Jednoduchý zesilovaè pøed subwoofer

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Hometuner

Jednoduchý zesilovaè pøed subwoofer

#1 Příspěvek od Hometuner »

Zdarec všichni, jsem totální amatér a problém je ten že jsem si udìlal subwoofer napojil ho na hi-fi vìž a hraje potichu a bedny k vìži hrajou nahlas. Takže bych potøeboval nìjakej jednoduchej levnej zesík (schéma zapojení a souèástky) kterej bych napojil pøed subwoofer aby hrál hlasitìji.A kdyby to šlo tak nejlíp s regulací hlastitosti, hlavnì žádnej zesliovaè kde je ekvalizér, chladiè, vìtrák a podobný složitý drahý vìci.

Hometuner

#2 Příspěvek od Hometuner »

Jo a když o tom ještì pøemejšlim tak by mi vlastnì staèil obvod na zesílení hlasitosti (s regulací), vlastnì je to jedno prostì co bude nejlevnìjší a nejjednodušší, pøedem dík.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

Spraviť zosik bez chladiča,a kvalitnych komponentov to je blbosť.
Jednoducho sa to neda.A keď spraviš tak si na tom možeš pušťať akurat male repračiky a nie subwofer.Koncak treba chladiť :) Regulacia hlasitosti pred zosikom sa robi tak,že výstupny signal z veže privedieš na potenciometer tak 50K by mohlo stačiť na krajne vyvody potenciometra,a ten stred (bežec) na potenciometri bude výstup spolu z krajným vývodom (zem),to privedieš do zosika.

Hometuner

#4 Příspěvek od Hometuner »

Super tak aspoò to by mi staèilo že bych si stlumil repro bedny a zesílil subwoofer dík. Ale nemùže se nìjak znièit hifi vìž nebo nìco když budu vytváøet odpor potenciometrama ?

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#5 Příspěvek od mety »

potenciometer nevydrži zaťaž reproduktora!!!Hovorim o signale ktory privedieš do zosika nie na reproduktor.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

bez zesilovače to stejně nepůjde. To zaprvé.
Za druhé: jestli ta věž nepočítá se subwooferem už z výroby, budou se ti hloubky z původních beden "hádat" s hloubkami ze subiku.
Když už mocí mermo ten subik mít musíš, musíš taky zabránit tomu, aby se ty hloubky dostaly do původních beden. Protože ty byly nějakým způsobem optimalizované do sestavy s věží a většina pokusů o vylepšení toho víc pokazí.
Ale toto je téma, na které se těžko radí na dálku, když ani neuvedeš typ věže...

Hometuner

#7 Příspěvek od Hometuner »

Ta vìž s nim nepoèítá.No asi to fakt bude komplikovaný díky moc vám všem a nejspíš na to kašlu a koupim hotovej zesik zatim zdar

Uživatelský avatar
dzarek
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od dzarek »

Vis co radsi si kup vez ktera je 2,1 kdyz si uplny amater tak bys tu svoji mohl i celou odpalit a vyjde te to urcite levneji nez postavit subac s vyhybkou a zesilovacem .ceny techto vezi zacinaji jiz na cene 2140 korun sice plecka ale porad levnejsi nez vyroba aktivniho subace.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“