TV ORAVA - zvlneny obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

TV ORAVA - zvlneny obraz

#1 Příspěvek od Návštěvník »

mam chybu na tv prijimaci orava vlni a chveje sa obraz po stranach horiyonte son premeral vsetky kondiky a vymenil aj bu 508 nepomohlo poradte,dakujem!

Upraveny nadpis temy. Raptor181

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 105
Registrován: 18 říj 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Antony »

Nejsem profík, ale ty elity je potřeba měnit a ne měřit.

Uživatelský avatar
Semir
Příspěvky: 16
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#3 Příspěvek od Semir »

Nepíšeš typ TV, iba orava a tých je dosť. Opravu by si mal začať od zdroja. Premerať napätia, ich zvlnenie a potom sa môže radiť. Vymeň elyty v zdroji, malo by to pomôcť.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#4 Příspěvek od Raptor181 »

Jasne...presne ako sa tu pisalo. Vymenit kondure v zdrojovej casti...
Mal som ten isty problem.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Vlnění obrazu v rytmu 50Hz je u spínaného zdroje nesmysl. Vyschlé elka ve zdroji dělají všechno možné, jen ne vlnění obrazu. Jsou dvě možnosti, okkud ten brum pochází. Může jít ze signálu, když je vyschlé elko v napájení anténního předzesilovače. Druhá možnost je vadný C114 v impulsním zdroji, mívá hodnotu 4n7 - 6n8. Pokud tam máš 4n7, dej tam 6n8.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#6 Příspěvek od Raptor181 »

JEZEVEC
Ok hadat sa nebudem...
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od urbanek »

jezevec píše:Vlnění obrazu v rytmu 50Hz je u spínaného zdroje nesmysl. Vyschlé elka ve zdroji dělají všechno možné, jen ne vlnění obrazu.

...to neni pravda, kdyz je vyschle elko na primaru zdroje (220M/400V nebo co tam je) tak se obraz vlni v rytmu 50Hz. Mel jsem takovou zavadu u C437, ktera spinany zdroj ma :!:

Uživatelský avatar
Razitko
Příspěvky: 26
Registrován: 06 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Razitko »

Ja som mal niečo podobné, ale prejavovalo sa to až po chvíli, rôzne dlhej. Vtedy som menil keramiky okolo procesora.
:)

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#9 Příspěvek od kimi »

Zaves do do servisu ať si kluci také vydělají takové opravy to jsou KOKINA!!! :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od TOTEM »

Nevím jestli uš to máš opraveno ale dneska jsem opravoval něco podobného na tv DAEWOO a byl to síťový kondík 330M/400V a dal jsem tam 150M/400V a TV jako nová, těch 150M jsem tam dal jen proto protože
330M momentálně nemám.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od DjRix »

Hmmm,tak to je ráj,to ti to ten zákazník tak akorát po půlroční záruce doveze znovu s tím samým,on totiž výrobce tam těch 330uF dal ůpně zbytečně,že?????? :smash:

Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od TOTEM »

DjRix píše:Hmmm,tak to je ráj,to ti to ten zákazník tak akorát po půlroční záruce doveze znovu s tím samým,on totiž výrobce tam těch 330uF dal ůpně zbytečně,že?????? :smash:
Ten kondík jsem tam strčil jen na vyskoušení jestli je to opravdu ta závada. A professionálně neopravuju jsem jenom samouk a opravuju známím a rodině a zadarmo bez záruky!!! Prostě je to můj koníček!

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od DjRix »

Tak sorry :sorry: já to tak nemyslel,ale jesli to děláš zadarmo,tak tě to brzo přejde jako mě.....Hlavně jestli to máš jako koníčka,tak to nezačni nikdy dělat profesionálně,já toho mněl po 2 letech tak akorád dost a bylo po koníčku. :pecek:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Jinak co se týká určení závady, asi máte pravdu všichni jenže ktrá bude ta pravá, to lze určit jedině pokud ten zvlněný obraz uvidím. Víte dobře že není zvnění jako zvlnění a každá část zdroje ve který je závada (většinou elyt) se projevuje trochu jinak a podle toho se dá při nějakých zkušenostech poznat kde hledat.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pit »

jezevec píše:Vlnění obrazu v rytmu 50Hz je u spínaného zdroje nesmysl. Vyschlé elka ve zdroji dělají všechno možné, jen ne vlnění obrazu. Jsou dvě možnosti, okkud ten brum pochází. Může jít ze signálu, když je vyschlé elko v napájení anténního předzesilovače. Druhá možnost je vadný C114 v impulsním zdroji, mívá hodnotu 4n7 - 6n8. Pokud tam máš 4n7, dej tam 6n8.
jezevec ma pravdu už sem to měl taky párkrát naprosto stebou souhlasím

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“