fiesta 89, èidlo otáèek kliky

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petr_r

fiesta 89, èidlo otáèek kliky

#1 Příspěvek od petr_r »

Mam problem s timhle autem, nechce startovat pøi roztažení ve vyšších otáèkách chytí ale i tak se neudrží v otáèkách. Pøi startování neháže jiskru. Je to sice karburátor ale už má jakési øízení pøedstihu jednotkou, nemá rozdìlovaè. Na setrvaèníku je mag. èidlo, zkoušel jsem ho na osciloskopu a nepovedlo se mi z nìho dostat více než 1.5V pøi pøibližování a oddalování kusu kovu. Jaká by mìla být bìžnì amplituda špièek, nevíte to nìkdo? Diky

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#2 Příspěvek od SMITH »

Neviem ako to je na fieste ale favorit BMM má ma￾ na Hallovom èidle min 3,5V štandartne tam je cca 12V
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Jdi na www.fordfans.cz tam se dostanes na forum a tam Ti nekdo poradi :wink:

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od GeorgeB »

Nepíšeš jaký konkrétně moto(typ,kód,výkon),abych zjistil co je tam za čidlo. Ale podle popisu(amplituda 1,5V) bych usuzoval,že to má idukční snímač.Bývá zpravidla dvoudrátový) Jeho vinutí lze ohmicky změřit(v řádu stovek a tisíce Ohmů). Amplituda výstupního signálu je okolo 1,5V a s otáčkama motoru amplituda roste. Pokud tedy čidlo dává impulsy,tak problém je v zapalovací jednotce nebo v přívodních vodičích od čidla nebo napájení(kostra a svorka 15) zapalovacího modulu. ebo palec v rozdělovači,víčko rozdělovače nebo vysokonapěťové kabely.

petr_r

#5 Příspěvek od petr_r »

èidlo je dvoudrát s perm. magnetem, vinutí má 300ohmù, odpovídá to údaji u nového èidla. Tohle auto je bráchovo, já mám Corsu a ta po zahøátí nechtìla taky startovat, èidlo jsem vrazil do mražáku a chytla bez problému, takže jsem ho vymìnil. U fiesty jsem to vèera zkusil udìlat taky a nastartovala i na 3 válce, ještì prostøíknu kontakt èidla a uvidíme jak dlouho to pojede.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“