OVP-CTV2138

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

OVP-CTV2138

#1 Příspěvek od army38 »

Poradí niekto? U tejto telky asi pol minuty po zapnutí deformuje obraz od spodnej časti smerom hore po obraze zo strán. Potom šlape ok. Robí to iba po zapnutí sieťakom, v režime stanby nie. Robi to isté aj v teletexte, navyše je teletext chvíľu po stranách zvlnený-zubatý.Vyzerá to ako zle fungujúce AVC. Kondíky v zdroji sú ok, v rozkladoch majú všetky kapacitu. Studeńáky som vychytal, kondíky okolo procesora sú ok, napätia nie sú zvlnené, budenie RKS je ok. Pri zapnutí sieťakom zdroj hlučnejšie nabieha, závada bude určite v RKS, no nemôžem to nájsť. Poradí niekto? Uvítam každú radu-som v koncoch. Dík :oops:

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

možná je to blbost, ale nemůže to dělat demagnetizace? že by proud tekl demagnetizační cívkou déle než je zdrávo...

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

OVP-CTV2138

#3 Příspěvek od army38 »

Demagnetizácia asi nie. Pred rokom niekto menil procesor-Tv bol po búrke. Neviem do akej miery bol Tv opravený... majiteľ Tv nevypínal sieťakom, takže stav po zapnutí nemusel zistiť - viem kde bol pred tým v servise, mam na ich servis svoj názor...

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#4 Příspěvek od servis »

Kondíkem to je,akorát si to pøehlédl

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

Tak odpoj demag. vinutie a vyber pozistor a budes mat istotu ze to predmagnetizaciou nie je (alebo je) .
Skor by som ale tipoval na nejaky vyschnuty kondik (v napajani).

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

OVP 2138

#6 Příspěvek od army38 »

Vychylovačky mám pri opravách vytiahnuté. Mám za to , že je to kondík , no problém je ho nájsť. Zatiaľ čo som ich meral, všetky boli ok. Vymením asi všetky v RKS. Dík

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#7 Příspěvek od juca »

Az mas pri opravach vytiahnute vychylovacky tak potom nemozes vidiet aky je obraz, myslel si asi demagn. cievky!!! Tie elity v zdroji aRKS radsej vy men a pozri na C114 6n8 alebo ho vzmen
juca

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

OVP-CTV2138

#8 Příspěvek od army38 »

Sory, dem. vinutie samozrejme. V RKS som kondíky vymenil, v zdroji tiež. H-synchronizácia drží, Zdroj funguje bez zákmitov, vymenil som aj sieťak ... som stoho v prdeli.

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

CTV2138

#9 Příspěvek od army38 »

Ten C 114 6n8 v zdroji som menil ako prvý... Keď má nižšiu kapacitu , tak obraz zvikne zakmitávať do strán asi 3 centimetre od vrchu.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CTV2138

#10 Příspěvek od jef111 »

S podobnou závadou jsem se setkal u nějakého Goldstaru, bylo tam vadné buzení. Zkus delší dobu pečlivě pozorovat průběh buzení RKS na osciloskopu, třeba na něco přijdeš. V mém případě na první pohled nebylo nic vidět, až jsem delší dobu pozoroval průběh buzení (asi po dvou dnech opravování :? ), všiml jsem si určitých nepravidelností ve vzdálenosti jednotlivých s. impulsů. Po výměně budicího IO bylo vše jak má být.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“