Náhrada ECC83

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Náhrada ECC83

#1 Příspěvek od thunderstrike »

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli je možno nahradit ECC83 za ECC82
je to do kytarového zesilovače,který dělám jako ročníkovou práci,a kterou musim do 3dnů odevzdat,ptám se proto že tu mám nějaké ECC82 nové a nechce se mi teď kupovat ECC83.Jde mi hlavně o to jestli by to šlo prozatím bez větších úprav nahradit a jestli by to nemělo velký vliv na funkci...Dík

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od vombat »

Hledej, už se to tu na fóru řešilo. Jinak - beze změny zapojení nelze 100% nahradit.

Pole - mato

#3 Příspěvek od Pole - mato »

ani velmi nejde zamenit. ECC82 ma o dost mensi zosilenie ako 83 takze to bude moc tiche... Ale 83 zozenies z Gesu za 200korun tak nieje co riesit... Pripadne by bolo mozne pouzit este Ecc85 - ta ma len 3x nizsie zosilenie ako 83 ale stale to nebude ono a tato lampa ma torchu ine zapojenie zhavenia.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Pole - mato píše:ani velmi nejde zamenit. ECC82 ma o dost mensi zosilenie ako 83 takze to bude moc tiche... Ale 83 zozenies z Gesu za 200korun tak nieje co riesit... Pripadne by bolo mozne pouzit este Ecc85 - ta ma len 3x nizsie zosilenie ako 83 ale stale to nebude ono a tato lampa ma torchu ine zapojenie zhavenia.
ahoj ta ECC85 je stavěná jako zesilovač s indukční zátěží v anodě a ECC83 je jako odporový zesilovač jde o velký rozdíl výstupních odporů. Samozřejmě to pude,ale je to velký rozdíl parametrů,to už je lepší ta ECC82

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

Elektronky

#5 Příspěvek od Dratak »

Asi takhle. Patice jsou zapojené úplně stejně u ECC82 i ECC83 a záměnou nemůžeš zničit ani elektronku, ani nic jiného kolem. Tak to klidně zkus. Celý problém je v tom, že ECC82 má cca osmkrát menší vnitřní odpor než ECC83, zato trochu větší strmost. Stupeň bude mít při použití ECC82 podstatně menší zesílení než u ECC83. Podle katalogu má 82 zesilovací činitel 17, 83 má 100.
Praxe je taková, že to skutečně hraje podstatně slaběji. Sám jsem takto nouzově provozoval Sonet Duo v době, kdy jsem neměl ECC83 a elektronky se nevyráběly.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od thunderstrike »

použijuje jako nouzové řešení,abych to mohl odevzdat a pak si koupím ECC 803 ..zatim Dík

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#7 Příspěvek od Hifista »

Ročníková práce je již zřejmě odevzdaná, ale jako vhodná náhrada je elektronka z produkce Tesly 6CC41, která se dá najít v odložených radiopřijímačích vyšší třídy.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“