Něco pro pobavení

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

Něco pro pobavení

#1 Příspěvek od dj_Paul »

Z diskuse na internetu, je úžasné, kolik se našlo odborníků ochotných nezištně autorovi dotazu poradit... :-)))

Datum vložení: 19.8.2005 12:31:28

Celkem odpovědí: 573

Dotaz: Ahoj. Chtěl jsem se zeptat ohledně zvýšení kapacity HDD. Mám doma HDD 200GB a na internetu jsem našel návod jak fyzicky zvětšit jeho kapacitu až na 300GB. A to tak že se trošku povolí ty čtyři šroubky co drží ten plech.
Tím by se měl zvětšit prostor uvnitř a tím pádem by se tam mělo vejít více dat. Nemá s tím někdo zkušenost?

Odpovědi:

# Ano,ale opatrne! Zhruba to vychazi 1/4 otacky = 23,7 MB, ale musis je povolit vsechny stejne,nesmi tam byt temer zadny rozdil.Pozor,pokud je povolis moc ze to uz prekroci o 100% puvodni velikost HDD tak dojde k takzvanemu osviceni dat a tim padem k redukci pouze na 50% puvodni velikosti HDD ktera uz nejde opravit

# Já jsem to zkoušel na jednom staršim harddisku (1,2GB) a po půl otáčce všech šroubů se nic nedělo, ale když jsem pak povolil šrouby ještě o kousek, tak už mi vůbec nenaběhnul počítač. Zašrouboval jsem teda šroubky zpátky,ale pořád to nefunguje. Dělal jsem to v temné komoře, takže k osvícení dojít nemohlo. Je nějaká možnost, jak z toho harddisku dostat aspoň těch 50% původní kapacity?

# Ja jsem to zkoušel a nic...Že vy mi tady kecáte? akorat mi nejede PC

# Já bych ty šroubky nastavil delšíma ,tím vznikne prostor i pro 400 GB !!!!!!! Vyzkoušeno!!!!!!!!

# Jiste, a pokud HD otevrete uplne, bude bezpochyby automaticky naadresovan veskery jeho okolni prostor a pripraven k zapisu prakticky neomezeneho mnozstvi dat

# Vrtákem 6 mm navrtáš HDD ze strany do otvoru zasuneš brčko a foukneš.
Záleží, jak silný máš dech. Dá se to nafouknout o 75% původní kapacity.
Nakonec se dírka rychle ucpe a zalepí žvýkačkou, aby dofouklé GB neutekly.

# Si tu z toho niektori robite srandu, ale naozaj to ide vy lamy! Staci srobovak, pevnu ruku a system. Srobky treba povolovat na kriz po polotacke (Staci dva zavity, viac by som neriskoval, neskor hrozi strata dat). Po povoleni treba disk sformatovat s parametrom big, cize napr. format c: /big Mne sa takto podarilo zvacsit 80GB Maxtor na 160GB!!! Ale to uz je extrem a bola s tym babracka, je to povolene fakt na doraz a radsej vsetko zalohujem na diskety, ALE STALO TO ZA TO!!!

# Jo,zkusit se to může,hlavně napřed zazálohovat těch 200GB na diskety!!
Stačí na to asi jen 140 000 disket. A formátovat je lepší s parametrem format/superbig.

-- a co namazat sběrnice máslem - aby to po nich lépe jezdilo?!?!

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No su to celkom dobre vtipy.Dlho som sa tak nesmial :lol:

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

můžeme vymyslet jakým máslem mazat sběrnice :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Radix »

To byly i návody, jak zvýšit kapacitu HDD tak, že se naplní destilovanou vodou.
Našli se tací, kteří to zkusili. :D

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#5 Příspěvek od mety »

:lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě mu mohl někdo poradit silnej permanentní magnet. V jeho poli dojde ke zhuštění záznamu a tím ke zvýšení kapacity :lol: :lol: :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

kondik píše:dj_Paul: to si kde nasiel, neprezradis, kde je take zaujimave forum na pobavenie?

Kód: Vybrat vše

www.zive.cz
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

koukam bastlirna je o nejakej rok zpatky casove...nastesti se to netyka vsech sekci :D ...todle uz kolovalo po netu kdysi davno,ale osvezeni neuskodilo :wink:

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Kucik »

My sme na průmyslovce zkoušešli otevřít disk a pak ho vyzkoušet jestli bude fungovat, jednalo se o hodně starej Seagate 200MB a fungoval to, dokonce sme ho opakovaně zkoušeli zabrzdit prstem a přežíval nám asi 1/2 roku připojenej k 486DX zabudovaný do lavice:)) pak přišli Vánoční prázdniny a vyhodili nám to.... Škoda že nás nenapadlo zjišťovat zda se nezvětšila kapacita :lol:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

Zkuste jim navrhnout aby do toho triskali kladivem. Tim vznikne vetsi hustota zapisu a ulozi vice dat. Vsak nikde nepisou ze je chteji jeste precist.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Chlapi, chlapi...vy si robite srandu ále najde se i ten co to zkusí a až si zničí data na disku tak Vám možná přisoudí spoluúčast. Tak bacha ! Už se staly i podivnější věci. Kruci, do jednoho půllitru piva se nevejde jeden a půl ! To ste nebyli nikdy v hospodě ?!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

Cituji :
Tato aukce je vyhrazena pro kupující nad 18 let, jedná se o velmi nebezpečnou hračku v rukou někoho kdo tomu nerozumí co může takový-to impulzní kapacitní démon způsobit. Rozměrově není velký, přesto velmi nebezpečný. V případě zájmu se mohu pokusit sehnat více kusů. Respekt budí už jen jeho masívní postříbřené vývody.

Kontrolní otázka : co myslíte, že prodejce nabízí ?

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#14 Příspěvek od Filda »

No to je jasný ........... impulzivního kapacitního démona :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Vrlmi nebezpečný kond 18pF na 6kV. Navíc ani není impulzní.... velmi nebezpečný, pokud ho někdo vdechne :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“