvek od vvmv »

Mam trocha orezane logo, tak som chcel zmensit obraz a nechcem to zase kvoli tomu tahat do servisu. A aj zo zvedavosti. :)

vvmv

#11 Příspěvek od vvmv »

Uz som to nasiel :P
Pri zapnuti kod 0 6 2 5 9 6

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jef111 »

A kde jsi to našel? Dost by mě to zajímalo :roll:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz


Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“