sluchátka SennheiserPXC250 - aktivní potlaèení hluku

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

sluchátka SennheiserPXC250 - aktivní potlaèení hluku

#1 Příspěvek od sr71 »

Dostali se mi do ruky tyto sluchátka, zajímala mì funkce aktivního potlaèení vnìjšího hluku "NoiseGard", nevíte nìkdo na jakém principu to pøesnì funguje - pøipadá mi totiž že po aktivaci této funkce se pouze zdùrazní nižší tóny a zvýší hlasitost, pokud jsou sluchátka bez signálu je slyšet šum, který po zapnutí "NoiseGard" zmizí. Jak se snímá vnìjší hluk, který je tøeba eliminovat?? - oèekával jsem nìjaký mikrofon v øídící elektronice, ale žádný tam není

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od NEONI »

Princip je v tom ze signal zachyteny mikrofonom prichadza na invertujuci zosilnovac ktory mu otoci fazu zosilni sa priblizni na rovnaku uroven ako hudba resp pocuvany signal.kedze zvukove vlny hluku a ich "opaku" z invertujuceho zosilnovaca su opacne tieto vlny sa vyrusia a ty pocujes len hudbu...takto by to malo pracovat v idealnom pripade
Andrej

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

takhle nìjak jsem si èinnost pøedstavoval, ale jak jsem již psal celou jednotku elektroniky jsem rozebral a žádný mikrofon tam není vidìt

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od NEONI »

Este som videl napr piskadlo na klice ked ti spadnu cacne piskat tam je pouzity peozomenic ako primac aj vysielac...tu nic takeho urcite nebude ale ktovie mozno tam ten mikrofon je ale je velmi maly okrem toho aby to pracovalo fakt ucinne teda od 20-20000 Hz alebo este sirsie a mikrofon by bol skutocne kvalitny tak len sam by stal tak 4K.
Andrej

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#5 Příspěvek od PCman »

Jen takový tip není možné že se jako mikrofon používá vlastní měnič(reproduktorek ve sluchátkách)Ono to vlastně tak funguje když mluvíš do reproduktorku tak ten to převádí na elektrické impulsy ale to by musel mít hodně velkou citlivost.Neberte to vážně jen tak tipuju ty sluchátka jsem nikdy neviděl

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“