Target 3001-zkušenosti

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

Target 3001-zkušenosti

#1 Příspěvek od Saturn »

Ahoj všichni,
jsem velký fanda programu Eagle, ale nedávno jsme narazil na program Target 3001 - http://www.target-3001.com/

Velmi mě nadchnul, doporučuji vyzkoušet. Kromě "klasických" funkcí umí i zobrazení 3D, simulaci, demoverze má rozsah do 250 pinů, což si myslím je pro amatérské konstrukce dostačující.
Saturn.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Môj Target vie bez licencie iba 100 pinov. Ktorú verziu máš? Zaujíma ma to, lebo 100 je predsa len v niektorých prípadoch málo. A čo sa týka Eagla - ja som ho začal teraz skúšať, ale s Targetom to ani neporovnám. Hlavne kreslenie schémat - vlastne databáza súčiastok a jej usporiadanie podstatne zrýchľuje prácu. Mám však ten problém, že neviem po anglicky a napriek tomu, že mám PODROBNÝ manuál, neviem robiť jednostranné dps. A ešte niečo- mám staršiu verziu, ku ktorej ale bola veľmi dobrá databáza súčiastok. Pri novšej už bola značne obmedzená, asi sa počítalo s tým, že kto má staršiu, tak si ju doplní. Ale tá na 250 pinov ma zaujíma!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Tak mám verziu tarv12 a tá je na 250 pinov. Aj databázu som si abdejtol a je to OK.

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Saturn »

4: jandu Můžeš mi poslat odkaz na ten podrobný manuál? Angličtina mi nevadí, nebo mi ho pošli na hvhobby@centrum.cz. Vzal bych i knihovny ze starší verze.
Zatím se mi Eagle jeví uživatelsky přívětivější,ale možná je to otázka zvyku.
Hodně trpělivosti přeje
Saturn.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Manuál aj knižnicu posielam cestou e-mailu.

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Saturn »

For jandu díky za email, jak to vyzkouším dám vědět.
Saturn

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od tominekk »

k programu Target 3001 je i flash manual pomoci ktereho se s nim lze naucit pracovat vcelku rychle bez delsiho procitani manualu.
https://www.ibfriedrich.com/english/engl_flashes.htm

Já osobně zůstávám u Eagla v 4.16. Jsem s ním naprosto spokojenej. Chyby má, ale naučil jsem se s ním již velmi obstojně pracovat, takže neměním.
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Saturn »

Samozřejmě taky zůstávám u Eagle 4.16, je to pro mě naprosto ideální standart ve kterém jsem se naučil slušně dělat, ale Target 3001 beru jako vhodný doplněk.
Zdraví Saturn.

Odpovědět

Zpět na „Software“