Otevirani el. zamku pres otisk prstu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Otevirani el. zamku pres otisk prstu

#1 Příspěvek od jave »

Dnes se me kamos ptal, zda by neslo misto klice pouzit na garazi otevirani pres otisk prsku. Nedavno jsme mu namontovali podobne zarizeni k PC a bez jeho prstu se PC nezapne. Je to jako ochrana heslem. Nemate nekdo zkusenost s oteviranim dveri. Alespon teoretickou. Moc dekuji

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od ypsi »

cau, SOS zacal nieco taketo ponukat: http://www.sos.sk/index_sk.php?str=515

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

ypsi píše:cau, SOS zacal nieco taketo ponukat: http://www.sos.sk/index_sk.php?str=515
Moc pekne. Dekuji za inspiraci

Uživatelský avatar
THOMAP
Příspěvky: 103
Registrován: 10 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od THOMAP »

Len ta cena. 8O

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Taky jsem koukal . . .To by se snad vypaltilo koupit nejakej IBM notebook rady Txx kterej ma tu ctecku v sobe a dalo by se to pouzivat i na jiny veci a penezne by to bylo taky na stejny urovni :wink:

Uživatelský avatar
THOMAP
Příspěvky: 103
Registrován: 10 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od THOMAP »

drabek06 píše:Taky jsem koukal . . .To by se snad vypaltilo koupit nejakej IBM notebook rady Txx kterej ma tu ctecku v sobe a dalo by se to pouzivat i na jiny veci a penezne by to bylo taky na stejny urovni :wink:
Suhlas.
Lacnejsi by vyslo asi nejaky identifikator pre nejake cipi trebarz nieco je na www.kike.sk

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#7 Příspěvek od jave »

Ano cena je vysoka, ale uvidim co na to kamos rekne dnes vecer az mu to ukazi. Jak by se to potom resilo tim notasem? Prosim rozvinte trochu myslenku. Dekuji

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od drabek06 »

ten snimac otisku je to nad tim logem IBM takovej ten melej obdelnicek zapustenej v tom plastu. Dela se to i na HP notebookach, to by bylo i levnejsi nez IBM :lol:
Přílohy
43901s1.jpg
Nad logem IBM a klavesnici ;-)
(161.15 KiB) Staženo 111 x

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#9 Příspěvek od jave »

drabek06 píše:ten snimac otisku je to nad tim logem IBM takovej ten melej obdelnicek zapustenej v tom plastu. Dela se to i na HP notebookach, to by bylo i levnejsi nez IBM :lol:
Moc díky

Uživatelský avatar
tdc
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od tdc »

Microsoft prodaval jeden cas biometrickej senzor - ctecku otisku na USB.. Obcas se da po bazarech koupit za ~500 penez. Dalsi varianta je koupit "laciny" PDA s cteckou (= lacinejsi, nez notebook ;-)). V kazdym pripade je to zbytecna prace - ty senzory jdou snadno oblbnout "umelym prstem" (vyroba v domacich podminkach z zelatiny za par korun).
Rafinovanejsi je bezdotykova kapacitni klavesnice umistena za dverma / zdi / vylohou. Pokud nekdo nevi, kde PRESNE ta klavesnice je za zdi schovana a nezna heslo, tak to proste nenaklepe (pripadne muzes delat, ze ses jen tak oprel a zabubnoval prstama o zed a ejhle - dvere se otevrely 8-))

Uživatelský avatar
LordMorpheus
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2007, 01:00
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od LordMorpheus »

a co toto:
http://www.gokeyless.com/biolock.htm

pri tom neni na prvy pohlad az take jasne ze je to na odtlacok palcu. a ked pride obycajny zlodej si daco potiahnut tak isto nebude vyrabat zelatinove odtlacky mojich ruk
A ma to aj tu vyhodu ze ked mi odtrhne palec ta si este mozem aj klucikom otvorit

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#12 Příspěvek od jave »

LordMorpheus píše:a co toto:
http://www.gokeyless.com/biolock.htm

pri tom neni na prvy pohlad az take jasne ze je to na odtlacok palcu. a ked pride obycajny zlodej si daco potiahnut tak isto nebude vyrabat zelatinove odtlacky mojich ruk
A ma to aj tu vyhodu ze ked mi odtrhne palec ta si este mozem aj klucikom otvorit
To se mi libi moc

Uživatelský avatar
KadelH
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2007, 02:00
Bydliště: Rychnov u Jablonce n. N.
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od KadelH »

Míval to v nabídce http://www.ikos.cz Liberec s RS232. Ted jsem to tam nenašel, zkus tam mailnout.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jirka »

Flajzar ( www.flajzar.cz ) inzeruje v A Radiu jako novinku čtečku otisku prstu - přístupový systém za 2000 Kč. Paměť na 50 otisků (v č.7/2007, v č.6/2007 to bylo jen 30 :D ) , napájení 12V, výstup relé 50V/3A, prac. teplota -15 až +40 stupňů, plocha snímače 23x18 mm...

V čísle 6/2007 to měl pod objednacím kódem FP30A s poznámkou "v prodeji v průběhu července", ale na jeho webu jsem to ještě nenašel.
*****

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od drabek06 »

Ted jsem na Aukru videl nejakej snimac otisku od Microsoftu myslim za 350Kc :!:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“