Berzdrátový teploměr

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lemur_divoky
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2007, 01:00

Berzdrátový teploměr

#1 Příspěvek od lemur_divoky »

Ahoj, potřeboval bych k řízení domácího vatápění a ventilace bezdrátové čidlo teploty a vlhkosti. A protože se mi ho nechce dělat (a tak malé pěkné bych ho nikdy neudělal, i když se mi moc líbí iqrf.com), přemýšlím o možnosti koupit takové čidlo k bezdrátové meteostanici. Teď nevím jestli koupit příjmač na 433 Mhz (třeba aurel) je víc kanálů? Jaká modulace? Jaké kódování? Je mi jasné, že to bude u každého výrobku jinak.
Anebo vytáhnout sériová data ze základny meteostanice někde mezi RF příjmačem a cpu.
Zabýval jste se někdo tím?

Díky lemur[/url]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Vzhledem k tomu, že signál bude kódovanej, tak to nebude zas tak jednoduchý.
Radši si to postav.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jindra2 »

Na teplotu si kup http://www.jablotron.cz/automatizace.ph ... termostaty
a vlhkost bych neřešil (nebo jí zvyšovat kytkama).
Jindra

Uživatelský avatar
lemur_divoky
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2007, 01:00

#4 Příspěvek od lemur_divoky »

tak jednoduchý to není. buduju v domku teplovzdušné vytápění spojené s ventilací přes rekuperátor, celý je to řízený malým PLC. K němu potřebuju přitáhnou informaci o teplotě a vlhkosti. Při stavbě domu jsem si kabely natáhl jinam, než teď potřebuju čidlo umístit.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#5 Příspěvek od meno »

Najlepšie by bolo kúpiť nejaké priemyselné bezdrôtové čidlo aj s prímačom to môžeš priamo pripojiť k PLC
:D :D :D

Uživatelský avatar
lemur_divoky
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2007, 01:00

#6 Příspěvek od lemur_divoky »

máš tip? MaR se docela zabývám a průmyslové řešení = velké těžké drahé ale zato spolehlivé. Na nic, co by se mi hodilo jsem doposud nenarazil.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#7 Příspěvek od meno »

lemur_divoky píše:máš tip? MaR se docela zabývám a průmyslové řešení = velké těžké drahé ale zato spolehlivé. Na nic, co by se mi hodilo jsem doposud nenarazil.
Presne nie ale treba hľadať ! Ale určite to existuje nedávno som to videl ale typ ani výrobcu neviem vtedy ma to nezaujímalo ale malo to dosah cez 200m !!! Bezdrôtové technológie začínaju byť v poslednom čase nejaké moderné ! Výrobcov je veľa určite má niekto niečo vhodné. Signál z meteostanice asi rozlúštiš ťažko. Priemyselné síce znamená ťažké a veľké ale aj spoľahlivé a presné čo sa o tých meteostaniciach povedať nedá. A keď si tam už natrepal to PLC tak je asi priemyselné čidlo najjednoduchším riešením !
:D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“