vykon zesilovace+reprak

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
klimamost
Příspěvky: 69
Registrován: 24 pro 2006, 01:00
Bydliště: Most

vykon zesilovace+reprak

#1 Příspěvek od klimamost »

cus lidi chi se zeptat jestly tento zesilovac http://www.tipa.eu/DetailPage.asp?DPG=62573 utahne tento reprak http://www.tipa.eu/DetailPage.asp?DPG=53366 jestly ne tak my nakej reprak doporucte k tomuto zesilovaci. diky :roll:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Těch 300W u toho repráku je jen zbožný přání autorů. Mám ve sklepě dva zničený po několika hodinách provozu na zesilovači 250W ve špičce...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Radix »


Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od proel64 »

Pri 160 wattoch si myslim ze uz by horal plamenom.Uz ta cena je desiva.....
reprak s takyma parametrama nemoze stat 375korun....

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#5 Příspěvek od paveltl »

On ani ten "zesík" nedá tìch 160W, takže si to bude kvalitou odpovídat. Prostì jeden šmejd bude tahat druhej a výsledek bude odpovídat vloženým financím.
Jestli chceš nìco kvalitního tak se vyhni Tipì a podobným, ale zas se budeš pohybovat v jiné cenové kategorii. Nebo pokud Ti staèí tohle tak od toho neèekej žádné zázraky.
Tenhle reprák je støedobas, takže jeho použití do subu nevidím moc rùžovì. Za ty peníze bude mít mizernou úèinost a parametry. Navíc jak chceš spoèítat a postavit bednu, když neznáš parametry repráku?
Copak asi bude v tom zesíku, že by nìjaké zázraèné integráèe v mùstku a tudíž taky parametry naprosto nevhodné pro sub? A èímpak se asi tak bude chladit - tìch 160W už dá dost tepla. Tolik co stojí tenhle totiž do poøádnýho poøídíš tak možná zdroj.
Mùže se stát že tahle kombinace se odstøelí sama od sebe, ale možná ani ne - vyzkoušej a poreferuj pokud máš peníze na vyhození.

Uživatelský avatar
klimamost
Příspěvky: 69
Registrován: 24 pro 2006, 01:00
Bydliště: Most

#6 Příspěvek od klimamost »

že sem vubec lezu sama kritika jakmile to nestojí 20 000 tisíc tak je to u vás šmejd

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Tak si to kup.
Jestli chceš, aby ti každý tleskal, musíš asi na jiné fóra. Jen se pak pořádně podívej, jestli ti lidé tleskají, nebo si plácají na čelo...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

klimamost píše:že sem vubec lezu sama kritika jakmile to nestojí 20 000 tisíc tak je to u vás šmejd
Spíš napiš, kde to vlastně chceš použít....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#9 Příspěvek od gepard »

Zdar,
zhruba před rokem jsem do svýho Fáčka zakoupil nový autorádio a chtěl jsem zároveň pozměnit tu klasickou sestavu repro - ve dveřích 12cm výškostřeďáky. Samozřejmě jsem je okamžitě vyměnil za mnohem lepší a místo původního zadního plata (tenkostěnné plastové) jsem udělal nové z 20mm MDF desky (používá se na ozvučnice do reprobeden) a nechal ho potáhnout tenkým, odhlučňovacím "filcem" a navrch koženkou. Použil jsem právě tyto subwofery-basáky http://www.tipa.eu/DetailPage.asp?DPG=53366 (stály 470,-) a k nim výškový polohovatelný repro, vše zapojil přes 2 pásmový výhybky a to k autorádiu na výstup pro zadní repro. (Zesík 2x 100 W by taky nebyl od věci!)
Tak asi se budete divit, ale nemohu si to vynachválit!!! Cena (která je min. 10x nižší než u profi sestavy) a poslechový dojem hovoří za vše.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#10 Příspěvek od paveltl »

Divit se ani nebudu. Urèitì to pro Tebe hraje dobøe a to je hlavní.
Pùvodní dotaz ale byl na použití do subwooferu (spolu se swf zesíkem) a výkonu 160W. Ty jej však provozuješ jako støedobas (k èemuž je právì urèen) a na 40W rádiu, což je nìco úplnì jiného.

Nikdy jsem jej nemìl v ruce takže nemùžu soudit, ale možná by ses ještì hodnì divil kdybys místo nìj zapojil obyèejný TVM, které je mimochodem ještì lepší a urèitì nebude slabší (jen papírovì). Tady si taky klucí kupovali do auta speciály od Conrada, Tipy a pod, ale když si jeden pøišel pro radu a já mu tam z finaèních dùvodù naistaloval TVM tak se všichni divili.
Vrcholem byl zesík od Conrada 2x200W s jedním TA (2x18W).

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#11 Příspěvek od gepard »

O.K. Jen jsem podotknul cena/zvuk u těch repro.
Jinak je mi to jasný, tak trochu se zajímám o audiotuning aut. Právě "ta" kvalita HI-END audia v autech je na jiné finanční úrovni.
:D :D :D :lol: Takovej subw. bych doporučoval ....
Přílohy
060506_110857.jpg
(43.74 KiB) Staženo 51 x
060506_110940.jpg
(49.05 KiB) Staženo 47 x
060506_111017.jpg
(45.38 KiB) Staženo 53 x
-- Gepard --

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#12 Příspěvek od paveltl »

Pìkná hraèka, až na tu cenu.
Ale chtìl bych k nìmu vidìt protokol o mìøení (už jsem vidìl tøeba Blaupunkta - by ses osypal) jestli má nìjkou kvalitu nebo jen ducá. Koupil si to nìkdo? Za ty prachy by už byl krásnej profík.
Ale je to do auta, takže spíš pro pocit než pro kvalitu.

Pìkný.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#13 Příspěvek od gepard »

Neviděl jsem nikoho tenhle subw. kupovat, jen jedinýho maníka, kterej ho měl už zabudovanej v káře.... to stálo zato vidět a slyšet ! 8O
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

Na měření si autotuzéři nehrajou, víme ? Je to velký reprák, stál kupu peněz tak to má basypyčovole jak kráva.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“