Kde sehnat baterii ML2016

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Kde sehnat baterii ML2016

#1 Příspěvek od PCman »

Mám hodinky CASIO co mají solární článek a dobíjecí baterii ML 2016 už jedou na tuto baterii asi dva roky a začíná se projevovat stáří batrie (už nejde dobýt na plnou kapacitu-(na dyspleji je ukazatel stavu nabití)ani když mám hodinky celý den pod lampou.Tak jsem začal hledat po netu že bych si ji už do zálohy koupil ale nikde jsem ji nenašel.Jediné co jsem našel je CR 2016 ale ta není dobýjecí.Pokud nědo ví kde sehnat tuto bateri budu vděčný za odkaz nebo radu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

zkus obchod Koscom (www.koscom.cz)
tam by to mohli mit....

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

Tak jsem jim psal a děkuji za radu sice ji nemají ale můžou ji obědnat tak jsem zvědavý jaká bude cena.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#4 Příspěvek od PCman »

Tak mi odepsali že mi baterku nepošlou samostatně jedině že bych jim poslal hodinky a oni mi batrku vymění za 500-600Kč to si raději koupím za 20 Kč obyčejnou baterku

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

OT : displej, dobít, dobíjecí, objednat .
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

PavelFF

#6 Příspěvek od PavelFF »

CR2016 nemá ty pacièky, co má ML2016.

Ale jinak jsem èetl, že v podstatì každý primární lithiový èlánek se dá dobíjet, akorát se tato vlastnost nevyužívá a taky se to musí dìlat s rozumem a nepoužívat velké nabíjecí proudy, jinak se èlánek mùže roztrhnout.

Solární èlánek nebude dávat nijak nebezpeèný proud, takže si myslím, že tam mùžeš dát obyèejnou CR2016, pokud vyøešíš napájecí pøívody.

Co to je za hodinky? Stolní nebo náramkové? Moc ekologické to není, když je po dvou letech nutná výmìna a navíc na to celý den svítíš lampou.



http://www.sanyo.com/batteries/pdfs/lithiumT_E.pdf

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#7 Příspěvek od PCman »

Pacičky žádná z baterii nemá je to normální knoflíková baterie s rozměrem 2mmX16mm.S tou lampou jsem to asi špatně napsal ty hodinky s tou baterii ještě pojedou asi 3-4roky(v papírech je napsáno že s novou baterii pojedou 10let)ale zkoušel jsem je mít pod lampou pro to abych zjistil jestli ukazatel ukáže plné nabytí.Ale neukázal, jen 66%

PavelFF

#8 Příspěvek od PavelFF »

Tak to neøeš a až hodiny nepùjdou, tak tam dej CR. Kvalitativní rozdíl nepatrný, cenový znaèný.
Ale neplatilo by to, kdyby to byly nìjaké obøí hodiny s velikým solárním panelem, na který svítí celý den slunce . Primární èlánek by mohl bouchnout.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já osobně používám taky hodinky Casio a můžu říct, že když se vybije baterka (min. po těch 5 letech,a to s tím pípu,svítím a kdoví co ještě), tak už jsou tak zničený, že si musím stejně koupit nový. Což právě teď nastalo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Masob
Příspěvky: 194
Registrován: 27 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Masob »

Vyměnil jsem si baterii v hodinkách Casio a nic mi neukazují. Když jsem ji vyměňoval minule, tak vím, že se musely pomačkat nějaká tlačítka a pak to šlo, ale teď mačkám jak chci co chci pořád nejdou. Nevíte někdo jak na ně?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#11 Příspěvek od Killroy »

PCman píše:Pacičky žádná z baterii nemá je to normální knoflíková baterie s rozměrem 2mmX16mm.S tou lampou jsem to asi špatně napsal ty hodinky s tou baterii ještě pojedou asi 3-4roky(v papírech je napsáno že s novou baterii pojedou 10let)ale zkoušel jsem je mít pod lampou pro to abych zjistil jestli ukazatel ukáže plné nabytí.Ale neukázal, jen 66%
Co tohle: http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES07602757
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Masob
Příspěvky: 194
Registrován: 27 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Masob »

Nevíte někdo, jaký je ten správný postup s výměnou baterky? Pořád se mi nedaří ty hodinky zprovoznit.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#13 Příspěvek od Cust »

Masob píše:Nevíte někdo, jaký je ten správný postup s výměnou baterky? Pořád se mi nedaří ty hodinky zprovoznit.
na strankach casia jsou manualy ke vsem hodinkam, jen je potreba to trosku pohledat, kdyz jsem to hledeal posledne tak me to trvalo dost dlouho, nez jsem se k tomu proklikal

Uživatelský avatar
Masob
Příspěvky: 194
Registrován: 27 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Masob »

Našel jsem manuál k těm svým hodinkám, ale o výměně baterky tam není ani slovo. :cry:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Masob píše:Vyměnil jsem si baterii v hodinkách Casio a nic mi neukazují. Když jsem ji vyměňoval minule, tak vím, že se musely pomačkat nějaká tlačítka a pak to šlo, ale teď mačkám jak chci co chci pořád nejdou. Nevíte někdo jak na ně?


Ja mám Casio s DCF a tam sa po výmene baterky robí pinzetou RESET, vedľa baterky je nato určený kontakt, nemáš ho tam tiež?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“