světelný nápis

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

světelný nápis

#1 Příspěvek od Milan121 »

Nemá někdo zkušenosti s vytvářením reklamního nápisu z LED diod?Chtěl bych si nad opravnu udělat reklamu světelnou o výšce asi 150 mm.Jestli udělat samostatná písmena,nebo pole diod.Děkuji za náměty

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Asi máš kupu volného času....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

jestli nepotřebuješ měnit text, tak nejjednodušší se mi zdá být zářivkové svítidlo s krytím do venkovního prostředí a na mléčné plexi před něj řezaná reklama z fólie. Písmena z LED mi připomínají poštu, nádraží nebo sociálku s přepážkama :(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Ale jo, může být LED reklama pěkná, na sociálce jsem nebyl, a poštu mi tohle teda nepřipomíná :

http://www.ledobrazovky.cz/img/pevna22I_novyjicinv.jpg

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

tak to mi zas pro změnu připomíná vietnamskou tržnici nebo matějskou pouť. Nehledě na to, že true color RGB displej 3x2m žere jak píšou 8 kW a stojí tolik, že se kupuje na leasing nebo pronajímá i s kamionem. Sendyx zase blbne na kvadrát :evil: :P

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Jsou i jiné, než true colour a s menším příkonem i rozměrem. Navíc na fotce je vždy to, co do ní investuje programátor.
Co jsem chtěl hlavně naznačit je to, že asi těžko někdo udělá něco k světu, aniž by na tom neprodělal kalhoty, nebo to nedělal jako sériovku. Poslední rozumné řešení (kromě koupě) je koupit nějaké malé levné světelné noviny a k nim dodělat větší zobrazovač.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Milan121 »

Jedná se mi o nápis,který se může měnit,ale ne tekoucí,jen se přepínat asi 12 znaků.Jsem zastrčený v ulici mimo náměstí,tak aby se to dalo trochu přečíst na dálku.Navíc ten hňup vedle si nechal udělat potisky výlohy v těch samých firemních barvách jak já.Jsou to omezenci.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Jak říkám - levné noviny řízené interním procesorem, jednořádek a dobastlit k tomu větší formát. Akorát bývá hloupé, že většina těch levných má zobrazení v matici 5x7 a odvozené z toho. Takže diakritika jde špatně.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Milan121 »

Sendy a máš nějaký typ na ty noviny - netovou stránku?A´t to nemusím hledat

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Nevím jak teď, ale prodával to Conrad, Oasa a další.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#11 Příspěvek od galjo »

Zachvílu nám diakritika nebude chýbať, lebo budeme písať anglicky. Pozeraj Reklamu v TV.. a uvidíš. číta sa anglicky už teraz.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“